Închide meniul

Universitatea Craiova – CFR Cluj | Andrei Ivan vrea să-l imite pe Karim Benzema în Champions League. “Bineînțeles că sunt capabil!” Reacția nervoasă a lui Laurențiu Reghecampf

Alexandru Ivan Publicat: 8 aprilie 2022, 19:19

Comentarii
Universitatea Craiova – CFR Cluj | Andrei Ivan vrea să-l imite pe Karim Benzema în Champions League. Bineînțeles că sunt capabil! Reacția nervoasă a lui Laurențiu Reghecampf

Colaj Hepta

Universitatea Craiova – CFR Cluj e derby-ul etapei în play-off. Andrei Ivan promite să rupă plasele echipei lui Dan Petrescu așa cum a făcut-o Karim Benzema în UEFA Champions League, în Chelsea – Real Madrid 1-3. Laurențiu Reghecampf a reacționat nervos după declarația jucătorului său.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

“Ești capabil să dai 3 goluri, cum a dat Benzema în Champions League?”, a fost întrebarea adresată în conferința de presă la care Andrei Ivan a răspuns fără ezitare.

“Bineînțeles că sunt capabil. Va fi un meci foarte greu, CFR e o echipă care se apără foarte bine, se închide foarte bine. Vom vedea Duminică seară ce va fi”, a spus jucătorul Craiovei.

Universitatea Craiova – CFR Cluj | Andrei Ivan vrea să-l imite pe Karim Benzema în Champions League

Laurențiu Reghecampf s-a enervat când a auzit întrebarea reporterului. Imediat după ce Ivan și-a terminat discursul, antrenorul Universității Craiova l-a luat la rost pe jurnalistul care a făcut legătura cu Karim Benzema.

De ce nu dai exemplu: ‘Poți să dai trei goluri cum ai făcut-o la meciul cu nu știu cine în campionat?’ De ce trebuie să spui de Benzema de la Real Madrid. El este Andrei Ivan din lotul Craiovei. Compară-l cu el, nu cu Benzema. Nu m-ar deranja, Doamne ferește, mi-ar plăcea ca el sa ajungă la Real Madrid și să marcheze trei goluri. Sunt fan Real Madrid”, a reacționat Laurențiu Reghecampf.

Reclamă
Reclamă

Andrei Ivan a marcat și în meciul cu FCSB din runda precedentă, scor 2-0 pentru Universitatea Craiova. Jucătorul de 25 de ani are în total 13 goluri în 30 de meciuri disputate în acest sezon, în toate competițiile.

Chiar și așa, Ivan e departe de Karim Benzema. Atacantul lui Real Madrid are 37 de goluri în 36 de partide, inclusiv două hat-trick-uri în meciurile cu PSG și Chelsea din UEFA Champions League.

Universitatea Craiova – CFR Cluj se joacă duminică, de la ora 20:30, LIVE TEXT pe www.as.ro.

Reclamă

Dan Petrescu: „Nici în Tanganyika nu există regula asta!”

Dan Petrescu nu va sta pe bancă la derby-ul Universitatea Craiova – CFR Cluj, din play-off-ul Ligii 1. Antrenorul campioanei a răbufnit după suspendarea primită din partea LPF. Tehnicianul ardelenilor a contestat vehement decizia LPF, spunând că nici „în Tanganyika nu există astfel de reguli”.

„E mult mai uşor să fii pe bancă şi să vorbeşti, dar nu mai înţelege nimeni regulamentul ăsta din România. Dacă voi îl înţelegeţi… Ni s-au luat goluri, ni s-au luat puncte, galbene la jucători. Galbene la antrenori nu s-au luat… Doamne fereşte! Nu mai înţeleg nimic.

Spuneţi-mi şi mie cum e posibil la fotbalişti să se şteargă, iar la antrenori nu. Păi ne-aţi luat şi puncte şi goluri, băi băieţi! Măcar lăsați-ne şi pe noi să stăm pe bancă. Astea sunt reguli care nici în Tanganyika nu există. Nici în Tanzania nu există. Dacă îmi găsiți regula asta în Tanzania, zic ‘Mă scuzaţi, am greşit!’. Dar nu există.”, a declarat Dan Petrescu, la conferinţa de presă.

Dan Petrescu a încasat 4 cartonaşe galbene în actualul sezon din Liga 1, iar avertismentele nu s-au şters după startul play-off-ului.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va fi titular de drept Ianis Hagi la Alanyaspor?
Loading ... Loading ...
Citește și:
10:01
Jucătorul din Liga 1 care îşi poate califica naţionala în premieră la Mondial! A marcat un gol în ultimul meci
9:53
VideoSuperFAZE, Ep. 2: Gică Craioveanu, despre Mondialul ratat și Generația de Aur: “Singura echipă care putea bate Brazilia eram noi”
9:26
Adversare “de foc” pentru România la barajul pentru Mondial. Noile calcule ale specialiştilor după ultimele rezultate
8:54
Neluţu Varga s-a răzgândit în privinţa lui Leo Bolgado. Detalii din contractul noului jucător de la Rapid
8:45
Radu Drăguşin a revenit la antrenamentele lui Tottenham. Fanii au reacţionat imediat: “Va deveni o bestie”
8:38
Nuno Espirito Santo, demis de Nottingham Forest!
1 Dinamo s-a reorientat, după ce nu l-a putut transfera pe Matei Ilie. Noua ţintă a lui Zeljko Kopic 2 Vestea dată de Mihai Stoica despre transferurile pregătite de FCSB, în ultima zi de mercato din Liga 1 3 Dan Şucu, lovitură decisivă pentru Gigi Becali! Leo Bolgado ajunge la Rapid, după ce a fost dorit de FCSB 4 Carlos Alcaraz a câștigat US Open 2025! Succes în patru seturi în finala cu Jannik Sinner 5 Israel – Italia 4-5. Thriller cu 9 goluri la Debrecen. Kosovo, surpriza serii. Toate rezultatele din preliminariile World Cup 6 Probleme pentru Lamine Yamal, după ce Spania a dat recital cu Turcia. Ce s-a întâmplat la plecarea din stadion
Citește și