Ungaria U21 – Germania U21 0-3 | Victorie categorică pentru nemți. Cum arată clasamentul grupei A, din care face parte și România

Publicat: 24.03.2021, 20:48

Germania

profimedia

Ungaria U21 - Germania U21 0-3

Germania U21 a dominat de o manieră categorică meciul împotriva selecționatei similare a Ungariei. Maghiarii au trimis un singur sut pe poarta adversă, pe toată durata partidei. Nemții au avut o posesie zdrobitoare, 72%.

Ungaria U21 – Germania U21 0-3

Deși s-a ținut tare în prima repriză, Ungaria a cedat în actul secund. Germania a deschis scorul în minutul 61, grație reușitei lui Lukas Nmecha. Același Nmecha marca și împotriva României la Euro U21 2019.

Cinci minute mai târziu, tabela arăta 2-0. David Raum a centrat în careul maghiarilor, iar Bote Baku nu i-a dat nicio șansă portarului Balazs. Același Baku a închis tabela în minutul 73. Au fost primele sale goluri pentru selecționata de juniori.

După 3-0 cu  Ungaria, Germania s-a instalat la șefia grupei A de la Campionatul European de tineret. Cealaltă partidă, România – Olanda, s-a încheiat 1-1. Tricolorii sunt pe poziția a treia.

Campionatul European de tineret, prima zi

Tot astăzi s-a jucat și prima etapă din grupa B. Cehia a ținut-o în șah pe Italia. A fost 1-1, într-o partidă cu multe faze de poartă.

Scamacca, cel care a semnat „dubla” în Parma – Genoa 1-2, a deschis scorul pentru Italieni în minutul 31. Maggiore a trimis în proprie poartă cu un sfert de oră înainte de final.

În celalalt duel al grupei, Spania a făcut instrucție cu Slovenia. A fost 3-0 pentru iberici. Puado, Villar și Miranda și-au trecut numele pe lista marcatorilor.

4. Slovenia 0 puncte

22:26 Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi 22:16 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY 21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” Vezi toate știrile