Kylian Mbappe a dat radarul peste cap! Sprint cu 36 km/h şi un gol senzaţional în Marseille – PSG 0-2

De Antena Sport
Publicat: 8.02.2021, 6:50

Kylian Mbappe, în Marseille -PSG 0-2

ProfimediaImages

Kylian Mbappe, gol după un sprint incredibil

În minutul 9, după un corner al gazdelor, PSG a scăpat pe contraatac. Kbappe a plecat din propriul careu mic şi a accelerat incredibil. În câteva secunde el a atins viteza de 36 km/h, chiar înainte de a primi pasa decisivă de la Angel Di Maria.

Kylian Mbappe e cotat la 180 de milioane de euro

Mbappe a intrat în careul lui OM şi l-a învins pe portarul Mandanda, cu un şut la colţul scurt, asta după ce a driblat lejer un adversar. Mauro Icardi a stabilit scorul final 15 minute mai târziu.

În urma acestei victorii, PSG rămâne pe locul 3 în Ligue 1, cu 51 de puncte acumulate după primele 24 de etape. Lille e liderul surpriză (54 de puncte) şi e urmată de Olympique Lyon, cu 52 de puncte.

Kylian Mbappe a ajuns la 22 de ani şi este cotat la 180 de milioane de euro de transfermarkt.de. În acest sezon, internaţionalul francez a marcat 18 goluri şi a oferit 9 pase decisive, în 26 de meciuri.

Intră aici pentru a vedea super-golul lui Kylian Mbappe!

4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”
4
20:12
VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor
4
20:05
VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal
4
19:53
VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar
4
19:40
VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate
4
19:07
Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi