Florin Andone a debutat în Liga a 4-a din Spania! A intrat pe teren în a doua repriză și a oferit o pasă de gol

De Alex Ioniță
Publicat: 1.12.2024, 17:53

Florin Andone, în timpul unui meci.

Florin Andone a fost decisiv la debutul în Liga a 4-a din Spania.

Florin Andone a semnat în noiembrie cu echipa din Liga a 4-a din Spania / FOTO: Atletico Baleares

Fostul atacant al echipei naționale, Florin Andone, a debutat la Atletico Baleares, din Liga a 4-a din Spania. Românul a jucat primul meci la o lună după ce a semnat cu gruparea la care a mai fost legitimat în sezonul 2013-2014.

Reclamă

După o perioadă de mercato în care nu și-a găsit un nou angajament în fotbalul profesionist, Florin Andone a luat o decizie uluitoare și a decis să joace în Liga a 4-a spaniolă, în încercarea de a-și relansa cariera.

Reclamă

Florin Andone a reușit o pasă de gol la debul în Liga a 4-a din Spania

Antrenorul lui Atletico Baleares, Jaume Mut, l-a introdus pe Florin Andone în teren în minutul 66 al partidei cu Elche Illcitano, la scorul de 2-2. La momentul schimbării, spaniolii au făcut o postare pe rețelele de socializare, dedicată atacantului.

Românul a fost decisiv încă de la primul meci pentru Baleares și i-a oferit o pasă decisivă lui Ruben Bover, în minutul 80, jucător care a stabilit scorul final al partidei, 3-2 în favoarea lui Atletico Baleares.

După această victorie, echipa românului a urcat pe locul al doilea în Secunda Federacion, Grupa a 3-a și este la 2 puncte în spatele liderului Sabadell.

Potrivit informațiilor oferite de presa din Spania, Florin Andone a semnat un contract valabil pe două sezoane cu Atletico Baleares.

În cariera sa, Florin Andone a fost legitimat la: Vinarios, Villarreal C, Baleares, Cordoba, Deportivo La Coruna, Brighton, Galatasaray, Cadiz, Las Palmas și Eldense.

Atacantul care a adunat 25 de selecții și două goluri la echipa națională este cotat, în momentul de față, la suma de 500.000 de euro, potrivit site-ului de specialitate Transfermarkt.

A atins cea mai mare cotă de piață în luna mai a anului 2018, atunci când evolua pentru Deportivo la Coruna. La momentul respectiv, specialiștii l-au cotat pe român la suma de 6 milioane de euro.

Mircea Rednic l-a sunat pe Florin Andone, pentru a-l aduce la UTA!

Mircea Rednic l-a sunat pe Florin Andone, pentru a-l aduce la UTA! Chiar antrenorul echipei din Arad a dezvăluit totul, după o partidă amicală din acest final de săptămână.

Acum, Mircea Rednic a dezvăluit că a avut o discuție cu Andone și că atacantul nu este interesat să semneze cu UTA, sau să se întoarcă în România.

„Varianta Florin Andone a picat. L-am sunat, i-am trimis și mesaj. E clar că nu e interesat să vină la UTA sau poate nu e interesat să vină în România”, a spus Mircea Rednic, potrivit sport.ro.

Reclamă
Recomandări
  • Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
  • Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00
  • Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



    *după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

    Citește și:
    22:59 19 apr.

    Marius Șumudică, semnal de alarmă după Rapid – U Cluj 0-2: „Totul sau nimic. Urmează meciul sezonului”

    22:37 19 apr.

    „Parcă îți vine și ție să cânți” Alex Chipciu, savuros despre atmosfera din Giulești! Ce regret are

    21:52 19 apr.

    Rapid – U Cluj 0-2! Bic și Macalou, „eroii” lui Sabău! „Șepcile roșii”, „coșmarul” lui Marius Șumudică

    21:52 19 apr.

    VIDEO„Nu mă așteptam” Max Verstappen, uimit după ce a obținut pole-ul în Arabia Saudită! De ce se teme în cursă

    21:38 19 apr.

    Barcelona, decizie radicală! Clubul depune plângere împotriva forurilor fotbalistice

    21:16 19 apr.

    Sabrina Voinea, medalie de AUR la sol, la Cupa Mondială de la Doha

    1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 6 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s