Dinamo – Rapid | „Am jucat slab până la gol, nu a mers jocul”. Presiune pe Mihai Iosif după derby. Mesajul patronului pentru antrenor

Gabriel Zamfirescu Publicat: 23 octombrie 2021, 23:57

Dinamo – Rapid | „Am jucat slab până la gol, nu a mers jocul. Presiune pe Mihai Iosif după derby. Mesajul patronului pentru antrenor

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mihai Iosif, salariu umilitor la Rapid

Dinamo – Rapid s-a terminat 1-1, iar la final patronul giuleştenilor, Victor Angelescu i-a transmis un mesaj clar antrenorului Mihai Iosif. Nu a fost mulţumit de joc, dar este bucuros pentru rezultat.

Presiune pe Mihai Iosif după derby-ul Dinamo – Rapid

Eurogolul lui Nicolae Carnat i-a salvat pe giuleşteni de la o înfrângere în faţa penultimei clasate. Victor Angelescu pune presiune pe antrenorul Mihai Iosif. „Am jucat slab până la gol. Nu a mers jocul, dar nu mă întrebaţi pe mine că nu sunt antrenor”, a spus Victor Angelescu, la finalul meciului.

Totuşi, patronul giuleştenilor este fericit pentru punctul câştigat, dar şi-ar fi dorit mai mult, mai ales după victoria entuziasmantă în faţa celor de la CFR Cluj, de etapa trecută. „Mă bucur e un punct câştigat în derby. Sunt multumit, am dat un gol în prelungiri. Sunt mulţumit. Nu mai speram în egalare, dar până la urmă e un punct câştigat. Am făcut un meci foarte bun cu CFR, ştiam că va fi greu cu Dinamo. Suntem foarte bine după 13 etape. Sunt foarte mulţumit”, a mai spus patronul Rapidului.

Victor Angelescu a vorbit şi despre restricţiile anunţate de către autorităţi. De luni, se va juca fără spectatori pe toate stadioanele din România datorită pandemiei. „Avem cea mai mare medie de fani, sigur e o problemă. E păcat. trebuiau lăsaţi cei vaccinaţi să meargă la stadion. Asta e. Acceptăm. Sperăm să fie doar 30 de zile”, a încheiat Victor Angelescu.