Sepsi Sf. Gheorghe – Poli Iaşi 5-1. Gazdele, cu un picior şi jumătate în finala Cupei. Jucătorii lui Rednic, la pământ!

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 24.06.2020, 16:25
Actualizat: 12.05.2021, 11:00

Carnat

Captură Digi Sport

Carnat a înscris golul de 4-1 cu Poli Iaşi

Până la pauză, Sepsi a egalat prin olandezul Achahbar. Echipa lui Grozavu s-a dezlănţuit după reluare. Fulop şi-a dus echipa în avantaj, apoi Achahbar a bifat dubla!

Carnat a înscris pentru 4-1 dintr-o centrare deviată, iar Karanovic a stabilit scorul final, 5-1 pentru Sepsi, care e cu un pas în finala Cupei! Returul de la Iaşi e peste două săptămâni.

LIVE SCORE

UPDATE 21:52: Sepsi – Poli Iaşi 5-1 Final de meci. Sepsi este ca şi calificată în finala Cupei României

UPDATE 21:45: Sepsi – Poli Iaşi 5-1 Gruparea din Sfântu a marcat din nou. Goran Karanovic înscrie cu o lovitură perfectă de cap

UPDATE 21:38: Sepsi – Poli Iaşi 4-1 Gazdele s-au descătuşat. Înscrie şi Carnat, cu ajutorul portarului advers

UPDATE 21:34: Sepsi – Poli Iaşi 3-1 Achahbar reuşeşte dubla, din pasa lui Ştefan, cu un sfert de oră înainte de final

UPDATE 21:10: Sepsi – Poli Iaşi 2-1. Lorand Fulop le duce pe gazde în avantaj. A înscris cu o lovitură de cap, în minutul 53

UPDATE 21:02: Sepsi – Poli Iaşi 1-1. S-a reluat meciul

UPDATE 20:48: Sepsi – Poli Iaşi 1-1. Este pauză la Sfântu Gheorghe

UPDATE 20:05: Sepsi – Poli Iaşi 1-1. Achahbar restabileşte egalitatea în minutul 25. L-a învins pe Rusu cu un şut din marginea careului.

UPDATE 20:05: Sepsi – Poli Iaşi 0-1. Andrei Cristea a deschis scorul, din penalty, în minutul 5

UPDATE 20:03: Sepsi – Poli Iaşi 0-0. Penalty pentru Poli Iaşi. Daniel Celea a făcut un fault în careu. Leo Grozavu a protestat şi a fost trimis în tribună de arbitru

UPDATE 20:00: A început meciul

Echipa de start Sepsi:
Niczuly – Carnat, Bouhenna, Celea, Fl. Ștefan – Velev, Vașvari – L. Fulop, Achahbar, M. Ștefănescu – Safranko

Echipa de start Poli Iași:
Rusu – Lopes, Klimavicius, Mihalache, Onea – Popadiuc, De Iriondo, Bourama, Horșia – Chacana, A. Cristea

Mircea Rednic nu acceptă o nouă umilinţă. „Puriul” a ajuns ultimul în Liga 1, iar un succes în manşa tur a semifinalelor ar putea da semnalul revenirii. Trofeul Cupei ar veni la pachet cu o calificare surprinzătoare în preliminariile Europa League.

Sepsi Sfântu Gheorge – Poli Iaşi, LIVE SCORE pe antenasport.ro

Sepsi este neînvinsă în istoria confruntărilor cu Poli Iaşi. În acest sezon a jucat de trei ori cu moldovenii, în campionat, şi a înregistrat o victorie şi două remize.

Echipă probabilă Sepsi:
Niczuly – Ştefan, Celea, Bouehnna, Csiszer – Fulop, Vaşvari, Velev – Ştefănescu, Karanovic, Carnat

Echipă probabilă Poli Iaşi:
Rusu – Şerban, Frăsinescu, Mihalache, Cabral – Passaglia, Breeveld, De Iriondo – Horşia, Cristea, Grădinaru

18:36 Vestea momentului despre Dennis Man! Răsturnare de situaţie anunţată de antrenorul Parmei 18:15 Daniel Pancu, fotografie de colecţie cu Gică Hagi: „În vizită de lucru la Rege” 17:56 Dan Petrescu, prima reacţie după ce a revenit la CFR Cluj! Singurul obiectiv pe care i l-a trasat de Neluţu Varga: „E clar!” 17:56 FotoFosta iubită milionară a lui Gabi Torje, fotografii incendiare din vacanţa exotică: „Regina reginelor” 17:34 Simona Halep a primit wild card la Trophee Clarins! Românca aşteaptă să fie pe tabloul principal şi la Roland Garros 2024 17:32 FCSB revine în Ghencea! Anunţul de ultimă oră legat de echipa lui Gigi Becali: „E semnat contractul” 17:19 VideoAlexandra Tudor prezintă AntenaSport Update! Cele mai tari ştiri ale zilei de 30 aprilie 2024 17:08 FotoCâţi copii are, de fapt, miliardarul Ion Ţiriac. Cine a ajuns să îi administreze întreaga avere fabuloasă 17:02 EXCLUSIVValeriu Iftime anunţă că se îmbată dacă FC Botoşani se salvează de la retrogradare: „Nu am crezut niciodată că putem să scăpăm”! 16:33 România – Japonia, în optimile Billie Jean King Cup! Test dificil pentru tricolore. Cum arată tabloul turneului final din Sevilla Vezi toate știrile