Alex Mitriță, anunț la patru ani după ce a înscris primul gol al Universității Craiova pe noul “Ion Oblemenco”. Le-a aprins imaginația fanilor: “Mi-e tare dor de voi!”

Iulian Focșăneanu Publicat: 18 noiembrie 2021, 18:50

Comentarii
Alex Mitriță, anunț la patru ani după ce a înscris primul gol al Universității Craiova pe noul Ion Oblemenco. Le-a aprins imaginația fanilor: Mi-e tare dor de voi!

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Google News As.roAdaugă-ne ca sursă preferată în Google Google News As.roUrmărește AS.ro pe Discover

Internaționalul român reușea primul gol pe arena “leilor”. Mitriță marca în minutul 39, iar în prelungirile primei reprize reușea chiar “dubla”. Jucătorul care îmbracă, în prezent, tricoul grecilor de la PAOK, își amintește cu plăcere de trăirile de atunci.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Alexandru Mitriță: “Am intrat în istoria echipei mele iubite!”

Patru ani au trecut foarte repede. Cu siguranță îmi aduc aminte de acele două reușite. Am intrat în istoria echipei mele iubite. Știu că au fost emoții foarte mari înaintea meciului, în timpul meciului, dar sunt foarte bucuros că am putut marca și că am intrat în istoria echipei mele iubite”, a declarat Alexandru Mitriță pentru pagina de Facebook a echipei antrenate de Laurențiu Reghecampf.

Până să semneze cu trupa lui Răzvan Lucescu, Mitriță a fost în negocieri cu Mihai Rotaru pentru o revenire în Bănie. Atacantul care are o cotă de piață de 5 milioane de euro le-a aprins din nou imaginația fanilor. Le-a transmis un mesaj plin de emoție.

“Îi știu foarte bine pe acești suporteri minunați ai Universității Craiova. Ce pot să le transmit este că îmi este tare dor de ei. Să fiți alături de echipă vă pup“, a reacționat atacantul care a fost vândut de Universitatea Craiova la New York City FC, în 2019, pentru 8 milioane de euro.

Reclamă
Reclamă

Mitriță a înscris două goluri în cele 10 meciuri de la PAOK. Luna trecută, atacantul de 26 de ani a fost decisiv pentru naționala României în meciul cu Armenia. A marcat golul victoriei dar, din păcate, tricolorii au ratat calificarea la barajul pentru Campionatul Mondial din 2022.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Reușește Cristiano Ronaldo să marcheze la acest Campionat Mondial?
Loading ... Loading ...
Citește și:
21:57

LIVE VIDEOPortugalia – Uzbekistan 5-0. ACUM pe Antena 1 și AntenaPLAY. Spectacol total! Ronaldo a reușit o dublă

21:47

„Trăim într-o simulare”: statistica uluitoare cu Messi și Cristiano Ronaldo la acest Campionat Mondial

21:26

Lovitură pentru Cristi Chivu! Fotbalistul dorit de Inter este ademenit de gigantul din Premier League

20:41

VideoFanii români, alături de Cristiano Ronaldo în Piaţa World Cup

20:34

Galeria selectă în care a intrat Cristiano Ronaldo, după ce a marcat la 41 ani cu Uzbekistan

20:18

VIDEOCristiano Ronaldo, replică pentru Lionel Messi! Record istoric în meciul cu Uzbekistan, LIVE pe AntenaPLAY

1 Transfer pregătit de Universitatea Craiova. O nouă mutare de Liga Campionilor 2 Cum arată în timp real şaisprezecimile Campionatului Mondial 2026. Update după fiecare meci 3 Denis Drăguş, liber spre FCSB. Anunţul din Turcia care îi dă speranţe lui Gigi Becali 4 Campionatul Mondial 2026 | Rezultate, program şi clasamente de la turneul final din Statele Unite, Canada şi Mexic 5 Fostul fotbalist de la FCSB a recunoscut un adevăr dureros: „Din cauza drogurilor mi-am pierdut cariera” 6 Mesajul lăsat de iranieni în vestiar pentru Donald Trump şi americani
Citește și