PSG – Lyon 2-1. Icardi a dat lovitura în minutul 90+4! „Remontada” Valencia – Real Madrid 1-2. Juventus – AC Milan 1-1. „Bătrâna Doamnă”, pe loc retrogradabil. Valentin Mihăilă şi Nicolae Stanciu au marcat pentru Parma şi Slavia Praga. Rezultatele zilei sunt AICI

Dragoș Vasile Publicat: 19 septembrie 2021, 23:55

PSG – Lyon 2-1. Icardi a dat lovitura în minutul 90+4! „Remontada Valencia – Real Madrid 1-2. Juventus – AC Milan 1-1. „Bătrâna Doamnă, pe loc retrogradabil. Valentin Mihăilă şi Nicolae Stanciu au marcat pentru Parma şi Slavia Praga. Rezultatele zilei sunt AICI

PSG - Lyon 2-1. Mauro Icardi a dat lovitura în minutul 90+4!

• Rezultatele zilei din Europa
  • PSG – Lyon 2-1, Valencia – Real Madrid 1-2, Juventus – AC Milan 1-1

Rezultatele zilei din Europa

• Galatasaray – Alanyaspor 0-1 (Alexandru Cicâldău şi Olimpiu Moruţan)
  • Parma – Cremonese 1-2 (Dennis Man şi Valentin Mihăilă, gol)
  • Valencia – Real Madrid 1-2

Update: Valencia – Real Madrid 1-2. Fluier final! Galacticii sunt noii lideri din La Liga.

Update: Valencia – Real Madrid 1-2. GOOOL! Benzema a marcat pentru echipa lui Ancelotti. Francezul este noul golgheter din La Liga, după ce a marcat cu umărul.

Update: Valencia – Real Madrid 1-1. GOOOL! Vinicius a restabilit egalitatea şi a ajuns la cota 5 din actualul sezon.

Update: Juventus – AC Milan 1-1. Fluier final! În urma acestui rezultat, „Bătrâna Doamnă” a ajuns pe locul 18, poziţie retrogradabilă.

Update: PSG – Lyon 2-1. Fluier final! Echipa lui Mauricio Pochettino a ajuns la a şasea victorie consecutivă în Ligue 1.

Update: PSG – Lyon 2-1. GOOOL! Mauro Icardi o aduce pe vicampioana Franţei în avantaj din pasa lui Mbappe.

Update: Valencia – Real Madrid 1-0. GOOOL! „Liliecii” au deschis scorul prin Duro.

Update: Parma – Cremonese 1-2. Fluier final! Eşec pentru echipa lui Dennis Man şi Valentin Mihăilă.

Update: PSG – Lyon 1-1. Mauricio Pochettino l-a schimbat pe Lionel Messi cu Achraf Hakimi.

Update: Juventus – AC Milan 1-1. GOOOL! „Diavolii” au dat lovitura prin Rebic, care a egalat în minutul 76.

Update: PSG – Lyon 1-1. GOOOL! Neymar a declanşat nebunia pe Parc des Princes! Brazilianul a marcat din lovitură de la 11 metri.

Update: Parma – Cremonese 1-2. GOOOL Valentin Mihăilă! Internaţionalul român a redus din diferenţă.

Update: PSG – Lyon 0-1. GOOOL! Neymar, Messi şi Mbappe sunt conduşi pe Parc des Princes. Lucas Paqueta a deschis scorul în derby!

Update: Parma – Cremonese 0-2. GOOOL! Marele Buffon a fost învins de Fagioli şi Vido!

Update: Bohemians – Slavia Praga 1-5. Krmencik şi Schranz şi-au trecut şi ei numele pe lista marcatorilor, iar Slavia a câştigat la scor confruntarea. Echipa lui Nicolae Stanciu se află pe locul secund în Cehia, la 2 puncte de liderul Victoria Plzen, dar şi un meci în minus.

Update: S-a deschis scorul în derby-ul Juventus – AC Milan! Alvaro Morata a marcat rapid, în minutul 4.

Update: A început PSG – Lyon! Messi, Neymar şi Mbappe sunt titulari pe Parc des Princes.

Update: Bohemians – Slavia Praga 1-3. GOOOL! După ce Chramosta a deschis scorul în minutul 22, internaţionalul român a egalat în minutul 56. La câteva minute, Lingr şi Kutchta au marcat pentru Slavia.

Update: Alături de legendarul Buffon, Dennis Man şi Valentin Mihăilă sunt titulari în Parma – Cremonese.

Update: Lazio – Cagliari 2-2. Cataldi a marcat în minutul 83 şi a stabilit rezultatul final.

Update: Tottenham – Chelsea 0-3. Fluier final în derby-ul etapei. Rudiger a stabilit scorul final din pasa lui Werner.

Update: Lazio – Cagliari 1-2. GOOOL! Joao Pedro a restabilit egalitatea din pasa lui Răzvan Marin. După un sfert de oră, Keita Balde şi-a adus echipa în avantaj.

Update: Dortmund – Union Berlin 4-2. Fluier final! După ce Andreas Voglsammer a redus din diferenţă, Erling Haaland marcat un gol superb. Superstarul norvegian a ajuns la 68 de goluri în 67 de meciuri.

Update: Dortmund – Union Berlin 3-1. GOOOL! Gazdele au marcat din nou. Marvin Friedrich şi-a băgat mingea în propria poartă. Oaspeţii au redus din diferenţă prin Kruse.

