Scor ireal în fotbal! Austria Viena a reuşit o adevărată nebunie şi a dat 7 goluri în 8 minute. Scorul final a fost halucinant: 21-0

De Antena Sport
Publicat: 8.01.2022, 13:59

Score ireal în Austria

Un adevărat „măcel” a avut loc la amicalul dintre Austria Viena şi Mannsworth, o echipă din a patra ligă austriacă. Scorul final a fost 21-0, unul ireal pentru un meci de fotbal.

Austria Viena – Mannsworth 21-0

Un alt aspect ieşit din comun a fost modul în care s-au marcat ultimele 7 goluri. Austria Viena a reuşit performanţa incredibilă de a da 7 goluri în 8 minute. Astfel, Austria Viena a marcat ultimile 7 goluri între minutele 73 şi 81.

La pauză, scorul a fost 12-0. Austria Viena a ridicat piciorul de pe acceleraţie şi a mai marcat doar 9 goluri până la finalul partidei.

Austria Viena se află pe locul 7 în clasamentul primei ligi din Austria, la mare distanţă de liderul RB Salzburg. După 18 de etape, Austria Viena are 21 de puncte, cu 24 de puncte mai puţin decât RB Salzburg.

Va termina Bayer Leverkusen sezonul fără înfrângere?

12:07 Andrey Rublev, dezvăluire incredibilă după ce a câştigat titlul de la Madrid: „Sunt bolnav de opt sau nouă zile” 12:06 FotoCe s-a ales de femeia care a fost timp de 8 ani amanta fratelui soţului său. Cum arată la 41 de ani 11:13 Verdictul lui Săpunaru, după ce Dan Şucu a anunţat că vrea să îl aducă pe Mircea Lucescu la Rapid: „Îl cunoaşte toată lumea!” 10:36 FotoTransformarea radicală a lui Sabin Ilie! Fratele său l-a dat de gol: „Îl mai lua somnul, dar acum nu mai e aşa!” 10:24 Ofertă spectaculoasă din Liga 1 pentru Laurenţiu Reghecampf 10:23 Alexandru Băluţă, devastator înainte de Universitatea Craiova – FCSB: „Nu vreau să mai am vreodată o discuţie cu Rotaru” 9:51 FotoMădălina Ghenea a anunţat de Paşte că s-a despărţit de iubitul său milionar: „Vă rog să ne respectaţi intimitatea” 9:42 VIDEONebunie la Lisabona după titlul câştigat de Sporting! Cum au sărbătorit jucătorii 8:55 VIDEOReacţia de mare campion a lui Max Verstappen, după ce a fost învins de Lando Norris în Marele Premiu de la Miami 8:55 Marius Şumudică a anunţat ce l-ar face să renunţe la Rapid fără cel mai mic regret: „Aș face 5 paşi în spate” Vezi toate știrile

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi