Nicolae Stanciu a primit cea mai mare notă în Damac – Al Hilal 1-1! Românul l-a eclipsat pe Neymar

Valentin Pîrcălabu Publicat: 21 septembrie 2023, 21:52

Comentarii
Nicolae Stanciu a primit cea mai mare notă în Damac – Al Hilal 1-1! Românul l-a eclipsat pe Neymar

Profimedia

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Nicolae Stanciu a primit cea mai mare notă în Damac – Al Hilal 1-1. Stanciu a reuşit un gol fabulos în minutul 68, dintr-o lovitură liberă de la 35 de metri.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Nicolae Stanciu a făcut un meci uriaş în faţa echipei lui Neymar, Al Hilal. După ce a marcat cu Kosovo, Stanciu a înscris şi pentru echipa sa de club.

Nicolae Stanciu a primit cea mai mare notă în Damac – Al Hilal 1-1

Pe lângă execuţia senzaţională de la gol, Nicolae Stanciu a avut o prestaţie consistentă tot meciul. Iar pentru asta a fost recompensat cu cea mai mare notă. Astfel, site-ul Sofascore i-a acordat românului nota 7,2. Doar 2 coechipieri au obţinut aceeaşi notă ca a românului. De cealaltă parte, Neymar a primit nota 6,3.

Neymar, Sergej Milinkovic-Savic, Koulibaly şi Aleksandar Mitrovic sunt starurile venite din Europa ale lui Al-Hilal.

Al Hilal a deschis scorul prin Malcom, în minutul 9, iar Stanciu, care a fost integralist la Damac, a egalat în minutul 68. Al Hilal este lider în clasament, cu 17 puncte. Damac este pe 15, cu 4 puncte.

Reclamă
Reclamă

Nicolae Stanciu, despre transferul la Damac

Nicolae Stanciu a vorbit despre transferul la Damac, la finalul partidei cu Kosovo, meci ce a fost în direct pe Antena 1 şi în AntenaPLAY. Stanciu a ratat un penalty, dar şi-a luat revanşa cu golul marcat în minutul 83, cu un şut fabulos de la marginea careului.

Nicolae Stanciu a spus că şi-a dorit foarte mult transferul din China la Damac, formaţie antrenată de Cosmin Contra. Stanciu a luat această decizie şi pentru a-i fi mai uşor să ajungă la echipa naţională.

Mijlocaşul în vârstă de 30 de ani a fost transferat oficial de echipa antrenată de Cosmin Contra şi se va lupta în Arabia Saudită cu Cristiano Ronaldo, Neymar şi Karim Benzema. Anamaria Prodan, agentul mijlocaşului român, a anunţat că cei de la Damac au plătit 2,5 milioane de euro pentru transferul lui Stanciu de la Wuhan Three Towns.

Reclamă

„Înseamnă foarte mult transferul pentru mine. Mi-am dorit foarte mult să revin mai aproape de casă ca să îmi fie mai uşor să ajung la echipa naţională. Cred că este un campionat mult mai puternic decât al Chinei în acest moment. Vreau să îl ajut pe mister Contra să avem rezultate cât mai bune„, a spus Nicolae Stanciu în exclusivitate pentru AntenaSport.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va marca mai multe goluri la acest mondial între Messi şi Ronaldo?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
17:35

Jucătorii care sunt aproape de transferul la Rapid: “Discuţii avansate!”

17:26

Ţara de de la Cupa Mondială care a plătit fani să susţină naţionala la turneul final

17:25

O tribună s-a prăbuşit în cantonamentul Suediei! Moment incredibil la Campionatul Mondial

17:12

Suma uriaşă cerută de Florin Tănase lui Gigi Becali pentru a rămâne la FCSB

16:49

Ianis Zicu a semnat şi e noul antrenor al echipei

16:45

Turcia – SUA, 05:00, LIVE VIDEO, în direct pe Antena 1 şi AntenaPLAY. Se anunţă spectacol la Los Angeles

1 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 2 Istvan Kovacs, delegat din nou la Cupa Mondială! Meci uriaș pentru arbitrul român 3 Cel mai important fotbalist semnează chiar de ziua lui Gigi Becali! Lovitura dată de FCSB 4 FotoCum arată Corina Caciuc acum. A strălucit la botezul fiului ei și al lui Laurențiu Reghecampf. Cât au costat cele două rochii 5 Elias Charalambous, prezentat oficial la noua echipă! Unde va antrena fostul tehnician al FCSB-ului 6 Au 3 puncte, dar nu mai speră la 16-imile Campionatului Mondial: “Vom pleca acasă! Băieţii sunt distruşi”
Citește și