Spectacol total în Europa! City – Liverpool 2-3. „Cormoranii”, în finala Cupei Angliei! Recital de goluri în Dortmund – Wolfsburg 6-1. Cristiano Ronaldo, hat-trick în United – Norwich 3-2

Antena Sport Publicat: 16 aprilie 2022, 23:55

Spectacol total în Europa! City – Liverpool 2-3. „Cormoranii, în finala Cupei Angliei! Recital de goluri în Dortmund – Wolfsburg 6-1. Cristiano Ronaldo, hat-trick în United – Norwich 3-2

Pep Guardiola și Jurgen Klopp, în timpul unui duel Manchester City - Liverpool

Profimedia Images

Lumea fotbalului s-a bucurat de o nouă zi de sâmbătă plină cu meciuri tari din competițiile de top din Europa. Manchester City – Liverpool, Borussia Dortmund – Wolfsburg și Lazio – Torino au fost printre cele mai atrăgătoare dueluri de astăzi.

A fost o nouă zi de sâmbătă în care iubitorii fotbalului s-au bucurat de meciuri „de foc”. Toate partidele tari din Europa au putut fi urmărite în format LIVE SCORE pe www.as.ro.

Zi plină în Europa! Cele mai tari meciuri din competițiile de top

Update 21.25: FINAL. Juventus – Bologna 1-1. „Bianconerii” au smuls un punct în prelungiri, prin Dusan Vlahovic, după un assist fabulos oferit de Alvaro Morata. Spaniolul a reluat spectaculos, din foarfecă, iar Vlahovic s-a aflat la locul potrivit și a reluat cu capul în plasă. Oaspeții reușiseră să deschidă scorul în minutul 52, grație lui Marko Arnautovic.

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL LUI VLAHOVIC

Update 19.23: FINAL. Manchester City – Liverpool 2-3. Trupa lui Jurgen Klopp a obținut calificarea în finala Cupei Angliei, după un meci superb cu „cetățenii” lui Pep Guardiola. În cealaltă semifinală se vor înfrunta, mâine, Chelsea și Crystal Palace. Liverpool se află la prima finală a Cupei Angliei după 10 ani.

Update 19.18: Manchester City – Liverpool 2-3. Bernardo Silva a marcat în minutul 90+1, după o pasă oferită de Mahrez.

Update 18.57: FINAL. Manchester United – Norwich 3-2. „Diavolii” au câștigat meciul de pe Old Trafford, grație hat-trick-ului reușit de Cristiano Ronaldo.

Update 18.26: Manchester United – Norwich 3-2. Cristiano Ronaldo face hat-trick-ul pe Old Trafford! Starul lusitan a înscris din lovitură liberă, cu un șut pe colțul portarului. Mingea a lovit bara și a intrat în plasă.

VEZI VIDEO AICI

Update 18.35: Manchester City – Liverpool 1-3. Jack Grealish a redus din diferență, cu un șut puternic din interiorul careului.

Update 18.20: FINAL. Borussia Dortmund – Wolfsburg 6-1. Erling Haaland&Co au dat recital de goluri! Dortmund s-a impus cu scor de tenis contra lui Wolfsburg.

Update 18.15: Manchester City – Liverpool 0-3. Sadio Mane face legea pe Wembley! Atacantul senegalez a reușit „dubla”, cu o execuție fantastică. Mane a finalizat de la 16 metri, din voleu, după o pasă delicată oferită de Thiago. Trupa lui Pep Guardiola, la pământ după primele 45 de minute.

Update 18.11: Manchester United – Norwich 2-2. Surpriză pe Old Trafford! „Canarii” au restabilit egalitatea în minutul 52, prin Pukki.

Update 18.09: Borussia Dortmund – Wolfsburg 6-1. Baku marchează golul de onoare pentru oaspeți, în minutul 82.

Update 17.48: Manchester City – Liverpool 0-2. Sadio Mane marchează după o greșeală uriașă a lui Zackary Steffen. Portarul lui City a stat prea mult cu mingea la picior, la câțiva metri de poartă, iar Mane a profitat. Atacantul lui Liverpool s-a dus prin alunecare și a trimis mingea în plasă.

Update 17.46: Manchester United – Norwich 2-1. „Canarii” au redus din diferență înainte de pauză, prin Dowell.

Update 17.44: Borussia Dortmund – Wolfsburg 6-0. Dortmund, complet dezlănțuită! Erling Haaland a reușit „dubla” și a dus scorul la 6-0.

Update 17.40: Manchester City – Liverpool 0-1. Ibrahima Konate a deschis scorul pe Wembley, cu o lovitură de cap! Fundașul „cormoranilor” a ajuns la 3 goluri marcate în ultimele 3 apariții.

VEZI VIDEO CU GOLUL

Update 17.32: Manchester United – Norwich 2-0. Cristiano Ronaldo face „dubla”! Portughezul a marcat cu capul.

Update 17:30. Manchester City – Liverpool. A început semifinala de lux de pe Wembley!

Update 17:00. Echipele de start din Manchester City – Liverpool:

Update 17.07: Manchester United – Norwich 1-0. Cristiano Ronaldo a deschis scorul pe Old Trafford. Starul portughez a împins mingea în poarta goală. Elanga a recuperat mingea în careul lui Norwich și l-a servit pe CR7, care a îndeplinit o simplă formalitate.

Update 17.10: Borussia Dortmund – Wolfsburg 5-0. Incredibil! Erling Haaland marchează, iar Dortmund conduce cu scorul fabulos de 5-0, după numai 38 de minute.

Update 17.07: Borussia Dortmund – Wolfsburg 4-0. Continuă recitalul de goluri! Emre Can duce scorul la 4-0, cu un șut de la marginea careului.

Update 17.02: Borussia Dortmund – Wolfsburg 3-0. „Galben-negrii” fac show în meciul din Bundesliga. Rothe (24′), Witsel (26′) și Akanji (28′) au marcat pentru Dortmund. „Cyborgul” Erling Haaland a oferit assist-ul de la golul secund.

Cupa Angliei | Manchester City și Liverpool se luptă pentru un loc în marea finală (17:30)

Contracandidate la titlul din Premier League, Manchester City și Liverpool se luptă astăzi și în semifinalele Cupei Angliei. Cele două rivale vor da piept pe Wembley, cu gândul la marea finală.