LIVE BLOG | Erling Haaland, „dublă” de senzaţie în Manchester City – Brighton 3-1! Real – Sevilla 3-1 şi Chelsea – Manchester United 1-1. Rezultatele zilei, AICI

Antena Sport Publicat: 22 octombrie 2022, 23:50

LIVE BLOG | Erling Haaland, „dublă de senzaţie în Manchester City – Brighton 3-1! Real – Sevilla 3-1 şi Chelsea – Manchester United 1-1. Rezultatele zilei, AICI

Real Madrid

Jucătorii lui Real Madrid, / Profimedia

A fost spectacol în Europa. Chelsea – Manchester United, capul de afiş al zilei, s-a terminat la egalitate, scor 1-1, după ce Casemiro a marcat în minutul 90+4. A fost show şi în Real Madrid – Sevilla.

Tot azi, Dortmund şi Bayern au obţinut victorii clare în Bundesliga. Dortmund a învins cu 5-0, iar Bayern cu 2-0. În Serie A, AC Milan a câştigat cu Monza, 4-1, iar Inter cu Fiorentina, scor 4-3.

Real Madrid – Sevilla 3-1

Update 23.44: Real Madrid – Sevilla 3-1! GOOOL! Fede Valverde a marcat şi el!

Update 23.39: Real Madrid – Sevilla 2-1! GOOOL! Lucas Vazquez a readus campioana Spaniei în avantaj.

Update 22.14: Real Madrid – Sevilla 1-1! GOOOL! Erik Lamela a restabilit egalitatea pe Santiago Bernabeu!

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL

Update 22.08: Real Madrid – Sevilla 1-0! GOOOL! Luka Modric a deschis scorul în minutul 6.

Update 22.00: A început Real Madrid – Sevilla!

Update 21.22: FINAL. Chelsea – Manchester United 1-1! „Diavolii” au smuls un egal în prelungiri, grație golului lui Casemiro. Brazilianul s-a dezlănțuit și s-a bucurat ca un nebun.

Update 21.20: Chelsea – Manchester United 1-1! GOOOOL! Casemiro a restabilit egalitatea în minutul 90+4, cu o lovitură de cap.

Update 21.13: Chelsea – Manchester United 1-0! GOOOL! Jorginho a marcat din penalty!

Update 19.30: A început derby-ul Chelsea – Manchester United, de pe Stamford Bridge!

Update 18.52. FINAL. Manchester City – Brighton 3-1. Victorie pentru trupa lui Pep Guardiola!

Update 18.34: Manchester City – Brighton 3-1. GOOOL! Kevin De Bruyne marchează un super-gol, cu un șut superb de la 16 metri.

Update 18.12: Manchester City – Brighton 2-1. GOOOL! Oaspeții reduc din diferență, prin Trossard.

Update 17.43: Manchester City – Brighton 2-0. GOOOOL! Erling Haaland a reuşit „dubla” din penalty.

Update 17.20: Manchester City – Brighton 1-0. GOOOOL! Erling Haaland a deschis scorul şi a ajuns la cota 16 în actualul sezon de Premier League. Portarul Ederson i-a pasat decisiv!

VEZI AICI GOLUL MARCAT DE ERLING HAALAND

Update 16.20: Nottingham – Liverpool 1-0. Taiwo Awoniyi a decis confruntarea de pe City Ground, în faţa a 30.000 de spectatori.

Liverpool a ajuns la 3 eşecuri în actualul sezon de Premier League şi ocupă locul 6, cu 16 puncte, la 11 puncte de liderul Arsenal.

În urma acestui rezultat, echipa lui Jurgen Klopp a înregistrat un regres uluitor: a pierdut în doar 11 meciuri în 2022-2023 mai multe meciuri decât a pierdut în ediţia 2021-2022.

Real Madrid – Sevilla, 22:00

Erling Haaland a dezvăluit care este dieta uluitoare care îl ajută să spulbere toate recordurile

Erling Haaland a dezvăluit care este dieta uluitoare care l-a transformat într-o „maşinărie de goluri”. Atacantul de 22 de ani este într-o formă fabuloasă şi tocmai a înscris al 20-lea gol după transferul la Manchester City. Nicio defensivă din Premier League şi niciun record pare că nu îi stă în cale!

„HAA-NNIBAL THE CANNIBAL„, au titrat jurnaliştii de la thesun.co.uk când au aflat ce mănâncă starul lui Pep Guardiola. Rutina norvegianului le-a amintit de Hannibal Lecter, personajul principal din filmul „Tăcerea mieilor”.

„Atacantul lui Manchester City dezvăluie dieta bizară care l-a ajutat să se transforme într-o ‘furtună’ pe teren”, au scris britanicii când au văzut un documentar în care Erling Haaland a anunţat că mănâncă inima şi ficatul animalelor. Acestea sunt bogate în vitamina B, fier, fosfor, cupru şi magneziu.

„Voi (n.r. ceilalţi oameni) nu mâncați așa ceva, dar eu vreau să am grijă de corpul meu. Cred că un stil de alimentație sănătos este cel mai important. Lumea spune că nu este bună carnea, dar care carne? Cea de la McDonald’s? Eu mănânc inimă și ficat„, a precizat Haaland.

Atacantul lui Manchester City, poreclit „Canibalul” the The Sun, a precizat că bea numai apă care trece printr-un complicat sistem de filtrare.

„Primul lucru pe care îl fac dimineața este să stau puțin cu privirea spre soare. Este bine pentru ritmul circadian. De asemenea, am început să filtrez și apa. Cred că poate avea mari beneficii asupra organismului meu”, a mai spus Erling Haaland în cadrul acelui documentar.