ULTIMA ORĂ | Caz de coronavirus la UTA Arad! Lotul a fost băgat în izolare. Ce se întâmplă cu amicalul cu CFR Cluj

De Iulian Focșăneanu
Publicat: 12.08.2020, 15:23
Actualizat: 12.05.2021, 10:11

UTA Arad

Mediafax Foto / Ciprian Petcut

Lotul celor de la UTA a fost băgat în izolare

Laszlo Balint, staff-ul şi jucătorii săi au fost băgaţi în izolare până la finalul săptămânii. Aceştia vor fi retestaţi.

Reclamă

O persoană din lotul lui UTA Arad are Covid-19

Jucătorii și staff-ul primei echipe a UTA-ei au efectuat o nouă testare COVID, cea cu numărul 8 de la instaurarea protocolului medical. Rezultatul uneia din persoanele testate a fost pozitiv. Din acest motiv, tot lotul, staff-ul tehnic și medical intră în izolare pentru o perioadă de cinci zile, perioadă la capătul căreia urmează retestarea. 

Cei care vor avea rezultate negative vor relua activitatea, iar în cazul în care vor exista persoane cu rezultate pozitive, acestea vor rămâne în continuare în izolare. Meciul cu CFR Cluj se anulează„, se anunţă într-un comunicat emis de arădeni.

CFR Cluj continuă să fie bântuită de pandemie şi nu va mai putea juca astfel amicalul cu UTA Arad, echipă care tocmai a promovat în Liga 1. Veştile sunt negre şi din lotul campioanei României. Alexandru Păun, Damjan Djokovic şi antrenorul cu portarii Cristi Moldovan au coronavirus. Nici Dan Petrescu nu a scăpat de griji. Testul acestuia a fost neconcludent şi va fi repetat.

Reclamă
Recomandări

Cine ia titlul în La Liga în acest sezon?



*după apăsarea butonului "Votează" pagina se va reîncărca pentru afișarea rezultatelor

Citește și:
22:56

„Cascadorii râsului!” Louis Munteanu nu s-a ferit de cuvinte după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Pierdem în halul ăsta”

22:46

„M-a șocat!” Dan Petrescu, la pământ după FCSB – CFR Cluj 3-2: „Nu am înțeles nimic”

22:21

„Nu a fost de vină” Gigi Becali a analizat „parada” lui Mihai Popescu din cu CFR 3-2. Ce i-a reproșat lui Târnovanu

22:11

Gigi Becali, verdict despre lupta pentru titlu după 3-2 cu CFR Cluj: „Nu ai cum să îl mai pierzi!”

22:02

Cum arată clasamentul Ligii 1 după FCSB – CFR Cluj 3-2! Victorie uriașă pentru campioana en-titre

21:53

FCSB – CFR Cluj 3-2! Roș-albaștrii, pas uriaș în lupta pentru titlu după un derby „de foc”

1 Turcii anunță că Aaron Boupendza ar fi fost ucis! Cine urmează să fie arestats 2 „Nu pot să cred” Ianis Hagi i-a șocat pe scoțieni în Bilbao – Rangers 2-0: „De ce?”s 3 Jurgen Klopp ar accepta să îi ia locul lui Carlo Ancelotti la Real Madrid! Anunţul momentuluis 4 OUT de la Sepsi! Decizia luată de Laszlo Dioszegi după a 5-a înfrângere la rând a covăsnenilors 5 Echipa din Liga 1 care vrea să-l transfere pe Marius Ştefănescu. Cât cere Gigi Becali în schimbul luis 6 Petrolul şi-a prezentat noul antrenor principal. Revine în fotbalul românesc după 12 anis