Lautaro Martinez și Antonio Conte s-au mutat în ring după scandalul uriaș de la Inter – AS Roma 3-1. Ionuț Radu a fost martor la „bătaie”

Publicat: 13.05.2021, 18:16

Antonio Conte şi Lautaro Martinez

Captură Antonio Conte Instagram

Antonio Conte şi Lautaro Martinez, momente amuzante la antrenamente

Lautaro Martinez și Antonio Conte s-au certat în finalul meciului cu AS Roma, câștigat de nerazzurri cu 3-1. Aceștia s-au împăcat rapid, dar au vrut să îngroape securea într-un mod inedit. Martinez și Conte s-au înfruntat într-un ring improvizat, cu Romelu Lukaku maestru de ceremonie, sub privirile lui Ionuț Radu.

Antonio Conte și Lautaro Martinez s-au înfruntat în ringul de luptă

Lautaro Martinez a fost rezervă cu AS Roma, însă a fost introdus pe teren în minutul 36, după accidentarea lui Alexis Sanchez. Fără mari realizări, Antonio Conte l-a schimbat în minutul 77, lucru care l-a înfuriat la culme pe Lautaro.

Atacantul lui Inter a șutat violent într-o sticlă și a fost cât pe ce să-și lovească coechipierii. Conte a reacționat nervos.

Ionuț Radu, titular în premieră la Inter

Ionuț Radu a bifat primul meci ca titular în tricoul lui Inter. A fost a doua apariție pentru portarul român în acest sezon, care mai jucase 45 de minute și în meciul din etapa trecută împotriva Sampdoriei.

„Portarul român a debutat ca titular la Inter. A avut două intervenții bune în prima repriză, iar în a doua a fost pus la încercare de atacurile neîncetate ale Romei. S-a descurcat bine, însă fără a excela”, a scris tuttomercatoweb, după debutul lui Radu ca titular la Inter.

Românul în vârstă de 23 de ani i-a lăudat pe ceilalţi doi portari de la Inter, Samir Handanovici şi Daniele Padelli. „Am fost inspirat de agresivitatea lor la nivel psihologic. Lucrez cu mari campioni şi îmi doresc să devin unul dintre ei”, le-a transmis Radu, care nu mai jucase niciun meci din decembrie 2019, când apăra la Genoa şi o înfrunta chiar pe Inter.

Ionuț este cotat la 7 milioane de euro. Înainte de duelul cu Sampdoria, românul avea aproape un an și jumătate fără meci disputat.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

16:53 Gicu Grozav a semnat prelungirea contractului cu Petrolul! Laszlo Balint a făcut anunțul: „Lucrurile sunt rezolvate” 16:36 „E cert!” Radu Drăgușin, anunțat titular în Sheffield – Tottenham! L-a dat pe spate pe Postecoglou la meciul cu Manchester City 16:30 Salariul pe care îl cere Dennis Man pentru a semna! Se poate îmbogăţi imediat după ce a promovat în Serie A cu Parma 15:49 Germania a anunţat lotul preliminar pentru EURO 2024! Surprize uriaşe! Numele mari care nu au fost convocate de Nagelsmann 15:41 Răzvan Lucescu, numit „Mourinho al săracului” după ce a adus-o pe PAOK la o victorie de un titlu nesperat 14:41 Mesajul lui Mihai Leu, de pe patul de spital, după ce Corvinul a câştigat Cupa României: „Îmi pare rău că nu am fost cu voi” 14:07 FotoLovitura de milioane de euro dată de afaceristul de doar 28 de ani care a părăsit definitiv SUA pentru România: „E un exemplu” 14:00 EXCLUSIVNegocieri intense între FRF și Edi Iordănescu! Tehnicianul amână răspunsul! Șansele ca Edi să ia decizia înainte de EURO 2024 13:46 Leeds – Norwich LIVE VIDEO (22:00, AntenaPLAY). Luptă pentru calificarea în finala play-off-ului de promovare în Premier League 13:46 Ilie Năstase, replică dură pentru Florin Talpan: „Îl dau în judecată”! Declaraţii devastatoare: „Nu mai gândeşte, a luat-o razna” Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu