OFICIAL! "Animalul" Jorge Costa a plecat de la Gaz Metan Mediaş. Prima reacţie a antrenorului portughez. Un fost antrenor al FCSB, favorit să îi ia locul

De Antena Sport
Publicat: 1.02.2021, 16:34

OFICIAL! "Animalul" Jorge Costa a plecat de la Gaz Metan Mediaş. Prima reacţie a antrenorului portughez. Un fost antrenor al FCSB, favorit să îi ia locul

SportPictures / Gheorghe Fluster via Hepta

Jorge Costa a plecat de la Gaz Metan Mediaş

Mihai Teja, fost antrenor la Mediaş dar şi la FCSB, este favorit să îi ia locul portughezului. 

Reclamă

Clubul Gaz Metan Mediaș și Jorge Costa au ajuns la o înțelegere privind încetarea pe cale amiabilă a contractului tehnicianului. Jorge Costa și-a încheiat astfel mandatul pe care l-a început la Mediaș în luna septembrie a anului trecut„, a anunţat Gaz Metan Mediaş pe reţelele de socializare.

Reclamă

Jorge Costa, primele explicaţii după ce a plecat de la Mediaş

Jorge Costa a oferit şi primele explicaţii după ce a decis să plece de la Mediaş. 

Este poate cea mai dificilă conferinţă de presă pe care a trebuit să o susţin aici, pentru a anunţa că plec de la Gaz Metan, dar şi pentru a explica acest lucru, deoarece consider că în special fanii merită o explicaţie. Am fost mulţumit aici, mulţumit de jucători, de preşedinte, cu munca pe care am făcut-o, am avut un proiect pe care clubul încă îl are. De când sunt aici am avut posibilitatea de a prelua o echipă naţională, dar am refuzat, am refuzat oferte şi din Arabia Saudită, respectiv Tunisia, deoarece nu a fost vorba despre bani, ci despre mândrie şi muncă, dar şi despre proiectul pe care l-am avut împreună cu Valentin Iordănescu.

Atunci când am semnat contractul ştiam că suntem în această situaţie cauzată de pandemie, însă diferită de cea pe care o trăim acum. Soţia mea, părinţii mei care au aproape 90 ani sunt acasă şi mi-e greu să stau departe de ei. Acum două zile am fost sunat de un club din Portugalia şi da, poate că este o decizie egoistă din partea mea şi sincer, am vorbit cu jucătorii azi şi le-am spus acelaşi lucru. Fotbalul este viaţa mea, dar am şi viaţa mea privată, de familie, aşa că am luat decizia de a mă întoarce acasă„, a declarat Jorge Costa într-o conferinţă de presă. 

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
11:46

Gigi Becali i-a stabilit preţul de transfer lui Ştefan Târnovanu. Anunţul făcut în direct

11:23

„Dă-l afară!” Momente incredibile cu Alexander Zverev. S-a întâmplat de faţă cu soţia jucătorului

11:21

VIDEOMiami Heat şi Memphis Grizzlies, calificate în play-off-ul NBA. Tabloul complet

11:08

Luka Doncic şi-a spart telefonul când a aflat că va pleca de la Dallas Mavericks! Dezvăluiri în premieră

11:01

Raul Rusescu a fost ofertat de CSA Steaua! „Veneam la conferinţă cu un tricou cu ‘FCSB = Steaua’”

10:57

VIDEO„Îţi mulţumim că ne-ai ales pe noi!” Imagini emoţionante înainte de FCSB-CFR Cluj. Anunţul lui Şut

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 3 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul româns 4 Ce a spus Cristi Chivu despre Dennis Man, după ce românul a atins de 4 ori mingea în meciul cu Fiorentinas 5 Mirel Rădoi, reacţie furibundă după egalul cu FCSB: „Îmi iau sacoul şi mă duc în lojă. Nu aştept un punct”s 6 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors