Noi scene halucinante în Turcia! Suporterii lui Trabzonspor s-au bătut cu jucătorii de la Fenerbahce direct pe teren!

De Alex Ioniță
Publicat: 18.03.2024, 0:20

Noi scene halucinante în Turcia

Bătaia de la Trabzonspor - Fenerbahce / Profimedia

Au fost noi scene halucinante în Turcia! La meciul dintre Trabzonspor și Fenerbahce spiritele s-au încins rapid, după fluierul final al partidei.

Fotbalul turc a fost zguduit din nou de evenimente care nu ar trebui să se întâmple într-o competiție sportivă. Cel mai probabil, incidentele se vor lăsa cu sancțiuni uriașe.

Partida dintre Trabzonspor și Fenerbahce s-a încheiat cu scorul de 2-3. Oaspeții au marcat golul victoriei în mintul 87, iar apoi s-au bucurat pe teren pentru succesul obținut.

Totuși, suporterii lui Trabzonspor le-au stricat sărbătoarea fotbaliștilor din Istanbul. Aceștia au intrat pe teren și s-au luat la bătaie cu jucătorii rivalei!

A urmat o încăierare generală, la finalul căreia jucătorii lui Fenerbahce au fugit spre vestiare, fiind copleșiți de atacurile fanilor rivali.

Deian Sorescu, gol din pasa lui Alex Maxim! Denis Drăguş a ratat incredibil. Florin Niţă a făcut penalty în Rizespor – Gaziantep

Deian Sorescu, gol din pasa lui Alex Maxim! Echipa românilor Niţă, Maxim, Sorescu şi Drăguş au jucat pe terenul celor de la Rizespor în etapa cu numărul 30 a campionatului din Turica.

Fosta echipă pregătită de Marius Şumudică a deschis scorul prin Sorescu în minutul 54, după o pasă superbă a lui Maxim. Doar 10 minute a durat avantajul lui Gaziantep. Rizespor a întors în cele din urmă scorul şi s-a impus cu 3-1.

După golul marcat etapa trecută în meciul cu Besiktas, Deian Sorescu a lovit din nou. Internaţionalul român a deschis scorul în partida lui Gaziantep de pe terenul lui Rizespor. Internaţionalul român a înscris dintr-o pasă superbă a lui Alex Maxim.

Avantajul românilor de la Gaziantep nu a durat prea mult. În minutul 64, M’Bakata a înscris în propria poartă, iar gazdele au restabilit egalitatea.

Lucrurile puteau arăta mult mai rău pentru Gaziantep. În minutul 70, Florin Niţă a scăpat balonul, după care a faultat un adversar. Arbitrul a dictat penalty, dar Jonjo Shelvey, fostul jucător de la Liverpool, a trimis pe lângă poartă.

Şi Denis Drăguş a fost activ în prima repriză a meciului de la Rizespor. Atacantul român a avut o şansă foarte bună de a înscrie în minutul 39, dar şutul său a fost trimis în corner. Nervos, Drăguş a lovit balonul puternic spre peluză, dar mingea s-a oprit în plasa care protejează spectatorii. La fel de supărat a fost şi Alex Maxim, cel care i-a reproşat lui Drăguş faptul că nu i-a pasat.

Cine se califică în finala Ligii Campionilor?

17:42 „Eu sunt pisică, nu cârtiţă” Bogdan Lobonţ a venit cu replica, după derapajul lui Robert Niţă: „Vă spun un principiu fundamental” 17:41 FotoMilionarul de 28 de ani care a lăsat Statele Unite pentru România e asaltat de femei: „Unele nu ştiu limita” 17:27 VideoCamelia Bălţoi îţi prezintă AntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 8 mai 17:03 FotoCamila Giorgi s-a retras din tenis! Modul uluitor prin care italianca a ales să îşi încheie cariera 16:35 Gigi Corsicanu l-a atacat pe Bogdan Lobonţ: „Nu avea ce să mai caute în casa noastră”! Apel către toţi suporterii Rapidului! 16:00 Ionuţ Chirilă e gata să devină antrenorul lui Dinamo şi în Liga a 2-a: „Am construit cea mai puternică generaţie” 15:50 Real Madrid – Bayern Munchen LIVE TEXT (22:00). Meci infernal pe Santiago Bernabeu. Vom afla finala Ligii Campionilor 15:46 Ma Long, cel mai bun jucător de tenis de masă din istorie, nu îşi va putea apăra titlul olimpic la Paris. Anunţ şoc 15:16 Valentin Mihăilă începe negocierile după promovarea Parmei în Serie A: „Am purtat deja câteva discuții” 14:23 FotoSacrificiul suprem pe care îl face Leonard Doroftei pentru bani: „Am avut nevoie de o schimbare!” Vezi toate știrile

5 zodii chinezești care au noroc săptămâna aceasta. Un nou capitol se deschide în fața lor

Zodii care te cuceresc cu o singură privire. Nativii care se folosesc de ochi drept armă a seducției