Antrenorul giuleştenilor a avut o primă reacţie la flash-interviu. Iosif a anunţat că nu va ţine de post şi că este dispus să renunţe la contract, dacă îi vor cere asta conducătorii clubului.
Mihai Iosif nu se teme că ar putea fi demis
“(Reporter: Fanii au cerut demisia) Nicio problemă…care, cei de pe Facebook? (Reporter: la oficială, după meci) Dacă aşa va considera conducerea, eu nu am nicio problemă. Eu întotdeauna pun Rapidul mai sus decât propria persoană.
Alături de cine să lucrez (n.r. dacă va accepta să fie secundul unui alt antrenor)? Am staff foarte bun, noi putem demonstra ceea ce facem. Avem scris, oricând putem dovedi ceea ce lucrăm. Avem un staff în care suntem ok aşa cum suntem“, a declarat Mihai Iosif imediat după Rapid – FC Voluntari 0-1.
Preşedintele Rapidului a avut o reacţie imediată şi a anunţat că nu se pune problema schimbării antrenorului.
“Nu. Această întrebare tot este pusă din prima etapă. Mihai Iosif nu depinde de rezultatul de la Sfântu Gheorghe“, a declarat Daniel Niculae la digisport.ro.
Dinu Gheorghe a anunţat, zilele trecute, că Mihai Iosif ar trebui înlocuit cu un antrenor care să poată da indicaţii în timpul meciurilor. “Îmi pare rău pentru Iosif, nu are licență Pro, dar ei trebuie să găsească un antrenor“, a spus fostul preşedinte al Rapidului. Tehnicianul giuleştenilor a ripostat.
“Parcă se aşteaptă să murim… aşa ne spun unii, să murim şi din păcate sunt rapidişti. Dar moartea e cu Dumnezeu. Fotbalul e un joc şi nu e nimeni de neînlocuit. Cu siguranţă vom merge mai departe, trebuie să scoatem lucrurile la liman“, a declarat Mihai Iosif.
- Rapid – FC Voluntari 0-1
- Mihai Iosif nu se teme că ar putea fi demis
- Norvegia - Franţa e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 1 şi AntenaPLAY
- Senegal - Irak e vineri, de la ora 22:00, LIVE pe Antena 3 CNN şi AntenaPLAY
- Părinții și suporterii abuzivi de la meciurile de juniori, subiect de discuție în Comitetul Executiv FRF. Ce modificări apar
- Clubul din România a intrat în colaps! Au anunțat intrarea în insolvență
- Mihai Stoica, anunţul momentului la FCSB. Starul care are “ofertă pe bani mulţi”
- Un fotbalist a primit interzis în România! Motivul sancțiunii uluitoare dictate de Comisia de Disciplină
- Zeljko Kopic a revenit în România şi a oferit prima reacţie după despărţirea de Dinamo
































