„Iordănescu o preia pe Atromitos. Antrenorul român este aşteptat miercuri la noi în ţară pentru a semna noul contract”, au scris grecii. Totuşi, Iordănescu preferă să mai aştepte până să preia altă echipă, chiar dacă elenii au insistat pentru aducerea lui.
Asta după ce Edi s-a despărţit de FCSB, după un parcurs bun, cu 8 victorii, două remize şi două înfrângeri.
Edi Iordănescu: „Am o clauză de vacanță!”
Edi Iordănescu a avut o reacție ironică când a fost întrebat dacă are vreo clauză ca să preia echipa națională. Fostul antrenor de la FCSB a spus că n-a purtat nicio discuție oficială cu FRF și că planul lui e să plece în străinătate.
„Am o clauză de vacanță acum! (n.r. – râde) Aș avea o emoție pentru bucuria că sunt la echipa națională. Am antrenat cele mai bune și titrate echipe din România. Sunt mulți jucători de la echipa națională cu care am lucrat. Rămân la părerea că fotbalul românesc are antrenori buni.
Dar n-am o ofertă de la echipa națională, nu am avut o întâlnire cu președintele FRF. Am avut un contact, e adevărat, dar nu o consider o ofertă. Pe mine mă interesează lucrurile concrete. Eu cu Mihai Stoichiță vorbesc des, am vorbit generalități.
Voi pune accent pe o plecare în exterior. Am vrut asta și când am plecat de la CFR Cluj, dar nu s-a materializat”, a spus Edi Iordănescu, potrivit digisport.ro.
- Edi Iordănescu a refuzat-o pe Atromitos
- Iordănescu e liber de contract după despărţirea de FCSB
- Sezonul din NBA se vede exclusiv în AntenaPLAY, începând cu 26 octombrie
- Aplicaţia Antena Sport poate fi descărcată gratuit acum din AppStore şi GooglePlay
- Marius Ștefănescu, primul gol de la transferul la Konyaspor! Fostul jucător de la FCSB a marcat după 3 luni
- Vlad Dragomir, decisiv în Supercupa Ciprului pentru Pafos. Românul, într-o formă incredibilă
- E oficial: Luciano Spalletti este noul antrenor de la Juventus
- Au apărut imaginile cu tentativa de răpire a fotbalistului. Cum a reuşit să se salveze
- Istvan Kovacs este nominalizat la titlul de cel mai bun arbitru din lume
































