Închide meniul

Constantin Budescu: “Îmi doresc să joc la Petrolul. Am avut discuţii”

Dan Roșu Publicat: 30 martie 2022, 15:55

Comentarii
Constantin Budescu: Îmi doresc să joc la Petrolul. Am avut discuţii

Captură Digi Sport

Constantin Budescu a anunţat din nou că vrea să joace pentru Petrolul. “Magicianul” de la Voluntari aşteaptă promovarea “lupilor galbeni” şi a avut deja discuţii cu conducerea ploieştenilor.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Îmi doresc să joc la Petrolul. Am avut discuţii, am fost la meciul cu U Cluj, le-am făcut şi galerie. Sper să promoveze. S-a strâns lupta”, a spus Constantin Budescu, la Digi Sport.

Constantin Budescu, în tricoul Petrolului

Mai mult, jucătorul cotat încă la 1.1 milioane de euro a venit îmbrăcat în tricoul Petrolului chiar la meciul amical disputat contra actualului său club, Voluntari.

Antrenorul „lupilor galbeni”, Nicolae Constantin, a anunțat că va negocia la vară revenirea lui Budescu la Ploiești. „L-am dorit pe Budescu. Am vorbit cu el în pauza de iarnă, dar a ales să joace în Liga 1. Îi urez să fie sănătos. Să promovăm şi probabil în vară vom vorbi dacă vrea să se întoarcă acasă”, a spus Nicolae Constantin, după meci.

Budescu a început fotbalul la Petrolul, pentru care a evoluat în perioada 2005-2011. Dacă „lupii galbeni” promovează în Liga 1, „Budi” are șanse mari să se întoarcă la echipa care l-a lansat în fotbalul profesionist.

Reclamă
Reclamă

Budescu, dat afară de Gigi Becali de la FCSB

Constantin Budescu a semnat cu FC Voluntari în această iarnă după ce Gigi Becali a forțat plecarea lui de la FCSB după doar 6 luni. În total, în acest sezon, în cele 21 de meciuri disputate, el a marcat trei goluri şi a oferit şi două pase decisive.

„(Reporter: Ți-ar fi placut să joci la o echipă cu fani ca ai Rapidului?) Mi-ar plăcea să joc la o echipă ca Petrolul. Eu am semnat un contract valabil pentru patru luni cu Voluntari și după aș dori să joc la Petrolul, dacă echipa promovează în Liga 1. De la vară mi-aș dori să ajung acolo. Nu știu, vedem ce va fi (n.r. dacă îi propune un nou contract FC Voluntari). Eu am spus de mult timp că mi-aș dori să joc cu Petrolul în Liga 1”, a spus Constantin Budescu, după un meci FC Voluntari – Rapid 0-0, disputat în luna februarie.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă

Pe cine vrei selecţionerul României?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
18:04
Kylian Mbappe, verdict despre lupta pentru Balonul de Aur: “Nu pot câștiga în acest an!”
17:55
Neluțu Sabău a sărit în apărarea lui Mircea Lucescu, după ultimele meciuri ale naționalei: “Ar trebui să-l asculte”
17:48
“Va redeveni o forţă”. Zeljko Kopic, mesaj uriaş pentru fanii lui Dinamo. Ce a spus despre viitorul echipei
17:42
VIDEOIslam Slimani a semnat cu CFR Cluj! Algerianul, prezentat într-un mod spectaculos
17:13
VideoAntenaSport Update. Cele mai tari ştiri ale zilei de 11 septembrie
17:11
Novak Djokovic, retragere din tenis? Ce spune fosta antrenoare a Serenei Williams: „Nu-l văd să-i învingă pe acești băieți”
1 “Mereu e Mitriţă de vină” Fostul jucător al Universităţii Craiova a răbufnit după Cipru – România 2-2! 2 EXCLUSIV„Dă-mi 3.000 de euro și fac un penalty!” Patronul străin care dă cărțile pe față despre blaturile din România 3 “Ne-am înţeles” Marius Şumudică şi-a anunţat revenirea pe banca tehnică! Unde va antrena 4 EXCLUSIVJucătorii şi conducerea FRF şi-au ales favoritul, dacă Mircea Lucescu îşi va da demisia de la naţionala României 5 FRF avea 3 soluţii pentru înlocuirea lui Mircea Lucescu de la naţionala României! Care era varianta de urgenţă 6 Gigi Becali a anunţat care e antrenorul care ar trebui să preia România în locul lui Mircea Lucescu: “E cel mai bun”
Citește și