Universitatea Craiova – FC Voluntari 3-0 | Oltenii au prins aripi! Dan Nistor: „Sper să mergem din victorie în victorie!” Ce spune despre schimbările făcute de Laurențiu Reghecampf la echipă

De Dragoș Vasile
Publicat: 9.08.2021, 23:56

Dan Nistor

Dan Nistor

SportPictures / Razvan Pasarica/SPORT PICTURES via Hepta

Oltenii au prins aripi după Universitatea Craiova – FC Voluntari 3-0

Universitatea Craiova a înregistrat prima victorie în „era Reghecampf”, iar Dan Nistor are aşteptări mari. Mijlocaşul speră ca oltenii să obţină cât mai multe victorii în următoarele etape pentru a urca pe podium în Liga 1.

„Sunt bucuros că nu am primit gol, că am âcştigat şi că au venit spectatori. Sper să fie o descătuşare şi să mergem din victorie în victorie. În primul rând, s-a schimbat sistemul. Se vede că a lucrat foarte mult la antrenament. Trebuie să rămânem cu picioarele pe pământ. Încet-încet, lotul se întreăgeşte”, a declarat Dan Nistor la finalul meciului.

Universitatea Craiova – FC Voluntari 3-0 | În Bănie începe să se cânte „Reghe”! Repriză perfectă pe Ion Oblemenco

Universitatea Craiova a învins-o pe FC Voluntari la scor, 3-0, în ultimul meci al etapei a patra din Liga 1.

După o primă repriză fără goluri, oltenii au făcut spectacol în a doua jumătate a meciului şi au adus prima victorie din era Reghe. Golurile au fost marcate de Gustavo ’50, Cîmpanu ’57 şi Markovic ’90+2.

În minutul 25, Elvir Koljic s-a accidentat din nou şi a fost înlocuit cu Markovic. Şi portarul celor de la FC Voluntari, Rîmniceanu, s-a accidentat, fiind înlocuit la pauză cu Neacşu.

În urma acestui rezultat, Universitatea Craiova a urcat pe locul 8, cu 6 puncte, în timp ce FC Voluntari rămâne pe locul 14, cu 3 puncte. În următoarea etapă, oltenii vor juca cu UTA la Arad, în timp ce ilfovenii au derby cu Academica Clinceni.

1
22:36
Mihai Rotaru l-a descris în trei cuvinte pe Costel Gâlcă şi a spus cine ia deciziile la echipa lui: „Aşa am procedat cu toţi”
1
22:08
Coreea de Sud – România LIVE VIDEO (vineri, ora 13:30). „Tricolorii” vor o nouă victorie la CM de Hochei, LIVE în AntenaPLAY
1
22:04
Mihai Stoica a anunţat care e primul jucător care poate semna cu FCSB după câştigarea titlului: „Au început negocierile”
1
21:48
Jannik Sinner s-a retras de la Madrid! Organizatorii turneului au dezvăluit problema italianului
1
21:29
Primele reacţii ale lui Dennis Man şi Valentin Mihăilă după ce au obţinut promovarea în Serie A!
1
21:04
Dennis Man şi Valentin Mihăilă au promovat în Serie A! Performanţă uriaşă pentru jucătorii naţionalei, alături de Parma!
1
21:00
VIDEOLecco – Sampdoria a fost în AntenaPLAY! Echipa lui Andrea Pirlo a făcut un pas important în lupta pentru baraj
1
20:51
Video„Selecţionerul nostru e un clovn!” Scandal uriaş la naţionala Ungariei, după înfrângerea istorică cu România
1
20:32
FotoAverea lui Ionuţ Negoiţă a „explodat”! Ce loc ocupă acum omul de afaceri în topul celor mai bogaţi români!
1
20:11
Carlos Alcaraz a fost eliminat în sferturile de la Madrid! Seria incredibilă a spaniolului, încheiată de Andrey Rublev