Noul director executiv al lui Dinamo l-a chemat pe Borcea înapoi în Ştefan cel Mare. “Mi-ar plăcea să vină și Borcea să se implice financiar. Și mulți alți dinamoviști”, a transmis Iuliu Mureşan la prezentarea oficială.
Cristi Borcea, prima reacţie după ce Iuliu Mureşan l-a chemat înapoi la Dinamo
La scurt timp, Cristi Borcea a reacţionat. “Leonidas” le-a transmis şefilor lui Dinamo că familia primează pentru el în această perioadă. Astfel, fostul conducător al “câinilor” exclude o revenire la echipa lui de suflet.
“Voi fi toată viața dinamovist, chiar dacă am suferit enorm din această cauză, Repet, îmi dedic timpul și existența soției mele, Valentina, și copiilor mei, ei sunt tot ceea ce este mai important în viața mea. Doar ei contează pentru mine”, a spus Cristi Borcea pentru GSP.ro.
EXCLUSIV | Dinamo poate da lovitura! Vali Lazăr e gata să revină în Ștefan cel Mare
Vali Lazăr este unul dintre jucătorii care sunt gată să pună umărul pentru a ajuta Dinamo. Liber de contract, fostul fotbalist al ”câinilor” e gata să se reîntoarcă în Ștefan cel Mare. Acesta e convins că echipa poate depăși și noua criză pe care o traversează.
”Îmi doresc să rămân acasă. Fetița trebuie să înceapă clasa 0, cel mic grădinița și nu aș vrea să-i mai duc pe drumuri. Doar dacă este un contract foarte bun.
M-aș întoarce la Dinamo, de ce nu. Rămâne de văzut ce se va întâmpla cu insolvența, când li se va ridica interdicția de transferuri. În funcție de asta voi alege ceva. Dacă oamenii vor apela la mine și suntem ok și planul de reorganizare cu insolvența va fi bun, da”, a declarat Vali Lazăr într-un interviu pentru AntenaSport.
În acest moment, Vali Lazăr are 31 de ani, fiind cotat la 400.000 de euro. Mijlocașul este liber de contract după despărțirea de Al-Shahania.
- Cristi Borcea, prima reacţie după ce Iuliu Mureşan l-a chemat înapoi la Dinamo
- Ce le-a transmis “Leonidas” şefilor din Ştefan cel Mare
- Elveţia - Canada e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Bosnia - Qatar e miercuri, de la ora 22:00, pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
- Atacantul transferat cu scandal de Dinamo, pariul pentru noul sezon: “Cred foarte mult în el”

































