VIDEO | Îl regretă Gigi Becali? Sergiu Buș a dat golul victoriei pentru Seongnam în minutul 88! Reușita fabuloasă a românului în meciul de debut

Publicat: 14.03.2021, 8:27

Sergiu Buș

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Sergiu Buș, decisiv în Coreea de Sud

Sergiu Buș a recuperat balonul la jumătatea terenului și a luat acțiunea pe cont propriu. Atacantul de 28 de ani nu s-a oprit până în poartă. După o cursă de excepție, și-a culcat un adversar și a șutat necruțător pentru portar, cu piciorul stâng.

Era minutul 88 când Sergiu Buș a ieșit la rampă. Golul fostului jucător de la FCSB s-a dovedit decisiv în economia rezultatului.

Sergiu Buș, primul gol în Coreea de Sud

A fost prima reușită pentru Buș în Coreea de Sud. De altfel, el a bifat primele minute la noua echipă abia în acest meci.

Sergiu Buș a jucat o repriză cu Suwon City. Acesta ar putea să primeasca mai mult credit din partea antrenorului pe viitor. Până la meciul cu Suwon City, Buș a prins lotul într-o singură partidă în Coreea de Sud. A fost atunci rezervă neutilizată.

După victoria adusă de atacantul român, Seongnam a urcat pe locul 5 în Coreea de Sud. Echipa lui Sergiu Buș este la trei puncte de liderul Ulsan Hyundai. A fost abia a 4-a etapă din campionatul din Coreea de Sud.

Sergiu Buș, alungat de la FCSB de Gigi Becali

Gigi Becali a vrut să scape cu orice preț de Sergiu Buș. Patronul lui FCSB a renunțat chiar și la pretențiile financiare. Chiar dacă a cerut inițial o jumătate de milion de euro, Becali a fost dispus să accepte și 300.000 de euro, suma oferită de asiatici.

FCSB a plătit, anul trecut, 120.000 de euro pentru a-l transfera de la Gaz Metan. Medieșenii au dorit să îl readucă la echipă, dar Becali l-a cerut în schimb pe Dumitru Cardoso. În vara lui 2020, Sergiu Buș a primit o primă de instalare de 120.000 de euro. Buş avea un salariu de 15.000 de euro pe lună la FCSB.

Atacantul de 28 de ani nu a confirmat în tricoul roș-albaștrilor și a plecat după numai 11 meciuri jucate în toate competițiile. În acest interval, Buș a înscris două goluri.

13:09 Adrian Şut, aproape de transferul carierei după ce a câştigat titlul cu FCSB! Gigi Becali poate da un „tun” financiar 13:00 VIDEORomânii atacă tabloul principal la Saudi Smash 2024! Eduard Ionescu şi Ioana Sîngeorzan joacă azi, live în AntenaPLAY 12:48 Max Verstappen a dat cărţile pe faţă despre oferta colosală de la Mercedes: „Dacă aş concura pentru locul 5, aş deveni morocănos” 12:45 Handbaliştii de la Dinamo şi-au aflat adversara din semifinalele European League! Cu cine se vor duela în Turneul Final Four 12:03 Lionel Messi a cerut transferul unui star la Inter Miami! Oficialii echipei sunt gata să-i facă pe plac 11:57 „O echipă ca oricare alta!” Dovada lui Florin Talpan că FCSB nu este continuatoarea Stelei: „Lucrurile sunt foarte clare” 11:35 Foto„Îmi place să gătesc!” Nadia Comăneci a dezvăluit ce nu lipsește niciodată de pe masa ei de Paște. Rețeta cu care dă lovitura 11:19 Mihai Rotaru a dezvăluit, chiar înainte de Universitatea Craiova – FCSB, ce obiectiv i-a trasat lui Costel Gâlcă 10:48 Foto„Wow!” Fiica lui Marius Şumudică, şedinţă foto spectaculoasă. Sarah le-a aprins imaginaţia fanilor cu o apariţie electrizantă 10:40 „Dacă mi-ar da 35.000 de euro, tot aş zice nu!” Fostul campion cu FCSB îl refuză categoric pe Gigi Becali Vezi toate știrile