Update: Tottenham – Chelsea 0-2. GOOOL! Thiago Silva şi N’Golo Kante au marcat în derby. Mijlocaşul francez a reuşit un gol superb.

Update: Dortmund – Union Berlin 2-0. GOOOL! Raphael Guerreiro a spart gheaţa pe Signal Iduna Park, iar Erling Haaland a dus scorul la 2-0. Superstarul norvegian a ajuns la cota 6 în actualul sezon de Bundesliga, la un gol distanţă de rivalul Robert Lewandowski.

Update: West Ham – Manchester United 1-2. „Ciocănarii” au ratat un penalty în ultimul minut, iar Cristiano Ronaldo&co au obţinut cele 3 puncte. Detalii, AICI.

Update: Galatasaray – Alanyaspor 0-1. Oaspeţii au dat lovitura pe final prin Candeias, iar Galatasaray ajunge la trei meciuri fără victorie în campionat.

Update: West Ham – Manchester United 1-2. GOOOL! Lingard şi-a adus echipa în avantaj cu o reuşită spectaculoasă!

Update: West Ham – Manchester United 1-1. GOOOL! Cristiano Ronaldo a egalat! Superstarul lusitan a ajuns la patru goluri în trei meciuri pentru gruparea de pe Old Trafford. Aceasta este a treia reuşită în Premier League.

Update: West Ham – Manchester United 1-0. GOOOL! Mohamed Said Benrahma a deschis scorul cu o execuţie superbă.

Alexandru Cicâldău şi Olimpiu Moruţan, titulari în Galatasaray – Alanyaspor

Alexandru Cicâldău şi Olimpiu Moruţan au fost titulari în victoria lui Galatasaray din Europa League, 1-0 cu Lazio. Fostul jucător de la FCSB a contribuit decisiv la victoria echipei sale.

Moruţan a centrat de pe partea dreaptă, un fundaş al celor de la Lazio a respins slab mingea. Totuşi, părea o sarcină uşoară pentru Strakosha să prindă balonul. Portarul celor de la Lazio s-a făcut de râs şi şi-a dat cel mai tare autogol al serii.

Astfel, cei doi mijlocaşi români au fost titularizaţi de Fatih Terim în campionat, unde gruparea „Cim Bom Bom” nu a mai câştigat de două etape.

Dennis Man şi Valentin Mihăilă, pregătiţi de spectacol în Parma – Cremonese

Lupta pentru promovare în Serie A continuă pentru Dennis Man şi Valentin Mihăilă. Ambii internaţionali au impresionat în acest sezon: Man a închis tabela în victoria cu Pordenone, scor 4-0, iar Mihăilă a adus cele trei puncte cu un gol în minutul 90+6, scor 1-0 cu Benevento.

Parma ocupă locul 7 după trei etape, cu dou victorii şi o remiză. În această seară, „cruciaţii” primesc vizita lui Cremonese, locul 9 din Serie B.

Ar trebui să fie convocat Ianis Hagi la EURO 2024 dacă nu va juca la Alaves în următoarea perioadă?

15:41 Istvan Kovacs va arbitra Universitatea Craiova – Rapid 14:42 Bernadette Szocs – Chen Meng e LIVE STREAM în AntenaPLAY (sâmbătă, 05:45). Duel pentru semifinale, la WTT Champions Incheon 2024 14:40 UPDATEGică Hagi, ofertă uriaşă din Emiratele Arabe Unite! Anunţul făcut de impresar: „A plecat, azi e în Dubai”. Reacţia lui Hagi 14:24 LPF a schimbat regulamentul, iar Dinamo – Petrolul se poate juca cu fani în tribună! Anunţul oficial 13:58 Ioan Ovidiu Sabău, despre revenirea lui Chipciu la echipa naţională: „Va fi luat în calcul cu condiţia asta!” 12:58 Raul Rusescu a anunţat care e atacantul pe care l-ar lua „cu ochii închişi” la FCSB. Sfat pentru Gigi Becali 12:53 Sepsi – CFR Cluj LIVE TEXT, ora 20:30. Echipa lui Mutu nu mai are voie să facă paşi greşiţi în lupta la titlu 12:34 Flavio Briatore a fost externat după ce a fost operat cu succes: „Mi-au găsit o tumoare benignă la inimă” 12:13 Cristi Balaj, anunţ despre jucătorul pe care CFR Cluj îl poate vinde în Premier League: „Va ajunge la un club important!” 12:04 Antrenorul celor de la Leicester a fost dat afară după ce a avut o aventură cu o jucătoare Vezi toate știrile
Endrick a reușit o performanță de senzaţie în numai 7 zile
Fotbal extern • 10:50
FOTO
Endrick a reușit o performanță de senzaţie în numai 7 zile. Starul de 17 ani, aşteptat la Real Madrid, este de neoprit
Gică Hagi a fost la baza lui Real Madrid, înainte de Columbia - România
Fotbal • 27 mart., 21:47
Gică Hagi a fost la baza lui Real Madrid, înainte de Columbia – România: „M-am întâlnit cu Ancelotti!”
Olivier Giroud pleacă de la AC Milan! Clubul cu care va semna starul naţionalei Franţei
Serie A • 27 mart., 13:24
Extra • 26 mart., 19:32
FOTO
Fiica unui fost campion mondial şi european, apariţie uluitoare în lenjerie intimă! A renunţat total la inhibiţii
Vinicius a izbucnit în lacrimi la conferinţa de presă!
La Liga • 25 mart., 18:40