UTA – Rapid 2-2 | Daniel Pancu, supărat după egalul Rapidului: „În repriza a doua nu au contat”. Cum a reuşit UTA revenirea miraculoasă

De Gabriel Zamfirescu
Publicat: 10.09.2021, 23:16

Daniel Pancu

Daniel Pancu, reacţie vehementă după ce Rapid a fost umilită de Slavia Praga

Hepta

Daniel Pancu i-a taxat pe cei de la Rapid după ce giuleştenii au scăpat victoria de la Arad în ultimele minute. Rapid a condus cu 2-0 până în minutul 82, dar a fost egalată în ultimele patru minute. Astfel, giuleştenii au un singur punct câştigat în ultimele două etape.

Daniel Pancu i-a taxat pe cei de la Rapid

Daniel Pancu i-a lăudat pe arădeni după ce au revenit pe final. A explicat cum a reuşit să-i monteze aszlo Balint pe arădeni, dar a evidenţiat şi greleşile rapidiştilor. „Vrea să remarc importanţa publicului. Stadion plin, atmosferă extraordinară. S-a văzut asta. O primă repriză controlată de Rapid. Au dat două goluri, apoi puteau închide jocul cu încă un gol.

La pauză, Laszlo Balint a schimbat tactica şi s-a văzut. Un joc direct şi agresiv. Au fost multe probleme puse Rapidului. A apărat câteva Moldovan, dar au fost răsplătiţi. Rapid în repriza a doua nu a existat, nu a contat”, a spus Daniel Pancu, anunţă digisport.ro.

Daniel Pancu, supărat pe rezervele Rapidului

Daniel Pancu i-a taxat dur şi pe cei care au fost introduşi de pe bancă de către Mihai IOsif. Spune că UTA a meritat punctul pe care l-a câştigat pe final de meci. „Jucătorii introduşi nu au adus nicio prospeţime, niciun fel de plus. E un rezultat echitabil”, a mai spus Daniel Pancu, conform sursei citate.

„Când joci în deplasare şi când nu poţi să ţii de minge e foarte greu să rezişti. Se apără de multe ori cu 9 jucători, dar când intri în posesie e foarte greu. Când jucătorii de atac se apără ai de făcut mult până să ajungi în faţă. E însă un plan realist, jucătorii din apărare sunt foarte buni. Nu au riscat deloc până acum pentru că sunt predispuşi la contraatacuri, la jucători mai tineri şi de viteză”, a încheiat Pancu.

3
22:26
Marius Ștefănescu, anunțul momentului despre transferul la FCSB. Ce a spus despre declarațiile lui Laszlo Dioszegi
3
22:16
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abbi Pulling, pe primul loc în a doua sesiune de antrenamente, live în AntenaPLAY
3
21:59
Farul – Sepsi 1-4! Umilință uriașă pentru echipa lui Gică Hagi! Safranko a făcut spectacol la Ovidiu
3
21:29
România – Japonia LIVE VIDEO în AntenaPLAY (13:30). Ultimul meci de la Campionatul Mondial de hochei pentru tricolori
3
21:27
OFICIAL! Edi Iordănescu poate convoca 26 de jucători pentru EURO 2024. Decizia luată de UEFA
3
21:08
Scandări xenofobe și decizii controversate la Farul – Sepsi! Fanii au „luat foc” după hattrick-ul lui Safranko
3
21:01
FotoMihăiţă Neşu a rupt tăcerea şi a spus adevărul despre divorţul de soţia sa: „A fost un şoc foarte mare pentru ea!”
3
20:52
FotoCum a fost surprins Gică Hagi după ce Pavol Safranko a marcat un hattrick în prima repriză din Farul – Sepsi
3
20:28
„Îi vei lua locul lui Daniel Niculae la Rapid?” Dani Coman a dat cărțile pe față! Răspunsul a uimit pe toată lumea