Alin Minteuan spune că mai are bani de primit de la CFR Cluj: "Nu este un lucru normal!" Clubul l-a interzis la antrenamente
De Antena Sport
Publicat: 9.06.2020, 7:57
Actualizat: 12.05.2021, 11:25
Secundul lui Dan Petrescu spune că i s-a transmis că mai bine stă acasă până la finalul contractului. Tehnicianul susţine că mai are şi bani de primit de la club.
„Eu mai am contract până pe 30 iunie și încerc să-l duc până la final. Mi s-a sugerat că ar fi mai bine să rămân acasă, pentru că situația este tensionată, așa că am rămas acasă. Ăsta este adevărul. Din păcate, nu este un lucru normal. La nivel de Liga 1, 100% nu este normal. O mare parte din drepturile financiare au rămas neplătite. Lucrurile sunt scrise, aștept să văd ce se întâmplă. N-am vrut ca lucrurile să degenereze, dar anumite persoane de acolo au afirmat anumite lucruri neadevărate la adresa mea. N-am înțeles motivul pentru care am plecat. Probabil că a deranjat personalitatea mea, altceva nu cred„, a declarat Minteuan la Digisport.
CFR Cluj și-a dat afară antrenorul secund
Alin Minteuan, secundul lui Dan Petrescu de la CFR Cluj, nu va mai rămâne în Gruia, după ce contractul îi va expira, în luna iunie.
Șefii campioanei le ceruseră celor din staff-ul CFR-ului să accepte o eșalonare a ultimelor salarii. Alin Minteuan nu a acceptat, iar refuzul său l-a surprins pe Dan Petrescu. Salariul lui Minteuan era de aproximativ 10.000 de euro pe lună.
- Alin Minteuan va pleca de la CFR Cluj
- Tehnicianul pleacă după ce nu a acceptat diminuarea salariului
- Acesta spune că mai are bani de primit de la club
- Cupa Mondială 2025 la tenis de masă e live în AntenaPLAY (14-20 aprilie)
- Marele Premiu al Arabiei Saudite este live în AntenaPLAY, duminică, de la ora 20:00