Gaz Metan – Astra 2-1. Final nebun la Mediaş! Rezultatul final a fost stabilit în două minute. Giurgiuvenii tremură la retrogradare

De Dragoș Vasile
Publicat: 8.05.2021, 12:22
Actualizat: 12.05.2021, 11:57

Mediafax Foto / Alex Veres/SPORT PICTURES via Hepta

Gaz Metan Mediaş - Astra Giurgiu, LIVE SCORE pe AS.ro

În urma acestui rezultat, seria perfectă a celor de la Gaz Metan continuă. Ardelenii se află pe locul 9 în Liga 1, cu 29 de puncte. De cealaltă parte, Astra tremură serios la retrogradare. Fără victorie de cinci etape, formaţia lui Eugen Neagoe se află pe locul 12, cu 24 de puncte.

Gaz Metan – Astra 2-1

Min. 90+3: Fluier final! Gaz Metan a câştigat cu 2-1.

Min. 90+1: GOOOL Gaz Metan! Vlad Morar a marcat la doar 2 minute după golul oaspeţilor.

Min. 89: GOOOL Astra! Montini a dus scorul la 1-1.

Min. 60: GOOOL Gaz Metan! Horşia a deschis scorul cu o lovitură de cap.

Min. 46: A început repriza secundă!

Min. 45: Egalitate la pauză!

Min. 41: Cartonaş roşu Astra! Crepulja vede al doilea cartonaș galben și este eliminat.

Min. 1: A început meciul.

Gaz Metan vine după patru meciuri fără înfrângere. Ardelenii au înregistrat două remize şi două victorii în ultimele etape şi sunt pe locul 10, cu 26 de puncte. Singura înfrângerea a echipei lui Mihai Teja a fost cea cu Viitorul, 0-1.

Astra se află într-o situaţie complicată. Fără victorie de patru etape, Astra se află pe locul 12, cu 24 de puncte, la 1 punct de zona roşie a clasamentului. Giurgiuvenii au două înfrângeri consecutive, 1-2 cu Poli Iaşi şi 1-2 cu UTA Arad.

18:30 Francesco Bagnaia a câștigat Marele Premiu al Spaniei la MotoGP! Pilotul de la Ducati a făcut spectacol 18:14 Bogdan Lobonţ a „luat foc” înainte de Rapid – Universitatea Craiova: „Nu puteți să-mi spuneți asta” Întrebarea care l-a deranjat 18:12 Giedrius Arlauskis, mesaj din doar 2 cuvinte după ce FCSB a câștigat titlul! Cum l-a numit pe Gigi Becali 17:54 „Asta i-a adus titlul” Dorinel Munteanu știe secretul din spatele succesului de la FCSB! Mesaj despre performanța roș-albaștrilor 17:52 Foto„Cea mai frumoasă femeie din România” se lansează în afaceri! Cu ce vrea să dea lovitura 17:23 Xavi și-a făcut planul pentru sezonul viitor la Barcelona! Tehnicianul catalanilor a dat detalii din interior 17:20 Cine l-a sunat pe Gigi Becali la miezul nopţii, după ce FCSB a câştigat titlul: „Merită pe deplin!” 17:06 „Stau bine cu inima, iau pastile!” Dorinel Munteanu, reacţie savuroasă după ce Oţelul a urcat pe primul loc în play-out 16:50 „Cea mai proastă decizie!” Arbitra făcută praf de Gigi Becali nu scapă de critici! A fost pusă la zid după un meci de Ligă 16:47 „Sunteţi pregătit să antrenaţi Rapid?” Răspunsul dat imediat de Marius Măldărăşanu! Ce a spus despre înlocuirea lui Bogdan Lobonţ Vezi toate știrile

Zodii care nu pot renunța la trecut. Nativii care aleg să trăiască din amintiri

Zodii care au noroc la bani în mai 2024. Nativii aceștia reușesc să câștige sume impresionante