Gigi Becali îl laudă pe Vintilă doar la TV. Noul contract i-a adus antrenorului de la FCSB un salariu de 8 ori mai mic decât cel al lui Dan Petrescu

De Antena Sport
Publicat: 10.06.2020, 6:49
Actualizat: 12.05.2021, 11:25

Gigi Becali, în timpul unei conferințe

SportPictures / Razvan Pasarica via Hepta

Contract nou pentru Bogdan Vintilă

Pe foaie, însă, lucrurile nu stau chiar aşa. Cu un contract scandent la 30 iunie 2020, tehnicianul a obţinut o prelungire, dar doar pentru alte 12 luni, susţine gsp.ro.

Reclamă

O altă dezamăgire pentru Vintilă rămâne şi salariul pe care îl primeşte de la Gigi Becali, 5.000 de euro pe lună. În Liga 1, doar Poenaru şi Mihalcea câştigă mai puţin, susţine sursa citată.

Salvarea poate veni din Europa

Totuşi, antrenorul care câştigă de 8 ori mai puţin decât rivalul Dan Petrescu îşi poate dubla salariul dacă o va duce pe FCSB în grupele cupelor europene. 

Atunci, el va fi recompensat cu 60.000 de euro, o şansă pe care a avut-o şi anul trecut, atunci când roş-albaştrii au fost eliminaţi în play-off-ul Europa League de Guimaraes. 

Lupta pentru titlul din Liga 1 rămâne una extrem de dificilă pentru bucureşteni. CFR Cluj are un avans de 4 puncte în faţa rivalei FCSB, cu 8 runde rămase de disputat din play-off.

Următorul meci va fi chiar dintre CFR şi FCSB, duminică, de la ora 20:00, în format LIVE TEXT pe antenasport.ro. 

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
11:02

EXCLUSIVGabriela Ruse, replică fermă pentru Horia Tecău: „Am impresia că nu a fost jucător şi nu înţelege situaţia”

10:36

EXCLUSIVCătălin Chirilă, cu gândul la JO 2028: „Îmi doresc foarte mult aurul olimpic”. Şi-a schimbat din nou antrenorul

10:32

Mihai Stoica l-a taxat pe Mihai Popescu, după eliminarea din meciul cu CFR Cluj. Ce a spus despre derby-ul cu Rapid

10:06

„Nu ne gândeam să stăm aşa rău”. Cătălin Cîrjan, la pământ după ce Dinamo a fost învinsă de Universitatea Craiova

9:43

„Nu-mi lipseşte deloc tenisul”. Rafael Nadal, reacţie fermă după ce a fost premiat la Gala Premiilor Laureus

9:34

„Lui Mircea Lucescu îi place”. FRF vrea să-l naturalizeze pe Juri Cisotti. Singurele condiţii puse

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 FotoAroganţă pe mulţi bani a lui Gigi Becali! Ce a făcut după victoria cu CFR Cluj: „Am luat-o albastră”s 3 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 4 FotoUltimul român celebru văzut alături de Papa Francisc. Suveranul Pontif a murit la 88 de ani, în a doua zi de Paştes 5 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 6 „Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”s