Erling Haaland, hat-trick în Manchester City – Nottingham Forest 6-0! Neymar și Mbappe au marcat din pasele lui Messi

Publicat: 31.08.2022, 23:59
Actualizat: 16.01.2024, 19:17

Erling Haaland a marcat în meciul Newcastle - Manchester City 3-3

Erling Haaland și-a egalat tatăl la numărul de goluri pentru Manchester City

Erling Haaland a marcat pentru Manchester City / Profimedia

Erling Haaland, hat-trick în Manchester City – Nottingham Forest 6-0! A fost o zi plină de fotbal în campionatele de top ale Europei. Manchester City și Arsenal au făcut show în Premier League, Juventus a obținut un nou succes în Serie A, iar PSG continuă să defileze în Ligue 1.

Napoli – Lecce 1-1

Update 23.59: Liverpool – Newcastle 2-1. GOOOL! Carvalho a marcat golul victoriei în minutul 90+8!

Update 23.25: Toulouse – PSG 0-2. GOOOL! Kylian Mbappe a marcat și el din pasa lui Lionel Messi.

Update 23.21: Liverpool – Newcastle 1-1. GOOOL! Firmino a egalat pentru cormorani.

Update 23.17: Manchester City – Nottingham 6-0. GOOOL! Julian Alvarez a reușit ”dubla”.

Update 23.05: Arsenal – Aston Villa 2-1. GOOOL! Gabriel Martinelli i-a readus pe ”tunari” în avantaj.

Update 23.00: Manchester City – Nottingham 5-0. GOOOL! Julian Alvarez a marcat al cincilea gol al ”cetățenilor”.

Update 22.45: Liverpool – Newcastle 0-1. Isak a marcat la debut! Atacantul de 70 de milioane de euro a scăpat din marcaj şi a deschis scorul pe Anfield, chiar înaintea pauzei!

VEZI AICI GOLUL MARCAT DE ISAK!

Update 22.40: Toulouse – PSG 0-1. Gol Neymar, din pasa lui Lionel Messi! Brazilianul este într-o formă de senzaţie şi a înscris în minutul 38. Fază spectaculoasă a starurilor lui PSG

VEZI AICI GOLUL LUI NEYMAR!

Update 22.35: Manchester City – Nottingham 4-0. A marcat şi Joao Cancelo, în minutul 50!

Update 22.10: Manchester City – Nottingham 3-0. GOOOL! Erling Haaland a reușit un nou hat-trick în Premier League!

Este al doilea meci la rând în care atacantul norvegian marchează de trei ori într-un meci. Ultimul hat-trick a venit în victoria cu Crystal Palace, scor 4-2.

Update 22.02: Arsenal – Aston Villa 1-0. GOOOL! Gabriel Jesus a deschis scorul pe Emirates.

Update 22.00: Manchester City – Nottingham 2-0. GOOOL! Erling Haaland a reușit o ”dublă” de senzație. A ajuns la cota 8 în actualul sezon de Premier League.

Update 21.55: Juventus – Spezia 1-0. GOOOL! Dusan Vlahovic a deschis scorul în minutul 9.

Update 19:30: A început confruntarea dintre Lazio și Sampdoria!

Paul Pogba ar fi angajat un ”vrăjitor” să-l accidenteze pe Kylian Mbappe

E scandal monstru în fotbalul internațional. Paul Pogba ar fi angajat un ”vrăjitor” să-l accidenteze pe Kylian Mbappe, a dezvăluit Mathias, fratele vedetei de la Juventus.

Cei doi frați Pogba se află în mijlocul unui scandal de proporții. Recent, Paul a denunţat faptul că se teme că ”o bandă organizată” va organiza ”o tentativă de extorcare” la adresa sa.

”Kylian, înțelegi acum? Nu am nimic negativ împotriva ta, cuvintele mele pentru ține. Totul este adevărat și dovedit, se știe. Îmi pare rău pentru acest frate, un presupus musulman cufundat în vrăjitorie. Nu este niciodată bine să ai lângă ține un ipocrit și un trădător!

Paul, chiar ai vrut să mă taci complet că să mint şi să mă trimiţi la închisoare, am bănuit asta. Spre deosebire de ține, am destule dovezi să-mi dovedesc cuvintele și minciunile tale. O să-ți mai spun: frate, manipularea oamenilor nu e bună! Nu e vorba de bani. Aproape că am murit din cauza ta, m-ai lăsat în groapă în timp ce tu fugeai. Tu vrei să fii nevinovat!”, a scris Mathias Pogba pe Twitter.

2
22:18
Românii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Trei români joacă vineri, LIVE în AntenaPLAY
2
22:15
„Nu l-am sunat pe Gigi Becali că nu am fost în halul ăla de beat!” Tamaş, dezvăluiri colosale: „Aoleu, iar s-a îmbătat Găbiță!”
2
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
2
21:50
România s-a calificat în finală la Campionatul European de gimnastică de la Rimini. Alte trei finale pe aparate pentru tricolore
2
21:40
Claudiu Keşeru, categoric după ce FCSB a cucerit titlul: „E momentul să plece”. Ce şanse le dă roş-albaştrilor în Europa
2
20:53
Prima reacţie a lui Marius Şumudică, după întâlnirea de taină cu Dan Şucu: „Nu se gândește decât la binele Rapidului!”
2
20:52
Victor Piţurcă, şocat de „perla” Universităţii Craiova: „După 10 minute era sufocat. Patronul ar trebui să îşi pună întrebarea”
2
20:20
Programul complet al Marelui Premiu de la Miami (3-5 mai, AntenaPLAY)! Calificările şi cursele sunt şi pe Antena 3 CNN
2
20:18
Marius Lăcătuş a dat verdictul, după titlul câştigat de FCSB! „Fiara” ştie unde s-a făcut diferenţa