Chindia – Rapid | Meci halucinant la Ploieşti. Echipa lui Săndoi a marcat de două ori, deşi are doi oameni în minus

De Valentin Pîrcălabu
Publicat: 19.11.2021, 22:13

Chindia a marcat două goluri în inferioritate numerică

Captură Digisport

Chindia a avut parte de o primă repriză de coşmar. Corbu şi Căpuşă au fost eliminaţi, iar meciul părea că se îndreaptă către o victorie facilă a giuleştenilor. Nebunia s-a declanşat în repriza a doua.

În minutul 53, Chindia a dat prima lovitură. Neguț a făcut o cursă uluitoare, din propria jumătate, a profitat de greșelile în lanț ale fundașilor Rapidului, și a înscris cu un șut la colțul scurt! Rapid a egalat prin Rareş Ilie în minutul 60, iar totul părea că intră pe făgaşul normal, în condiţiile în care echipa lui Mihai Iosif avea doi oameni în plus pe teren.

Peste numai 3 minute, Chindia marchează pentru a doua oară în inferioritate numerică. Popa a marcat al doilea gol al echipei sale la capătul unui contraatac fabulos.

Scandal uriaş la Rapid şi acuzaţii dure la adresa lui Daniel Niculae

Este scandal uriaş la Rapid între preşedintele Daniel Niculae şi un fost angajat al clubului din Giuleşti, Ovidiu Burcă. După ironiile fostului atacant, acum a venit rândul lui Burcă să reacţioneze. Sunt acuzaţii extrem de grave la adresa actualului şef al giuleştenilor

Primul care a atacat a fost actualul preşedinte al Rapidului, Daniel Niculae. Fostul atacant l-a făcut praf pe Ovidiu Burcă„Nu vreau să-mi aduc aminte de personajele care au trecut pe la clubul acesta și au fost instalatori. Eu am pus condiția ca Burcă să fie dat afară. Acesta lucru s-a întâmplat, iar alegerea a fost foarte bună. Am reușit să promovăm”, a tunat Daniel Niculae, conform gsp.ro.

Replica lui Ovidiu Burcă nu s-a lăsat aşteptată.

„După plecarea de la Rapid, am evitat să intru în polemici sau dispute de orice fel, cu oricine. Afirmațiile legate de persoana mea mă obligă, însă să fac niște precizări: în noul proiect Rapid eu l-am adus pe Daniel Niculae. El este un mare rapidist, dar asta nu schimbă cu nimic lucrurile. Spune multe despre caracterul său.

Într-adevăr, nu ne-am înțeles, îi dau dreptate. Eu îmi doream un club care de la bun început să fie construit profesionist, cu oameni tineri, pregătiți, motivați. Cu departament de scouting, cu nutriționiști, cu psihologi, nu cu alcool în vestiar, cu kilograme în plus și relații de prietenie, un club cu mentalitate sănătoasă„, a atacat Burcă.

22:26 Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi 22:16 VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY 21:59 Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu 21:29 România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori 21:27 OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA 21:08 Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko 21:01 FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!” 20:52 FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi 20:28 „Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea 20:12 VideoOlaru a primit cel mai emoţionant mesaj de la mama sa: „Am o latură mai sensibilă!” Anunţ uriaş: „Vreau titlul şi anul viitor” Vezi toate știrile