S-au stabilit semifinalele din UEFA Europa League și Conference League! Barcelona – Frankfurt 2-3. Catalanii, OUT din cupele europene! PAOK – Marseille 0-1. Răzvan Lucescu, eliminat şi el. Jose Mourinho şi-a luat revanşa în AS Roma – Bodo/Glimt 4-0

Antena Sport Publicat: 14 aprilie 2022, 23:50 / Actualizat: 15 aprilie 2022, 12:01

Barcelona - Frankfurt 2-3

• S-au stabilit semifinalele din UEFA Europa League și Conference League
  • Barcelona, OUT din cupele europene

A fost o nouă zi de joi plină cu meciuri „de foc” în UEFA Europa League și Conference League. În această s-au stabilit semifinalele din cele două competiții. A fost spectacol în Barcelona – Eintracht  Frankfurt 2-3 și PAOK – Marseille 0-1. Catalanii părăsesc cupele europene, după ce au fost umiliţi la ei acasă.

În această seară s-au stabilit semifinalele din UEFA Europa League și Conference League.

Meciurile din semifinalele Europa League:

Meciurile din semifinalele Conference League:

S-au stabilit semifinalele din UEFA Europa League și Conference League

Meciurile din sferturile UEFA Europa League:

Meciurile din sferturile UEFA Conference League:

Astăzi se stabilesc semifinalele din UEFA Europa League și Conference League

Update 23.46: Barcelona – Frankfurt 1-3. GOOOL! Sergio Busquets a redus din diferenţă.

Update 23.24: Barcelona – Frankfurt 0-3. GOOOL! Filip Kostic a reuşit „dubla”, iar Barcelona este la un pas de eliminarea din Europa League.

VEZI AICI GOLUL MARCAT DE KOSTIC

Update 23.10: Ultrașii Barcelonei au protestat în primele 10 minute ale reprizei a doua. Fanii catalani, de la peluză, au lăsat gol sectorul respectiv, în semn de protest pentru că oficialii Barcelonei le-au permis fanilor lui Frankfurt să vină în număr atât de mare la meci. Aproximativ 30.000 de germani au făcut deplasarea și se află pe stadion.

Update: AS Roma – Bodo/Glimt 4-0. GOOOL Roma! Trupa lui Jose Mourinho s-a dezlănțuit contra „coșmarului” din Norvegia. Zaniolo și-a completat hat-trick-ul, iar italienii sunt ca și calificați în semifinale.

VEZI AICI GOLUL AL TREILEA ÎNSCRIS DE ZANIOLO

Update: Lyon – West Ham 0-3. GOOOL West Ham! Londonezii fac show pe terenul francezilor. Bowen a marcat în minutul 48.

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL

Update 22.44: Lyon – West Ham 0-2. GOOOL West Ham! Dawson a marcat în minutul 38, iar Rice a majorat avantajul londonezilor în minutul 44.

Update 22.37: Barcelona – Frankfurt 0-2. GOOOL! Rafael Borre a marcat cu o torpilă!

VEZI AICI GOLUL FABULOS

Update 22.34: PAOK – Marseille 0-1. Dimitri Payet a deschis scorul în Grecia!

Update 22.03: Barcelona – Frankfurt 0-1. GOOOL! Ce început de meci! Kostic a deschis scorul din penalty! Eric Garcia a comis lovitura de la 11 metri.

Update 22.00: Au început meciurile serii!

Update: FINAL. PSV – Leicester 1-2. Formația engleză s-a calificat în semifinalele UEFA Conference League, cu 2-1 la general. „Vulpile” au fost conduse cu 1-0 în partida din Olanda, dar au întors rezultatul în minutele 77 și 88, prin Maddison și Pereira.

Update: FINAL. Atalanta – RB Leipzig 0-2. Nemții au obținut calificarea în semifinalele UEFA Europa League, cu 3-1 la general. Nkunku a fost eroul lui Leipizg în returul din Italia, reușind două goluri, în minutele 18 și 87.

