Ianis Hagi, lăudat de un coechipier după Rangers – Antwerp 5-2: "A creat oportunițăți!" Rangers vrea în finala Europa League

Publicat: 25.02.2021, 20:09

Ianis Hagi

profimediaimages

Ianis Hagi, lăudat după Rangers - Antwerp 5-2

Ianis Hagi a inițiat două acțiuni din care Rangers a reușit să marcheze. Românul putea să înscrie și el în minutul 27, dar șutul său a fost parat de portarul belgienilor.

Ryan Kent, care a marcat golul de 3-1 pentru Rangers, l-a lăudat pe Hagi Jr. după partidă.

Rangers – Antwerp 5-2 | Ryan Kent l-a lăudat pe Ianis Hagi

„Am început jocul cu multă energie. Știam că puteam să-i prindem pe contraatac, în special cu atacanții pe care îi avem. Ianis Hagi și Morelos au creat multe oportunități, ca de fiecare dată. Am fost de neoprit”, a declarat Ryan Kent pentru BT Sport, citat de Glasgow Times.

Ianis Hagi a stat la originea golurilor doi și trei pentru Rangers. La prima fază, românul a recuperat mingea într-o poziție ideală. La golul trei, acesta a combinat excelent cu Morelos, care a pasat decisiv pentru Ryan Kent.

Sofa Score a notat prestația lui Ianis cu nota 6.7. În cele 71 de minute jucate, el a reușit 20 de pase, 43 de atingeri și a câștigat 3 dueluri.

Rangers – Antwerp 5-2 | Scoțienii vor să ajungă în finală

Ryan Kent și-a continuat discursul convingător după victoria cu Antwerp. Starul lui Steven Gerrard vrea să ajungă până în finala Europa League!

„Am spus-o încă de la începutul sezonului. Am intrat în această competiție cu ambiții mari. Vrem să avem un parcurs mai bun ca anul trecut. Nu suntem aici doar ca să luam parte la competiție. Vrem să ne batem până la final. Sper să fi învățat din greșelile de anul trecut!”, a încheiat Ryan Kent.

Morelos a dechis scorul încă din minutul 9 pentru Rangers, după o gafă uriașă în defensiva belgienilor. Antwerp a egalat în minutul 31, dar echipa lui Gerrard s-a dezlănțuit după pauză.

Patterson a înscris pentru 2-1 imediat după revenirea de la cabine, iar Ryan Kent a majorat avantajul gazdelor în minutul 55. Rangers a mai înscris de două ori până la final, din penalty, prin Barisic și Itten.

Scoțienii s-au calificat în „optimi” după 9-5 la general. Formația de Ibrox a fost eliminată de Bayer Leverkusen în stagiunea precedentă, în aceeași fază a comepetiției.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

19:25 Florin Prunea, verdict despre corectitudinea meciului Hermannstadt – Poli Iași 0-1! Ce a spus despre șansele lui Dinamo 19:08 FotoDaniel Pancu, fotografie superbă cu soţia lui, în Iaşi, în ziua victoriei uriaşe a lui Poli: „Te iubesc” 18:58 „Îmi doresc asta” Valentin Mihăilă, anunț important despre viitorul său după ce Parma a promovat în Serie A! Unde va juca românul 18:41 „Are experiență!” Propunere surpriză pentru postul de antrenor de la Rapid! Sfat important pentru Dan Șucu 18:25 Sponsorul lui Dinamo, acuzaţii teribile după ce „câinii” au ajuns aproape de Liga 2: „A fost o tentativă de puci în vestiar”! 17:51 „Pitbull” Tony da Silva, euforic după victoria cu Hermannstadt: „Muream pe teren, mușcam din adversar”! Ce a spus de Măldărăşanu 17:49 „Nu mă interesează nicio speculație” Marius Măldărășanu a făcut scandal la interviu după Hermannstadt – Poli Iași 0-1! 17:44 Foto„Eu am fost cuceritorul” Ilie Năstase, detalii incredibile despre relația cu celebra Diana Ross! Cât a durat povestea de dragoste 17:08 „E de la țară!” Gigi Corsicanu, atac total la adresa lui Paul Iacob! Nu l-a uitat, după ce a vrut să bată un fan 17:08 Poli Iaşi, victorie uriaşă cu Hermannstadt în lupta pentru rămânerea în Liga 1! Dinamo, foarte aproape de retrogradare Vezi toate știrile