Scandal monstru în Atletico Madrid – Manchester City 0-0! Felipe, eliminat după un gest golănesc. Stefan Savic, reacţie scandaloasă: l-a tras de păr pe Jack Grealish + Poliția a intervenit pe tunelul de la vestiare

De Dragoș Vasile
Publicat: 14.04.2022, 0:16
Actualizat: 14.04.2022, 2:53

Scandal monstru la Atletico Madrid - Manchester City 0-0

A fost nebunie totală în Atletico Madrid – Manchester City 0-0. Echipa lui Pep Guardiola s-a calificat după victoria la limită din tur, 1-0. Finalul de pe Wanda Metropolitano a fost unul „exploziv”.

Update: Scandalul uriaș a continuat și după finalul partidei. Jucătorii celor două formații au fost la un pas de bătaie. Savic și Vrsaljko au fost cu greu potoliți să nu se bată cu Grealish și Walker pe tunelul de la vestiare. A fost nevoie de intervenția poliției pentru ca situație să nu degenereze.

Video AICI cu scandalul de la vestiare

Haosul a început în minutul 89, când Felipe a fost eliminat direct din cauza unui gest golănesc asupra lui Phil Foden. Brazilianul a intrat printr-o alunecare, dar apoi l-a lovit intenționat peste picioare pe mijlocaşul englez.

VEZI AICI VIDEO CU SCANDALUL MONSTRU

Nebunie totală în Atletico Madrid – Manchester City 0-0

Nervii jucătorilor au cedat după ce Stefan Savic s-a repezit să îl ridice pe Foden de jos pentru a continua jocul. Situaţia s-a transformat într-o încăierare generală în care au fost implicaţi jucătorii ambelor echipe.

Savic a fost din nou protagonistul unui moment scandalos: l-a tras de păr pe Jack Grealish, care a intervenit în scandal pentru a calma spiritele. De remarcat este că fundaşul lui Atletico Madrid nu a comis niciun fault în cele două meciuri cu Manchester City, potrivit statisticienilor de la Opta.

S-au jucat 12 minute de prelungiri, la finalul cărora Manchester City a obţinut calificarea în semifinalele UEFA Champions League. Pep Guardiola a obţinut biletele pentru penultimul act al competiţiei sub aplauzele ironice ale lui Diego Simeone şi ale elevilor săi.

Scandalul a continuat şi la vestiare, unde jucătorii s-au înjurat şi au fost la un pas de bătaie.

Gundogan, ocazie uriaşă în Atletico Madrid – Manchester City

Manchester City a ratat o ocazie uriaşă în prima repriză a returului cu Atletico Madrid. Ilkay Gundogan a fost aproape de a deschide scorul în prima repriză a partidei de pe Wanda Metropolitano.

Atletico Madrid a pierdut meciul tur cu Manchester City, scor 0-1, după un meci în care a avut o prestaţie ultradefensivă. Chiar dacă trebuia să atace în retur, cea mai mare ocazie a primei reprize a avut-o tot echipa lui Pep Guardiola. În minutul 30, Foden i-a pasat în careu lui Gundogan, care a tras in bară. Mingea a revenit la mijlocaşul turc, însă lovitura de cap a acestuia a fost blocată de Felipe.

9:11 FotoFemeia care i-a schimbat viața lui Mihai Neșu, după divorțul dureros și moartea părinților: „S-a mutat special din București!” 9:02 Mihai Stoica, verdict cumplit pentru Dinamo: „A cam retrogradat!” 4
22:45
VIDEOMax Verstappen va pleca din pole position în Marele Premiu de Formula 1 de la Miami (Antena 3 CNN şi AntenaPLAY, 23:00)
4
22:35
Promisiunea lui Kopic după ce Dinamo a ajuns într-o situaţie dramatică: „Vom lupta până la final, vom lupta pentru club!”
4
22:20
Ahmed Bani, la pământ după ce Dinamo a fost egalată de U Cluj: „Trebuia să câștigăm cu orice preț!”
4
22:02
Cum arată clasamentul în playout după U Cluj – Dinamo 3-3. Situaţie disperată pentru echipa lui Kopic
4
21:31
NEWS ALERTReal Madrid e noua campioană a Spaniei! Echipa lui Ancelotti a câştigat titlul cu 4 etape înainte de final
4
21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY