Galatasaray are două oferte pentru Olimpiu Moruţan! Decizia luată de antrenorul Cim Bom

Dan Roșu Publicat: 11 iulie 2023, 9:31

Comentarii
Galatasaray are două oferte pentru Olimpiu Moruţan! Decizia luată de antrenorul Cim Bom

Olimpiu Moruţan, într-un meci amical al lui Galatasaray / Profimedia Images

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google

Galatasaray are două oferte pentru Olimpiu Moruţan, după sezonul bun făcut de internaţionalul român la Pisa, unde a fost împrumutat în stagiunea precedentă. Moruţan a fost unul dintre remarcaţii din Serie B, competiţie transmisă exclusiv în AntenaPLAY.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Revenit la Galata după ce Pisa nu a activat clauza transferului definitiv, Moruţan are două oferte. Turcii de la hurriyet.com susţin că două echipe din Superliga turcă în doresc pe jucătorul cotat la 4.5 milioane de euro.

Galatasaray are două oferte pentru Olimpiu Moruţan

Este vorba despre Konyaspor şi Pendikspor. Totuşi, antrenorul Galatei, Okan Buruk, vrea să ia decizia finală în legătură cu Moruţan, după ce îl va vedea pe acesta la lucru în cantonamentul din Austria.

Moruţan a revenit în Turcia după un sezon bun la Pisa. În 35 de meciuri adunate în Serie B, el şi-a trecut în cont şase goluri şi opt pase decisive.

Pentru a rămâne la Pisa, italienii trebuiau să plătească suma de 5.500.000 de euro. Pisa a ratat promovarea în Serie A, astfel că bugetul clubului a fost reconfigurat. Sezonul viitor din Serie B va fi exclusiv în AntenaPLAY.

Reclamă
Reclamă

Moruţan a fost dorit şi de Gigi Becali la FCSB

Înainte de revenirea la Galatasaray, au existat discuţii şi despre o eventuală mutare a lui Olimpiu Moruţan la FCSB. Giovanni Becali a declarat, în trecut, că o decizie în privinţa viitorului lui Olimpiu Moruţan se va lua în iulie, atunci când se va deshide perioada de mercato. De asemenea, agentul de jucători a mai dezvăluit că Moruţan ar putea reveni la FCSB doar sub formă de împrumut.

„Moruțan aparține de Galata, clubul va decide ce va face cu el. E încă devreme, mercato se deschide abia în iulie, nu e grabă. Moruțan depinde numai de Galatasaray.

Și el, și Cicâldău se vor întoarce la club la pregătire. Dacă FCSB s-ar interesa de el, probabil ar fi vorba despre un împrumut”, a declarat Giovanni Becali.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va reuși Marius Baciu să ducă FCSB în preliminariile Conference League?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:37

Ce surpriză! Noul puști minune al Barcelonei, convocat la Campionatul Mondial

12:28

Rafa Nadal a dat verdictul după ce Carlos Alcaraz s-a retras și de la Wimbledon: “Și eu m-am accidentat așa”

11:47

Clauza uriaşă pe care Daniel Pancu o are în contractul cu CFR. Se va îmbogăţi dacă Varga îl dă afară

10:53

VideoToată lumea la World Cup 2026, toată lumea în Universul Antena. Controversele de la Cupa Mondială

10:47

Mihai Stoica anunţă două transferuri la FCSB: “Pe unul îl ştie şi Gigi”

10:43

VideoOklahoma City Thunder a egalat la 1 finala Conferinței de Vest cu San Antonio Spurs. 30 de puncte pentru “SGA”

1 Transfer de Liga Campionilor pentru Al-Hamlawi. Suma oferită pentru jucătorul Universității Craiova 2 Dinamo a făcut un transfer de la FC Argeș. Mutare surpriză 3 Presa din Rusia anunță cine îl înlocuiește pe Răzvan Lucescu la PAOK 4 LPF a decis când se joacă Dinamo – FCSB / Botoșani, finala barajului pentru Conference League 5 Decizia luată de Florinel Coman în privinţa întoarcerii la FCSB! 6 Universitatea Craiova a ofertat un jucător de la U Cluj înainte de finala pentru campionat
Citește și