Update: Echipele de start pentru Barcelona – Eintracht Frankfurt

Update: PSV – Leicester 1-0. GOOOL PSV! Zahavi a deblocat tabela în minutul 27.

Update: Atalanta – RB Leipzig 0-1. GOOOL Leipzig! Nkunku a deschis scorul în minutul 18.

Update: Au început Atalanta – RB Leipzig şi PSV – Leicester.

UEFA Europa League | Barcelona – Eintracht Frankfurt, meci „de foc” pe Camp Nou

Se anunță show total pe Camp Nou, între Barcelona și Eintracht Frankfurt. În tur, cele două echipei au încheiat la egalitate, scor 1-1. Knauff a deschis scorul pentru nemți în minutul 48, cu un gol fabulos. Ferran Torres a restabilit egalitatea în minutul 66, după o fază „tiki-taka” reușită de trupa lui Xavi.

Echipele probabile:

Barcelona: Ter Stegen – Araujo, Lenglet, Garcia, Alba – Pedri, Busquets, F. De Jong – Dembele, Aubameyang, Torres

Eintracht Frankfurt: Trapp – Hasebe, Hinteregger, Ndicka – Knauff, Rode, Jakic, Kostic – Lindstrom, Kamada – Borre

Atalanta – RB Leipzig 19:45 (1-1, în tur)
Barcelona – Eintracht Frankfurt 22:00 (1-1)
Lyon – West Ham 22:00 (1-1)
Rangers – Braga 22:00 (0-1)

UEFA Conference League | PAOK-ul lui Răzvan Lucescu pregătește „infernul” în returul cu Marseille

Grecii pregătesc „infernul” în tribune la PAOK – Marseille. În manșa tur, trupa lui Răzvan Lucescu a fost învinsă cu 2-1. Gerson și Payet au punctat pentru francezi, în timp ce pentru echipa antrenorului român a marcat El Kaddouri. Alexandru Mitriță a intrat pe teren în minutul 75, dar nu și-a lăsat amprenta.

La final, Răzvan Lucescu a criticat atitudinea ostilă a fanilor francezi, care s-au dus la hotelul fanilor lui PAOK și au început un scandal uriaș pe străzi. La conferința de presă, Lucescu Jr. i-a avertizat pe francezi, spunând că ar fi mai bine să nu facă deplasarea la Thessaloniki. Declarația lui Răzvan Lucescu a fost criticată aspru de presa din Franța.

PSV – Leicester 19:45 (0-0, în tur)
AS Roma – Bodo/Glimt 22:00 (1-2)
PAOK – Marseille 22:00 (1-2)
Slavia Praga – Feyenoord 22:00 (3-3)

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

Răzvan Lucescu a vorbit despre marea problemă a lui Alexandru Mitriţă: „Cedează!” Cum s-a comportat când l-a antrenat la PAOK
Atletico - Barcelona
Fotbal extern • 17 mart., 23:58
Atletico Madrid – Barcelona 0-3! Manchester United s-a calificat în semifinalele FA Cup după 4-3 cu Liverpool
Ermal Krasniqi a ajuns la Barcelona
Extra • 17 mart., 16:37
FOTO
Ermal Krasniqi a ajuns la Barcelona! Frumoasa sa soție a postat imaginea care a surprins pe toată lumea
Echipa naţională • 16 mart., 22:41
Mihai Rotaru s-a enervat după ce Edi Iordănescu nu l-a convocat pe Alexandru Mitriță: „Cu el ar fi trebuit să înceapă lista”
Alexandru Mitriță, mesaj pentru Edi Iordănescu după victoria cu CFR Cluj
Liga 1 • 16 mart., 22:13
Alexandru Mitriță, mesaj pentru Edi Iordănescu după victoria cu CFR Cluj: „Sunt total schimbat! Vreau la EURO!”