Închide meniul

Dinamo – CFR Cluj 0-3 | Iuliu Mureşan a răbufnit după încă un eşec ruşinos: “Suntem jenanți atât ca joc, cât și ca atitudine”

Antena Sport Publicat: 8 noiembrie 2021, 12:32

Comentarii
Dinamo – CFR Cluj 0-3 | Iuliu Mureşan a răbufnit după încă un eşec ruşinos: Suntem jenanți atât ca joc, cât și ca atitudine

Hepta

“Nu știu dacă se adâncește criza, dar continuă, deja e un deja-vu, în minutul 20 suntem conduși cu 2-0 pentru a nu știu câta oară, iar în repriza a doua jucăm puțin mai bine. Din păcate, nu merg lucrurile, suntem jenanți atât ca joc, cât și ca atitudine. Trebuie să facem să se schimbe ceva, pentru că dacă vom continua așa…

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Iuliu Mureşan, după Dinamo – CFR Cluj 0-3: “Avem un blocaj mental”

Ce mă îngrijorează este că luăm goluri cu ușurință și, de dat, dăm foarte greu. Asta e o mare problemă. Am încredere în munca pe care o face Rednic la echipă.

Avem un blocaj mental, din care vom putea ieși doar dacă vom juca un meci bine, să jucăm mai arțăgos, să obținem o victorie. Asta ne lipsește”, a spus Mureşan, după Dinamo – CFR 0-3.

Mircea Rednic, atac la un jucător după Dinamo – CFR Cluj 0-3

Mircea Rednic i-a transmis un avertisment dur lui Mirko Ivanovski, după ce Dinamo a pierdut derby-ul cu CFR Cluj, scor 0-3. Antrenorul dinamoviștilor i-a transmis lui Ivanovski ce trebuie să facă pentru a mai juca.

„Greu nu îmi e. Îmi fac meseria. Jucătorii fac eforturi. Sunt limite, dar ei fac eforturi, îi văd la antrenament. Am intrat cu teamă. E important ca echipa să câștige, nu să dai tu gol. Ivanovski aleargă mult, se bate, nu a fost ușor nici pentru el. Data viitoare o să paseze, dacă vrea să joace. Dacă nu, va sta pe bancă, am soluții pentru atac”, a spus Mircea Rednic.

Reclamă
Reclamă

Dinamo – CFR Cluj 0-3 | Dan Petrescu, victorie în fața lui Mircea Rednic

Dinamo – CFR Cluj, meci contând pentru etapa cu numărul 15 din Liga 1, s-a încheiat cu victoria clară a oaspeților, scor 3-0. Au marcat Omrani ’14, Debeljuh ’17 şi Deac ’80.

În urma acestui rezultat, Dinamo încheie turul de sezon regulat cu numai 8 puncte acumulate. De partea cealaltă, campioana României s-a distanțat în fruntea clasamentului la 9 puncte de rivala FCSB și la 11 de Universitatea Craiova.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Este Denis Drăguş o pierdere mare pentru România pentru meciul cu Turcia?
Loading ... Loading ...
Citește și:
14:10
Primele imagini cu Denis Alibec la Farul Constanţa: “Aici am cunoscut fotbalul mare”
13:49
BREAKING NEWSCarlos Alcaraz e campion la Australian Open! Ibericul l-a învins pe Djokovic și a intrat în istoria tenisului
13:41
Jucătorul cerut insistent de Chivu la Inter semnează cu un colos din La Liga! Transfer de 40 de milioane de euro
13:39
Unde pleacă Antoine Baroan. Rapid îl dă împrumut cu “opțiunea de un transfer definitiv”
13:24
FCSB – Csikszereda LIVE TEXT (20:00). Roș-albaștrii au nevoie disperată de victorie în lupta la play-off
13:15
Farul Constanța – Universitatea Craiova, LIVE TEXT (17:15). Oltenii se pot distanţa în fruntea clasamentului
1 UPDATELIVEBLOG Mercato 2026. Cele mai importante transferuri din iarnă. Timo Werner va fi adversarul lui Louis Munteanu 2 Ce lovitură dă Gigi Becali pe piaţa transferurilor! Jucătorul calificat la World Cup 2026 vine la FCSB 3 Românul celebru cu salariu la stat de 36.800 de euro pe lună! “Ce vă mai place să le numărați banii altora” 4 EXCLUSIVJucătorul pentru care Gigi Becali n-a vrut să plăteacă 400.000 de euro a semnat 5 FCSB poate da lovitura! Jucătorul care i-a spus inițial “nu” lui Becali și-a dat acordul pentru transfer 6 Gata, se face transferul la FCSB. Gigi Becali a bătut palma cu clubul, jucătorul semnează luni!
Citește și