“Sper să nu se mai repete așa ceva. Suntem supărați, deși nu era un obiectiv principal.Era o oportunitate să jucăm în cupele europene“, a spus Luca Florică, după înfrângerea umilitoare cu Poli Timișoara.
Poli Timișoara – Rapid 2-0 | Adrian Matei: “Așa s-a scris istoria meciului”
Nici Adrian Matei, cel care este trimis la interviurile de la finalul meciurilor pentru că are licența PRO și are voie să acorde interviuri, a spus că se va face o analiză pentru a se vedea unde s-a greșit.
“Aș putea spune că am făcut un meci mai puțin bun, unde am avut o posesie pasivă. Nu am reușit să ne creem prea multe ocazii de gol. Cei de la Poli au reușit să ne surprindă prin cele două contraatacuri și asta a fost istoria meciului. O să tragem concluziile mâine dimineață.
Speră să refacem moralul până luni, încercăm să jucăm cât mai mult fotbal și la finalul meciului să tragem linie. Cupa României e o șansă de a te face cunoscut, de a ajunge cât mai sus, de a juca în cupele europene. Reproșurile nu își au rostul“, a spus antrenorul principal din acte, Adrian Matei.
Meciurile din „optimile” Cupei României și echipele calificate în sferturi
FCSB – FC Voluntari (meci decis la „masa verde”)
Gaz Metan – Chindia Târgovişte 0-1
FC Argeş – Dinamo 1-2
Minaur Baia Mare – Universitatea Craiova 0-4
FC U Craiova 1948 – Sepsi 0-1
ACSO Filiaşi – Hermannstadt 2-2 (4-3 d.l.d.)
Politehnica Timişoara – Rapid 2-0
Dunărea Călăraşi – AS FC Buzău 3-0
- Poli Timișoara – Rapid 2-0
- Primele reacții ale rapidiștilor
- Africa de Sud - Canada e duminică, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Brazilia - Japonia e luni, de la ora 22:00, live pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo



































