LIVE BLOG | Athletic Bilbao – Real Madrid 1-2. Benzema, dublă de senzație. Nebunie totală în Liverpool – Leicester 3-3. Echipa lui Klopp, calificare dramatică în semifinalele Cupei Ligii după loviturile de departajare. Toate rezultatele sunt AICI

Publicat: 23.12.2021, 0:15
Actualizat: 23.12.2021, 2:09

Karim Benzema, dublă de senzaţie

După victoria cu Atheltic Bilbao, Real Madrid este lider, cu 46 de puncte din 19 meciuri, urmată de FC Sevilla, 38 de puncte, Betis Sevilla, cu 33 de puncte, Rayo Vallecano – 30 puncte, Atletico Madrid şi Real Sociedad, cu câte 29 de puncte.

În Cupa Ligii Angliei a fost dramatism total. Liverpool a învins, miercuri, pe teren propriu, la loviturile de departajare, echipa Leicester, calificându-se în semifinalele Cupei Ligii Angliei. Leicester a avut 2-0 şi 3-1, fiind egalată în minutul 90+5.

Nu s-a jucat prelungiri, iar la loviturile de departajare s-au impus gazdele, cu 5-4. Au ratat: Minamino / Thomas, Bertrand.

Marţi, Arsenal a învins, pe teren propriu, echipa Sunderland, scor 5-1, calificându-se de asemenea în semifinale.

Programul semifinalelor este Arsenal – Liverpool şi Chelsea – Tottenham. Trurul va avea loc în săptămâna care începe la 3 ianuarie 2022, iar returul, în următoarea. Finala este pe Stadionul Wembley, la 27 februarie 2022.

PSG a trăit o umilință cu Lorient, echipă aflată pe locul 19 în clasament. Cu Messi în echipă, PSG nu a tras pe poartă 80 de minute. Echipa din Paris a fost salvată de golul lui Icardi, din minutul 90+1. Sergio Ramos a fost eliminat pentru cumul de cartonaşe galbene, în minutul 85.

Lorient – PSG 1-1, Athletic Bilbao – Real Madrid 1-2

Update: Real Madrid a obținut o victorie uriașă cu Bilbao și și-a mărit avantajul în La Liga!

Update: PSG a fost ţinută în şah de Lorient. Icardi a salvat echipa pariziană de la o înfrângere umilitoare.

Update: Ce victorie pentru Liverpool! S-a calificat în semifinalele Cupei Ligii după ce a egalat în al 5-lea minut al prelungirilor şi, mai apoi, să câştige la loviturile de departajare.

Update: GOOOL PSG! Mauro Icardi a egalat din pasa lui Hackimi.

Update: GOOOL Liverpool! Uluitor! Liverpool a egalat în minutul 5 al prelungirilor, după golul lui Minamino.

Update: GOOOL Liverpool! Diogo Jota a marcat şi a relansat partida.

Update: GOOOL Bilbao! A marcat Sancet cu un şut fabulos!

Update: GOOOL Real Madrid! Benzema a reuşit dubla la Bilbao.

Update: GOOOL Real Madrid! Benzema a deschis scorul după numai 4 minute.

Update: Atletico Madrid a fost învinsă, în deplasare, cu scorul de 2-1 (1-1), de Granada, într-un meci restanţă din etapa a IX-a a campionatului spaniol. Aceasta este a patra înfrângere la rând suferită de campioana Spaniei în La Liga.

Update: Continuă nebunia! Madison a marcat un gol fabulos pentru Leicester.

Update: Nebunie totală în Leicester – Liverpool. Oxlade – Chamberlain a redus din diferenţă.

Update: Început formidabil de meci pentru Leicester, care a marcat două goluri în primele 13 minute. Vardy, dublă de senzaţie.

Update: Victorie la limită pentru Inter, care îşi consolidează poziţia de lider în Serie A.

Update: GOOOL Inter! Campioana Italiei a deschis scorul în minutul 30, prin Dumfries.

Unde va juca Ianis Hagi sezonul următor?

21:26 Ce a spus Simona Halep despre Patrick Mouratoglou, antrenorul care o pregătea când a fost depistată pozitiv: „Asta nu e adevărat” 21:17 „O tortură!” Cea mai dură reacţie, după ce Simona Halep a abandonat în primul tur al turneului de la Paris 21:08 Video„Sunt talente extraordinare!” Ion Marin, încântat de noua generaţia a României U18 20:50 Mihai Stoica a auzit ce a spus Gigi Becali şi a reacţionat imediat: „Faci asta şi poţi să deschizi capacul de la sicriu” 20:03 Reacţia categorică a lui Mircea Lucescu, după ce Dan Şucu ar fi ales noul antrenor de la Rapid: „Soluţia cea mai bună!” 20:03 FotoMoştenitorii lui Diego Maradona cer Balonul de Aur furat de la tatăl lor! Cum încearcă să anuleze vânzarea trofeului 19:49 Germania – Letonia 8-1 și Cehia – Danemarca 7-4 au fost LIVE în AntenaPLAY. Spectacol total la Campionatul Mondial de hochei 19:45 Chelsea va încasa un bonus de pe urma transferului lui Eden Hazard la Real Madrid din 2019! Motivul este uluitor 19:42 Simona Halep, prima reacţie după ce s-a retras de la Trophee Clarins! Mesaj scurt transmis de româncă, la ieşirea de pe teren 19:14 „S-a întors ghinionul pentru ea!” Verdictul americanilor, după ce Simona Halep a fost forţată să se retragă de la Trophee Clarins Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc în dragoste săptămâna aceasta. Vezi dacă te numeri printre ele

3 zodii ale căror relații se îmbunătățesc pe 15 mai 2024. Nativii care vor avea curajul să spună nu