FC Voluntari – FC U Craiova 1948 2-1 | Adrian Mutu, bătut de fosta echipă! Marcelo Lopes a reuşit un gol de generic

De Dragoș Vasile
Publicat: 31.07.2021, 19:01
Actualizat: 31.07.2021, 21:58

Adrian Mutu

REMUS BADEA / MEDIAFAX FOTO

După o primă repriză lipsită de goluri, Lopes a înscris cu o execuţie superbă, în minutul 47. Portughezul a reluat din prima, o centrare din corner. Mingea s-a transformat într-un lob impecabil.

Armaş a dus scorul la 2-0, în minutul 78, după ce oaspeţii au gafat în defensivă.

Claudiu Bălan a redus din diferenţă în minutul 87, iar FC U Craiova 1948 a ajuns la trei meciuri consecutive în care marchează.

FC Voluntari – FC U Craiova 1948 2-1

Update 21.10: Fluier final! FC Voluntari a câştigat confruntarea cu FC U Craiova 1948, scor 2-1.

Update 21.53: GOOOL Claudiu Bălan! Atacantul i-a readus echipa lui Mutu în joc cu doar câteva minute înainte de fluierul final.

Update 20.53: GOOOL FC Voluntari! Armaş a dus scorul la 2-0, după ce oaspeţii au gafat în defensivă.

Update 20.22: GOOOL Voluntari! Lopes, portughezul de 27 de ani al gazdelor, a înscris cu o execuţie superbă! El a reluat din prima, o centrare din corner. Mingea s-a transformat într-un lob impecabil!

Marcelo Lopes, gol de generic în FC Voluntari - FC U Marcelo Lopes, gol de generic în FC Voluntari - FC U
Marcelo Lopes, gol de generic în FC Voluntari – FC U Craiova 1948

Update 20.01: Scorul este 0-0 la pauză.

Update 19.50: Probleme pentru Adi Mutu! Bauza s-a accidentat şi a fost schimbat cu Raicea.

Update 19.30: Ocazie FC U Craiova 1948! Albu l-a încercat pe Râmniceanu cu un şut de la distanţă, însă portarul nu a avut emoţii.

Update 19.17: Oaspeţii au prima ocazie. Şutul lui Bălan a fost prin de Râmniceanu.

Update 19.15: A început meciul de la Voluntari.

Update 19.00: Gazdele au stabilit preţuri de 50 de ron pentru bilete. Gestul i-a înfuriat pe olteni şi pe antrenorul lor, Adrian Mutu. „Nu e un gest normal. Ar fi trebuit să țină prețul 10 lei, nu să-l facă 50 de lei”, a spus antrenorul lui FCU Craiova, Adrian Mutu, pentru Look Sport.

Echipele de start

Fostul dinamovist Adam Nemec va debuta la FC Voluntari. De remarcat este faptul că atacantul nu a fost prezentat oficial la noua echipă,

FC Voluntari şi FC U Craiova 1948 se întâlnesc pentru prima oară în istorie. Confruntarea va avea loc pe Stadionul „Anghel Iordănescu”.

După 2 etape, ilfovenii sunt fără succes în Liga 1. FC Voluntari a pierdut în prima etapă cu Dinamo, scor 2-3, iar meciul trecut a fost învinsă de FC Botoşani, 0-1.

De cealaltă parte, echipa lui Adi Mutu a obţinut prima victorie în campionat după promovare. Oltenii au învins-o pe Dinamo cu 1-0. În prima etapă, alb-albaştrii au fost învinşi de campioana CFR Cluj, scor 2-3.

Va câştiga Răzvan Lucescu titlul în Grecia?

21:20 LIVE VIDEOLeeds – Norwich, acum în AntenaPLAY. Luptă pentru calificarea în finala play-off-ului de promovare în Premier League 21:19 VideoReportaj special de la Imola! Omagiu pentru Ayrton Senna, din locul în care legenda Formulei 1 şi-a pierdut viaţa. EXCLUSIV 21:06 „Mă apăr singur!” Replica lui Florin Talpan, după ce Ilie Năstase a acuzat că îl va da în judecată 20:48 Andrea Compagno a văzut lista atacanților doriți de Gigi Becali și a reacționat imediat. A spus cine l-ar putea înlocui la FCSB 20:15 FotoCât de frumoasă este cea mai bogată româncă! Afacerea cu care a dat lovitura şi care a ajutat-o să adune o avere fabuloasă 20:15 Iga Swiatek, prima finalistă a turneului WTA de la Roma! Poate avea parte de un duel fabulos în ultimul act 19:52 Luis Enrique anunță o revoluție la PSG după plecarea lui Kylian Mbappe! Campanie uriașă de achiziții la campioana din Franța 19:05 Cel mai bun jucător de la Corvinul a semnat cu o echipă din play-off-ul Ligii 1! Pierdere înainte de preliminariile Europa League 18:48 Gabriela Ruse s-a calificat în sferturi la Trophee Clarins! A învins-o pe Kristina Mladenovic în 2 seturi 18:45 „Mai bine tăcea!” Cristian Tudor Popescu a răbufnit când a aflat că Simona Halep a „rupt” colaborarea cu Carlos Martinez Vezi toate știrile

Cea mai norocoasă zi a fiecărei zodii săptămâna aceasta. Nativii pun bazele succesului

Horoscopul zilei de 17 mai 2024. Racii pot avea parte de câștiguri financiare. Află ce se întâmplă cu zodia ta