Noi dezvăluiri despre demiterea lui Mircea Rednic! Cine nu l-a mai vrut, de fapt, pe antrenor şi şi-a dat acordul pentru înlăturarea acestuia

Gabriel Zamfirescu Publicat: 22 decembrie 2021, 12:46

Comentarii
Noi dezvăluiri despre demiterea lui Mircea Rednic! Cine nu l-a mai vrut, de fapt, pe antrenor şi şi-a dat acordul pentru înlăturarea acestuia

Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Mircea Rednic a fost dat afară de la Dinamo la puţin timp după ultimul eşec din campionat, 0-2 cu Farul. Se spunea că Iuliu Mureşan a fost cel care l-a îndepărtat pe antrenor, iar fanii i-au declarat preşedintelui război.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Noi dezvăluiri despre demiterea lui Mircea Rednic

Acum ies la iveală alte două nume care şi-au dat acordul pentru demiterea lui Mircea Rednic. Este vorba despre două persoane cu greutate de la echipa din Ştefan cel Mare, Marian Iuhasz și Gheorghe Nițu. Cei doi oameni de afaceri au sprijinit clubul cu bani în mai multe rânduri și au fost cei care i-au spus lui Mureșan că își dau acordul pentru îndepărtarea „Puriului”, anunţă gsp.ro. Cei doi au ajutat Dinamo foarte mult în ultima perioadă. Au plătit primele de instalare la transferurile lui Plamen Iliev și Cătălin Carp, dar și salariile lui Petar Gluhakovic.

Mai mult, în noiembrie, Marin Iuhasz, care deține în nume propriu un procent de 0,31% din valoarea masei credale și 0,40% din valoarea creanțelor votante, a fost ales membru în Comitetul creditorilor. Nu a fost singurul ajutor al acestuia pentru Dinamo. La 17 decembrie 2020, omul de afaceri Marian Iuhasz a donat 100.000 lei pentru ca Dinamo să poată plăti restanțele salariale față de angajații din zona administrativă a clubului. Al doilea împrumut, în valoare de 40.000 de lei, a fost făcut prin societatea lui, Delta Glass SRL, la 3 februarie 2021, mai spune sursa citată.

Potrivit Raportului cauzelor insolvenței, Dinamo a încasat de la Marian Iuhasz 110.000 de lei, plus 273.067,96 de lei din partea firmei sale, pe parcursul celor doi ani anteriori deschiderii procedurii insolvenței.

Reclamă
Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine va câştiga titlul în Premier League, în acest sezon?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
23:58 28 apr.

Record absolut în UEFA Champions League! Nu s-a mai întâmplat niciodată în istorie așa ceva

23:57 28 apr.

PSG – Bayern 5-4. Victorie fantastică pentru deținătoarea trofeului! Urmează un retur de foc la Munchen

23:11 28 apr.

Jucătorii lui Bayern fac scandal! De ce a fost dat penalty, deși mingea nu l-a lovit direct în mână pe Davies

22:49 28 apr.

Diego Maradona, selecționerul: costume stil „Goodfellas”, două ceasuri și o promisiune „nebună”

22:39 28 apr.

Veste uriaşă dată de Radu Miruță pentru Steaua. Ce companii private se implică să ducă echipa în Liga 1

22:38 28 apr.

Harry Kane a scris istorie în PSG – Bayern! Atacantul englez, bornă unică în istoria UEFA Champions League

1 Antrenorul care i-a spus “Da” lui Gigi Becali şi e gata să semneze cu FCSB: “E deja la Bucureşti” 2 Gigi Becali, ultimele detalii despre noul antrenor de la FCSB: “El e norocosul” 3 Florin Tănase a numit antrenorul pe care îl vrea la FCSB: “A avut rezultate incredibile” 4 Radu Drăguşin pleacă în Germania. Şi-a dat acordul pentru un transfer de 20 de milioane de euro! 5 Vestea pe care o așteptau toți fanii Interului! Decizia luată de Procuratură, în scandalul cu arbitraje 6 Transfer de ultimă oră anunțat de Gigi Becali! Pe cine aduce la FCSB
Citește și