FC Voluntari – CS Mioveni 4-0 | Apărarea oaspeţilor, făcută K.O. în ultimele 10 minute! Ilfovenii sunt peste FCSB şi Universitatea Craiova în Liga 1

De Dragoș Vasile
Publicat: 17.09.2021, 19:55

FC Voluntari

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES

Costin Cristian, „dublă”, Adam Nemec şi Ion Gheorghe au marcat golurile ilfovenilor. Toate golurile au venit în repriza secundă, iar ultimele trei au fost înscrise în minutele 81, 83 şi 90+1.

În urma acestui rezultat, FC Voluntari a urcat pe locul 6 în Liga 1, cu 15 puncte, peste FCSB şi Universitatea Craiova.

De cealaltă parte, CS Mioveni rămâne pe locul 10 în clasament, cu trei victorii după 9 etape.

FC Voluntari – CS Mioveni 4-0

Min. 90+1: GOOOL FC Voluntari! Cristian Costin a reuşit „dubla”.

Min. 84: GOOOL FC Voluntari! Ion Gheorghe şi-a trecut şi el numele pe lista marcatorilor.

Min. 81: GOOOL FC Voluntari! Nemec duce scorul la 2-0.

Min. 63: GOOOL FC Voluntari! Cristian Costin a deschis scorul după o oră de joc.

Min. 46: A început repriza secundă.

Min. 45: Pauză în FC Voluntari – CS Mioveni, scor 0-0.

Min. 1: A început meciul!

FC Voluntari a înregistrat două victorii consecutive şi ocupă locul 8 în clasament, cu 12 puncte obţinute în 8 etape. Ilfovenii au obţinut patru victorii şi 4 înfrângeri.

De partea cealaltă, CS Mioveni este pe locul 10 în clasament, cu 10 puncte. Echipa lui Alexandru Pelici a înregistrat o înfrângere şi o remiză în ultimele două etape.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

12:56 Schimbare uriașă împotriva rasismului din fotbal! Abuzurile pot fi acum reclamate de jucători printr-un mod inedit. Anunțul FIFA 12:50 VIDEOAntrenamentele din Formula 2 de la Imola au fost în AntenaPLAY. Programul complet 12:26 Marian Iancu și-a anunțat revenirea în fotbalul românesc! A dezvăluit și numele clubului la care va investi 12:25 Ce a spus Florin Maxim despre o colaborare cu Gigi Becali: „Toată lumea vrea la FCSB!”. Verdictul antrenorului momentului 12:24 Adrian Mutu s-a întâlnit cu Ivan Rakitic! Unde a fost invitat „Briliantul”: „A fost o experienţă frumoasă” 12:12 „Mulțumesc!” Fatih Terim, prima reacţie după ce Răzvan Lucescu i-a grăbit demiterea de la Panathinaikos 11:51 Aris – PAOK, meciul de titlu al lui Răzvan Lucescu în Grecia, live în AntenaPLAY 11:45 VIDEOAntrenamentele din Formula 3 de la Imola au fost în AntenaPLAY. Programul complet 11:44 VideoEnergia unei performanţe uriaşe! Filmul calificării României la EURO 2024 a stârnit emoţii: „Va inspira mulţi oameni” 11:34 Southampton – West Brom LIVE VIDEO (22:00). Leeds îşi aşteaptă adversara din finala play-off-ului de pe Wembley Vezi toate știrile

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta