Închide meniul

Dennis Man şi Olimpiu Moruţan, doriţi la AEK Atena. Anunţul momentului în Grecia

Valentin Pîrcălabu Publicat: 15 iulie 2022, 10:07

Comentarii
Dennis Man şi Olimpiu Moruţan, doriţi la AEK Atena. Anunţul momentului în Grecia

Dennis Man, în timpul unui meci pentru Parma/ Profimediaimages

Dennis Man şi Olimpiu Moruţan, doriţi la AEK Atena. Cei doi internaţionali români sunt pe lista uneia din  forţele din Grecia.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

AEK Atena vrea să îşi facă echipă să se bată la titlu cu PAOK Salonic, echipa lui Răzvan Lucescu, dar şi cu celelalte forţe din Grecia, Olympiakos şi Panathinaikos.

Dennis Man şi Olimpiu Moruţan, doriţi la AEK Atena

Presa din Grecia anunţă că cei doi internaţionali român sunt doriţi la pachet de AEK Atena, echipă ce a terminat sezonul trecut pe locul 3. Grecii vor să îi împrumute pe un an, cu opţiune de a-i cumpăra definitiv, scrie gazetta.gr.

Cei doi au mai făcut echipă şi la FCSB, între 2018 şi 2021. Totuşi, şansele ca cei doi să ajungă în Grecia sunt reduse, având în vedere că Man e considerat un jucător important la Parma, iar Moruţan este dorit şi de alte echipe din Turcia, dar şi de Copenhaga.

Olimpiu Moruţan, aproape de împrumutul de la Galatasaray la  Sivasspor

Olimpiu Moruţan e aproape de a fi împrumutat de Galatasaray la Sivassporrivală din Turcia. Anunţul a fost făcut chiar de antrenorul echipei, care a dezvăluit că l-a cerut pe mijlocaşul român conducerii.

Reclamă
Reclamă

Fotbalistul de 23 de ani a ajuns la Galatasaray în urmă cu un an, în schimbul a 3.5 milioane de euro. A înscris 3 goluri şi a oferit 5 pase decisive, în toate competiţiile, dar nu i-a convins pe conducătorii clubului.

„L-am cerut pe Moruțan, va fi anunțat în câteva zile ca împrumut la Sivasspor”, a spus Calimbay, potrivit aspor.com.tr.

Ankaragucu, formaţie din prima ligă turcă, a fost şi ea interesată de fotbalistul român, şi dorea să-l transfere sub formă de împrumut. Mutarea a picat însă, iar Moruţan aşteaptă oferte de la alte cluburi.

Reclamă

Şi FC Copenhaga îl vrea pe Olimpiu Moruţan

Olimpiu Moruţan s-ar putea despărţi în această vară de Galatasaray, iar o posibilă destinaţie pentru mijlocaşul român ar putea fi FC Copenhaga, campioana Danemarcei.

FC Copenhaga ţinteşte să obţină semnătura lui Olimpiu Moruţan. Din informaţiile playsport.ro, pentru fotbalistul român, nordicii pregătesc o ofertă în această perioadă de mercato.

Totodată, FC Copenhaga l-a mai ofertat pe mijlocaş înainte de transferul său la Galatasaray. Nordicii era dispuşi să ofere 3 milioane de euro, însă Gigi Becali a refuzat, acceptând oferta primită de la Galatasaray.

În această perioadă de mercato, s-a tot zvonit că Olimpiu Moruţan se va despărţi de Galatasaray.

Şi Dennis Man are oferte din Turcia

Cotat la 6.5 milioane de euro, Dennis Man este printre cei mai bine cotați jucători din Serie B. Internaționalul român a ratat promovarea cu Parma și poate ajunge în scurt timp într-un alt campionat.

A fost o ofertă din Turcia pentru Dennis Man. E jucătorul Parmei, are contract cu Parma, are același salariu ca în prima divizie. Parma a mai făcut schimbări la nivel de conducere, a venit antrenor nou, cel care a promovat-o pe Cremonese.

A promovat și nu s-a dus în Serie A, a semnat cu Parma, pentru că e un club care nu are probleme financiare, americanul plătește la timp”, a declarat Victor Becali, potrivit digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Ce echipă va încheia anul pe primul loc în Liga 1?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:24
„Ne-am împotmolit”. Mihai Stoica, detalii despre transferul pregătit la FCSB. Negocierile au intrat în impas
22:44
Andrei Nicolescu, declarația care îi va dezamăgi pe fanii lui Dinamo: „Nu e planul nostru pentru anul ăsta”
22:22
PSG a câștigat dramatic Cupa Intercontinentală, după finala cu Flamengo. Șase lovituri de departajare ratate
22:13
Gică Craioveanu, mesaj savuros pentru Răzvan Marin înainte de AEK Atena – Universitatea Craiova: „Veniră oltenii”
22:06
Bayern Munchen, taxată de UEFA după incidentele de la meciul cu Sporting. Ce sancțiuni au primit bavarezii
21:52
Donald Trump, decizie uluitoare pentru Cupa Mondială! A interzis fanii din două țări
1 Anunţul făcut de UEFA despre Ștefan Târnovanu. Ce lovitură pentru portarul FCSB-ului 2 FotoCine este marea dragoste a lui Mircea Lucescu. Anunţul făcut de Neli Lucescu după 58 de ani de căsnicie 3 Doliu în lumea fotbalului din România! Leontin Chiorpec a murit în accident 4 “Ştiu din interior”. Reacţie categorică după ce Dennis Politic a fost din nou “uitat” pe bancă la FCSB 5 Reacţia categorică a lui Gigi Becali după ce Istvan Kovacs a fost delegat la FCSB – Rapid: “La revedere” 6 Ultimele veşti despre Cornel Dinu după ce a părăsit spitalul. Mircea Lucescu şi Ionuţ Lupescu, aproape de el
Citește și