Închide meniul

Răzvan Lucescu poate pleca de la PAOK. E dorit în locul lui Cosmin Olăroiu în Golf

Publicat: 26 mai 2025, 12:16

Comentarii
Răzvan Lucescu poate pleca de la PAOK. E dorit în locul lui Cosmin Olăroiu în Golf

Răzvan Lucescu, în timpul unui meci / Profimedia

Răzvan Lucescu poate pleca de la PAOK, în această vară. Antrenorul român s-ar afla într-un conflict cu Ivan Savvidis şi ar lua în calcul să se despartă de formaţia alături de care a cucerit titlul în Grecia, în sezonul precedent.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Răzvan Lucescu a fost contactat de oficialii lui Al Sharjah, echipă de care s-a despărţit recent Cosmin Olăroiu. “Oli” a devenit, din această vară, selecţionerul Emiratelor Arabe Unite.

Răzvan Lucescu poate pleca de la PAOK

Conform fanatik.ro, oficialii lui Al Sharjah l-au contactat pe impresarul lui Răzvan Lucescu. Saudiţii şi-au exprimat astfel interesul pentru antrenorul român, care a mai antrenat în zona Golfului înaintea de revenirea la PAOK.

Răzvan Lucescu a avut rezultate remarcabile pe banca lui Al Hilal, echipă alături de care a câştigat Liga Campionilor Asiei, titlul şi Cupa Preşedintelui în 2019. Şi în Qatar, alături de El Jaish, antrenorul român a câştigat o Cupă, în 2013.

În acest context, cei de la Al Sharjah l-ar considera pe Răzvan Lucescu ca fiind înlocuitorul perfect al lui Cosmin Olăroiu. “Oli” a reuşit să câştige Liga Campionilor Asiei 2 alături de formaţia din Emirate, în acest an, înaintea de plecare.

Reclamă
Reclamă

Lucescu Jr a încheiat sezonul cu PAOK pe locul al treilea, urmând ca echipa să evolueze în Europa League. Ivan Savvidis şi-ar dori ca antrenorul român să plece de la echipă, însă nu e dispus să-i achite clauza de reziliere.

Răzvan Lucescu şi-a prelungit contractul cu PAOK în vara trecută. Noua înţelegere cu formaţia din Salonic va expira la finalul sezonului viitor.

Schimbări radicale la PAOK Salonic

Patronul celor de la PAOK Salonic, Ivan Savvidis, este extrem de nemulţumit de parcursul echipei lui Răzvan Lucescu din acest sezon. Astfel, se anunţă schimbări masive la fosta campioană din Grecia, la capătul acestui sezon.

Reclamă

Se pregătesc schimbări masive la PAOK Salonic în această vară, conform sportal.gr. Sursa citată spune că patronul Ivan Savvidis a decis să renunţe la 13 jucători care își vor termina contractele la sfârșitul sezonului. Apoi, Răzvan Lucescu ar urma să parafeze cel puțin 10 transferuri.

Dar asta nu e tot. Grecii spun că singura poziție pe care PAOK nu caută întăriri este cea de portar, care este acoperită de titularul Dominik Kotarski. Mai mult, Lucescu are şi pe banca de rezerve o soluţie viabilă. Este vorba despre veteranul Jiri Pavlenka, în vârstă de 33 de ani.

După ce în stagiunea 2023 /2024 PAOK reușise să câștige titlul, sezonul 2024/2025 nu a fost unul tocmai reușit pentru echipa lui Răzvan Lucescu. Trupa lui Salonic a terminat sezonul pe poziția a 3-a, cu 58 de puncte. A fost la un singur punct de cei de la Panathinaikos, formația aflată pe locul secund, cu 59 de puncte. Va juca în preliminariile Conference League sau Europa League.

Înapoi la Homepage
Comentarii


Reclamă

Cum se va termina derby-ul etapei a 13-a din Liga 1, Dinamo - Rapid?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
14:22
Mihai Stoica l-a taxat pe Daniel Bîrligea: “Mi-aş dori să facă acelaşi efort şi când joacă pentru FCSB”
14:05
Măsurile anunţate de Jandarmerie înainte de Dinamo – Rapid. 70 de suporteri, interzişi pe Arena Naţională
13:11
“Asta e arma secretă”. Costel Gâlcă, mesaj categoric înainte de Dinamo – Rapid: “Nu există favorită”
12:45
Cu ce antrenor din Liga 1 a vorbit la telefon Mircea Lucescu, după discuţia cu Gigi Becali: “Mi-a mulţumit”
12:06
Neluţu Varga pregăteşte “bomba” la CFR Cluj. Îl vrea pe Marius Şumudică antrenor, după revenirea lui Marian Copilu
11:51
Gigi Becali a spus ce a vorbit, de fapt, cu Mircea Lucescu la telefon înainte de răbufnirea lui Mirel Rădoi: “Ca un prieten”
1 Florin Talpan, atac devastator după ce site-ul UEFA a şters Cupa Campionilor din palmaresul FCSB-ului! 2 Gigi Becali s-a decis şi îi prelungeşte contractul titularului de la FCSB: “Niciodată nu lasă jucători aşa” 3 Gigi Becali a reacționat, după ce UEFA a șters Cupa Campionilor Europeni din dreptul FCSB: „Este o hackăreală” 4 Mirel Rădoi, atac exploziv la adresa lui Mircea Lucescu: “E ceva şocant ce a făcut. Nu poţi să faci asta pe faţă” 5 VIDEORomânia – Slovacia 3-0 şi România – Suedia 3-2! Medalie istorică pentru tricolori la European 6 Site-ul UEFA a trecut-o pe Steaua Bucureşti câştigătoarea Cupei Campionilor 1986. Fotbal Club FCSB a rămas fără cupă
Citește și