Închide meniul

Atacantul care o poate salva pe Dinamo de la retrogradare! Flavius Stoican a dat toate detaliile despre noua achiziţie. „Mi-a plăcut, ne poate ajuta”

Gabriel Zamfirescu Publicat: 1 februarie 2022, 8:38

Reclamă
Atacantul care o poate salva pe Dinamo de la retrogradare! Flavius Stoican a dat toate detaliile despre noua achiziţie. „Mi-a plăcut, ne poate ajuta

Captură Radio Dinamo

O echipă întreagă a adus Dinamo în această iarnă, în încercarea disperată de a se salva de la retrogradare. După umilinţa din Derby de România, 0-3 cu FCSB, trupa pregătită de către Flavius Stoican s-a mai înţeles cu un atacant.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Atacantul care o poate salva pe Dinamo de la retrogradare!

Dinamo a ajuns la un acord cu echipa franceză Dunkerque, din Ligue 2, pentru împrumutul atacantului Desire Segbe Azankpo. Vârful din Benin joacă pentru naţionala ţării sale şi a înscris un singur gol în acest sezon pentru Dunkerque în 16 meciuri în Ligue 2. “Dacă va veni Desire și nu vor fi dificultăți, este un jucător pe care, la Botoșani, dacă voi avea nevoie îl voi băga. Un jucător care are un salariu destul de bun. Este în Franța, la clubul lui pentru că este sub contract. Vine împrumut sau poate să ni-l dea cu opțiune de cumpărare. Mi-a plăcut că poate juca pe toate cele trei poziții din față. Atacant central sau pe bandă. Un jucător care ne poate ajuta”, a declarat Flavius Stoican, conform playsport.ro.

Cei 11 jucători aduşi de echipa din Ştefan cel Mare în această iarnă

Odată cu transferul lui Desire Azankpo, Dinamo a ajuns la 11 jucători aduși în această iarnă: Cristiano Figueiredo (portar, CFR Cluj), Thomas Chesneau (portar, Concordia Chiajna), Alin Buleică (fundaș, Viitorul Pandurii Târgu Jiu), Răzvan Patriche (fundaș, Academica Clinceni), Marius Tomozei (fundaș, UTA Arad), Igor Jovanovic (fundaș, Suduva), Balthazar Pierret (mijlocaș, Boulogne), Jonathan Rodriguez (mijlocaș, CFR Cluj), Dusan Celar (atacant, CFR Cluj) şi Antoni Ivanov (mijlocaș, Universitatea Craiova).

Echipa pregătită de Flavius Stoican e într-o situaţie disperată în Liga 1. Are doar 12 puncte acumulate după 23 de etape din sezonul regulat şi este penultima clasată, cu patru eșecuri la rând. Dinamoviştii se află la 10 puncte de locul 14, prima poziţie care ar permite salvarea printr-un joc tur-retur de baraj. În etapa a 24-a, echipa lui Stoican joacă în deplasare cu FC Botoșani.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
10:38

Sorana Cîrstea a coborât, din nou, în clasamentul WTA! Pe ce locuri se află jucătoarele din România

10:22

VIDEOJucătorii lui Olympiacos s-au dezlănțuit, după ce au câștigat titlul în Grecia. Imagini de senzație cu starul echipei

10:06

Ce se întâmplă cu Horațiu Moldovan, după ce Sassuolo a promovat în Serie A. Anunțul italienilor

10:04

„La ce oră joacă PAOK?” Jucătorii lui Răzvan Lucescu au fost făcuţi praf în Grecia, după 1-3 cu Panathinaikos

9:50

VIDEOJorge Martin a ajuns la spital, după o căzătură „horror” în MP al Qatarului. Care este starea campionului din Moto GP

9:18

„Rar vezi și în Premier League”. Ce l-a surprins pe Mihai Stoica în Universitatea Craiova – FCSB

1 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct” 2 „Când? La încălzire?” Florin Tănase a făcut show după 0-0 cu Universitatea Craiova. A făcut praf arbitrajul 3 Gigi Becali a „distrus” doi jucători, după Universitatea Craiova – FCSB 0-0: „N-a contat / N-a câştigat niciun duel” 4 Final „de infarct” în Universitatea Craiova – FCSB! Mora a lovit bara în prelungiri! Oltenii și-au pus mâinile în cap 5 Gigi Becali l-a făcut praf pe Horaţiu Feşnic: „Nu se poate aşa ceva. Nu cred că se va îndrepta” 6 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă”
Citește și