Închide meniul

Edi Iordănescu, băgat în corzi de Cornel Dinu: “E complet rupt de realitate, niciun progres!” Ce l-a deranjat pe “Procuror”

Dragoș Vasile Publicat: 5 octombrie 2021, 17:44

Comentarii
Edi Iordănescu, băgat în corzi de Cornel Dinu: E complet rupt de realitate, niciun progres! Ce l-a deranjat pe Procuror

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Edi Iordănescu, băgat în corzi de Cornel Dinu

Una caldă, alta rece pentru Edi Iordănescu. După ce a fost lăudat de Alessandro Caparco şi Basarab Panduru, antrenorul a fost criticat. Cornel Dinu l-a băgat în corzi după declaraţiile făcute la finalul victoriei cu Chindia Târgovişte, scor 1-0.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Şi Iordănescu are un discurs mai mult de basme decât de realitate. Și după partida asta (n.r. cu Chindia) a avut din nou o intervenţie destul de coerentă de exprimare, dar ruptă de realitate. O echipă care profită din minutul 10 de eliminarea lui Kocic, cu pretenţiile pe care le are FCSB…

Nu se vede absolut deloc un progres în ceea ce înseamnă transformarea posesiei în finalizare. Acolo se lucrează pe nişte automatisme şi ultimii 30 de metri pot fi pregătiţi prin diferite procedee tehnice. Nu le vad din păcate la FCSB şi Edi Iordănescu e complet rupt de realitate, încearcă să caute scuze în faţa unei echipe care şi cu un jucatător mai puţin a făcut o figură onorabilă. Chiar mă gândesc la felul prin care atacă complet pe inspiraţia jucătorilor, deloc premeditat.

Nu ştiu dacă victoria asta, obţinută într-un moment fatidic, în ultimele secunde, printr-un 11 metri, e benefică. Dezonorant, şi pentru Iordănescu, şi pentru FCSB, pentru că nu văd, la calităţile jucătorilor pe care îi are, nu văd nişte combinaţii simple. N-au nicio scuză”, a declarat Cornel Dinu pentru telekomsport.ro.

Edi Iordănescu, făcut praf după Chindia – FCSB 0-1

Cornel Dinu nu e singurul care îl critică pe Edi Iordănescu. Victoria chinuită a roș-albaștrilor în fața Chindiei l-a înfuriat pe Vasile Miriuță. FCSB a reușit să-i dea gol echipei lui Săndoi abia în prelungiri, deși gazdele au jucat din minutul 8 în inferioritate numerică, Kocic fiind eliminat pentru un fault la Vali Crețu.

Reclamă
Reclamă

”Se bucurau de parcă au câștigat Champions League. Te bucuri că bați așa Chindia? E o victorie mincinoasă. Nu am nimic cu ei, dar FCSB juca mai bine înainte. FCSB juca mai bine înainte să vină Edi Iordănescu, echipa arăta mai bine. Asta e părerea mea.

De mult timp am spus, nu e prima dată, și înaintea meciului cu Chindia am spus că FCSB joacă slab”, a spus Vasile Miriuță, potrivit looksport.ro.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Poate lua Dinamo titlul în Liga 1 în acest sezon?
Loading ... Loading ...
Citește și:
12:04
Revine Florinel Coman la FSCB? Gigi Becali: “Îi dau şi eu 700.000 de euro”
11:16
Mircea Lucescu, vizită de urgenţă la Genoa pentru Nicolae Stanciu. Anunţ clar despre transferul la Rapid
11:14
Primul jucător care pleacă de la Rapid în această iarnă! Anunţul lui Victor Angelescu
10:56
“Nu meritam un egal. Am lăsat de dorit”. Prima reacţie din partea conducerii Rapidului, după eşecul din derby-ul cu FCSB
10:52
Amenda uriaşă de 35.000 de dolari în NBA
10:47
Daniel Bîrligea, făcut praf după ieşirea incredibilă din derby-ul cu Rapid: “Trebuie scos din lot”
1 Gigi Becali, transfer-surpriză la FCSB! Jucătorul pe care îl vrea patronul campioanei 2 FotoAfacerile cu care şi-a mărit de 4 ori averea milionarul român care are avion privat, dar merge cu metroul! 3 A văzut ce a făcut Dennis Man și a înjurat. Românul, protagonistul unui moment tensionat în Utrecht – PSV 4 Andrei Nicolescu a făcut anunţul pentru 2026, după UTA – Dinamo 2-0: “Să vină cu 3 milioane de euro!” 5 “M-a sunat domnul Stoica” Dorit de FCSB şi Rapid, Kevin Ciubotaru a spus unde vrea să se transfere! 6 Gigi Becali l-a “luat la ţintă” pe Daniel Bîrligea, apoi a anunţat o decizie surprinzătoare în privinţa lui!
Citește și