LIVE BLOG | Cristiano Ronaldo, hat-trick memorabil în Manchester United – Tottenham 3-2. Alvaro Morata, „dublă” în Sampdoria – Juventus 1-3! Bayern s-a încurcat cu Hoffenheim

Publicat: 12.03.2022, 19:40
Actualizat: 12.03.2022, 21:28

Cristiano Ronaldo, Manchester United

Cristiano Ronaldo e golgheterul lui Manchester United

Update 21.25: Manchester United – Tottenham 3-2. Final de meci! Cristiano Ronaldo a ajutat-o pe gruparea de pe Old Trafford să câştige derby-ul!

Update 21.00: Manchester United – Tottenham 3-2. Cristiano Ronaldo este de neoprit! A reuşit hat-trick-ul în minutul 81. Imediat după a fost schimbat şi a fost aplaudat la scenă deschisă!

Update 21.00: Manchester United – Tottenham 2-2. Maguire a fost autorul unui autogol în minutul 72. O nouă gafă făcută de fundaşul care i-a costat pe „diavoli” 87 de milioane de euro!

Update 20.55: Sampdoria – Juventus 1-3. Alvaro Morata a stabilit rezultatul final în minutul 88. Bătrâna Doamnă s-a apropiat la patru puncte de liderul AC Milan, care are şi un meci în plus de disputat.

Update 20.10: Manchester United – Tottenham 2-1! După golul egalizator al lui Harry Kane, Cristiano Ronaldo a făcut „dubla”, în minutul 38.

Update 19.45: Manchester United – Tottenham 1-0. Cristiano Ronaldo a deschis scorul în minutul 12! Super-gol reuşit de starul portughez!

VEZI AICI VIDEO CU GOLUL LUI RONALDO!

Update 19.40: Sampdoria – Juventus 0-2. Yoshida a fost autorul unui autogol, în minutul 23. Avantajul bianconerilor a fost mărit de Alvaro Morata, din penalty, în minutul 34.

Update 19.20: S-au anunțat echipele de start la derby-ul Manchester United – Tottenham. Cristiano Ronaldo este titular. Portughezul absentase de la meciul cu Manchester City, de săptămâna trecută.

Update 18.30: Final de meci! Hoffenheim – Bayern 1-1. Bavarezii n-au reușit să mai marcheze în repriza a doua. E a doua etapa la rând când Bayern nu câștigă.

Update 18.00: Final de meci! Salernitana – Sassuolo 2-2! Rădu Drăgușin a rămas pe bancă tot meciul la gazde, în timp ce Vlad Chiricheș a fost schimbat la pauză la oaspeți.

Update 17.15: Hoffenheim – Bayern 1-1! Robert Lewandowski a înscris chiar înainte de pauză, cu o lovitură de cap.

Update 17.05: Hoffenheim – Bayern 1-0! Baumgartner a deschis scorul pentru gazde împotriva liderului din Bundesliga.

Update 17.00: Salernitana – Sassuolo 1-2! Scamacca și Traore au înscris pentru oaspeți, care au întors scorul până la pauză.

Update 16.35: Salernitana – Sassuolo 1-0! Bonazzoli a marcat pentru echipa lui Radu Drăgușin, care se află doar pe banca de rezerve. Vlad Chiricheș este titular la Sassuolo.

Update 16.30: Final de meci! Brighton – Liverpool 0-2! Luis Diaz și Mohamed Salah au înscris golurile care au adus victoria pentru echipa lui Jurgen Klopp. Cormoranii sunt la trei puncte în urma liderului Manchester City.

În Premier League, Brighton primește vizita lui Liverpool, în timp ce derby-ul zilei e Manchester United – Tottenham. În Germania, Bayern se deplasează la Hoffenheim. În Italia, românii Radu Drăgușin și Vlad Chiricheș au duel direct în Salernitana – Sassuolo. Juventus merge la Sampdoria, iar AC Milan primește vizita lui Empoli.

AC Milan – Empoli (21:45)

9:01 Sebastian Vettel va pilota monopostul McLaren MP4/8 al lui Ayrton Senna în weekendul Marelui Premiu din Emilia-Romagna 9:01 FotoFlorin Răducioiu radiază de fericire alături de iubita cu 10 ani mai tânără! Cum arată Andreea, femeia care l-a cucerit 8:42 Kylian Mbappe, mesaj de patru cuvinte după ce PSG a fost învinsă de Borussia Dortmund! Postarea făcută imediat după meci 8:36 Anunţul radical făcut de Ronnie O`Sullivan, după ce a fost eliminat în sferturile Campionatului Mondial de snooker 8:20 Dennis Man, desemnat jucătorul sezonului la Parma, în Gazzetta dello Sport! Mihăilă, în top şi el! Sezon de vis pentru români 1
23:45
Borussia Dortmund – PSG 1-0! Fullkrug, singurul marcator într-un meci cu ocazii uriaşe! Mbappe nu s-a lipit la gol
1
23:40
Gigi Buffon, emoţionat de revenirea lui Parma în Serie A! Mesaj superb după performanţa la care au contribuit Man şi Mihăilă
1
23:31
FotoDennis Man şi Valentin Mihăilă, la bustul gol după ce au promovat în Serie A! Imagini de senzaţie cu românii de la Parma
1
23:12
Mihai Stoica a spus totul despre sărbătoarea câştigării titlului! Ce a pregătit FCSB: „La cât am aşteptat, trebuia să facem ceva”
1
23:02
VIDEOCristiano Ronaldo, un nou gol fabulos în Arabia Saudită! Starul portughez a început să danseze după ce a înscris