Închide meniul

Luis Suarez şi Lionel Messi vor juca din nou împreună. “Here we go” de la Fabrizio Romano

Dan Roșu Publicat: 22 decembrie 2023, 12:01

Comentarii
Luis Suarez şi Lionel Messi vor juca din nou împreună. Here we go de la Fabrizio Romano

Luis Suarez şi Lionel Messi, în tricoul Barcelonei - Profimedia Images

Luis Suarez şi Lionel Messi vor juca din nou împreună. Uruguayanul a ajuns la un acord cu Inter Miami, unde va ajunge liber de contract. Anunţul a fost făcut de celebrul jurnalist italian, Fabrizio Romano.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Suarez, atacantul de 36 de ani cotat încă la 4 milioane de euro, va semna un contract valabil pe un sezon, cu posibilitatea prelungirii înţelegerii pe încă un an.

Luis Suarez şi Lionel Messi vor juca din nou împreună. “Here we go” de la Fabrizio Romano

Încă din luna noiembrie ar fi existat un acord verbal între Inter Miami şi fostul jucător al Barcelonei, iar în următoarea perioadă va veni şi anunţul oficial al transferului lui Suarez.

Sud-americanul va deveni astfel al patrulea jucător care a scris istorie la Barcelona şi care ajunge la Inter Miami, după Lionel Messi, Jordi Alba şi Sergi Busquets.

Suarez, cel mai bun jucător al anului, în Brazilia

Luis Suarez, fostul atacant al lui Gremio, a câştigat Balonul de Aur, acordat celui mai bun fotbalist din campionatul Braziliei, relata EFE, cu două săptămâni în urmă.

Reclamă
Reclamă

Suarez, care a obţinut şi premiul pentru cel mai bun atacant, a marcat 17 goluri în campionat şi a fost principalul artizan al clasării lui Gremio pe poziţia a doua la finalul sezonului.

„La aproape 37 de ani, a fost anul în care am jucat cele mai multe jocuri în cariera mea, în care am petrecut cel mai mult timp departe de soţia şi de copiii mei. Premiul este pentru ei”, a spus Suarez într-un scurt discurs.

În acest sezon, Suarez a jucat 42 de meciuri, cu un bilanţ de 22 de goluri şi 14 pase decisive. Echipa a câştigat campionatul statului Rio Grande do Sul, pe lângă succesul clasării pe locul 2 în campionatul Braziliei la un an după promovarea în prima divizie.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Ar trebui păstrat Dennis Politic la FCSB?
Loading ... Loading ...
Citește și:
23:20
Dorinel Munteanu: “Sunt responsabil de rezultat!” Ce mesaj are şi pentru jucători
23:08
„Unii se întrebau de ce nu a jucat Moruțan”. Victor Angelescu a dat cărțile pe față, după ce Rapid a urcat pe primul loc
22:58
Costel Gâlcă, surprins de scorul cu Hermannstadt: “Nu mă aşteptam”
22:47
Constantin Grameni, „săgeți” după golul de zile mari marcat în Hermannstadt – Rapid 0-3: „Nu m-a ajutat vântul”
22:47
Denis Ciobotariu, despre golul fabulos al lui Grameni: “Marca Gheorghe Hagi”
22:22
Hermannstadt – Rapid 0-3. Giuleştenii au făcut show şi revin pe primul loc în Liga 1!
1 A trecut vizita medicală și a semnat cu FCSB! Toate detaliile despre transfer 2 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Karim Benzema a semnat! 3 Jucătorul care face vizita medicală şi semnează azi cu FCSB. Suma de transfer 4 Pe cine ameninţă PAOK cu judecata, după moartea celor șapte suporteri greci în România 5 Gigi Becali pregăteşte cea mai tare lovitură din ultimii ani, la FCSB: “Aş da pe el 3 milioane de euro” 6 Mircea Lucescu, internat de urgenţă la Spitalul Universitar! Ce se întâmplă cu selecţionerul României
Citește și