UTA – FCSB 1-1 | Punct smuls in extremis de echipa lui Dinu Todoran! Ianis Stoica a marcat în prelungiri. Fanii „Bătrânei Doamne” au făcut show la Arad

De Dragoș Vasile
Publicat: 1.08.2021, 23:52

FCSB

FCSB

Hepta

Ubbink a deschis scorul, în minutul 20, după o gafă a lui Cătălin Straton, care a scăpat mingea trimisă de jucătorul arădenilor. Portarul a fost la primul meci ca titular, după ce Andrei Vlad a fost scos din lot de Gigi Becali.

Roş-albaştrii au obţinut un punct in extremis, cu doar câteva minute înainte de fluierul final. Ianis Stoica, fiul de doar 18 ani al lui Pompiliu Stoica, a marcat după o gafă a lui Florin Iacob.

UTA Arad – FCSB 1-1

Min 90+4: Fluier final! UTA – FCSB s-a încheiat 1-1.

Min. 90+1: GOOOL FCSB! Ianis Stoica, fiul de 18 ani al lui Pompiliu Stoica, a egalat, după o gafă a lui Florin Iacob.

Min. 59: FCSB are o nouă ocazie, de data aceasta prin Florin Tănase. Florin Iacob a intervenit din nou decisiv.

Min. 57: Ocazie FCSB! Olimpiu Moruţan a trimis un şut puternic, dar Iacob apără cu pieptul.

Min. 49: Dublă ocazie FCSB! Florin Iacob, paradă de senzaţie! Portarul gazdelor şi-a salvat echipa la şutul la Florinel Coman. Imediat după, Florin Tănase nu a reuşit să îl învingă pe portarul arădenilor din 5 metri.

Min 46: A început repriza secundă! Florinel Coman a intrat pe teren în locul lui Ovidiu Popescu.

Min. 45: Pauză la Arad. UTA conduce cu 1-0.

Min. 34: Trei schimbări în tabăra FCSB-ului. Răzvan Oaidă a fost înlocuit de Darius Olaru, Iulian Cristea de Valentin Creţu, iar Andrei Dumiter de Cordea.

Min 20: GOOOL UTA Arad! Ubbink a deschis scorul pentru gazde, după o gafă a lui Cătălin Straton, care a scăpat mingea trimisă de jucătorul arădenilor.

Update: Atmosferă de senzaţie la Arad! Mii de fani sunt prezenţi în tribunele arenei Francisc Neuman.

Min. 1: A început partida de la Arad!

UTA: Iacob – Vukcevic, Erico, Medimorec, Shliakov – Antal, Batha, Passaglia, Ubbink – Dangubic, Miculescu
Rezerve: Balauru, Baravykas, Tomozei, Bustea, Vorobjovas, Roger, Măr, Benga, Hora
Antrenor: Laszlo Balint

FCSB: Straton – Haruț, Crețu, Cristea, Șerban – Moruțan, Popescu, Oaidă – Oct. Popescu, Dumiter, Tănase
Rezerve: Târnovanu – Crețu, Coman, Stoica, Perianu, Olaru, Musi, Radunovic, Cordea
Antrenor: Dinu Todoran

UPDATE: A apărut echipa de start a celor de la FCSB. Andrei Vlad şi Vucur nu sunt nici măcar rezerve. Cordea, lăsat pe bancă!

UTA Arad vine după un început foarte bun de campionat. Arădenii au remizat cu Farul lui Gică Hagi şi au învins-o la limită pe FC Argeş, scor 1-0.

De cealaltă parte, FCSB vrea să spele ruşinea din Conference League, unde a fost eliminată în preliminarii de Şahtior Karagandy, după loviturile de departajare de la 11 metri. În primele două etape, echipa lui Dinu Todoran a remizat cu FC Botoşani, 0-0, şi a învins-o clar pe Universitatea Craiova, scor 4-1.

UTA – FCSB, echipele probabile:

27
23:00
Gigi Becali, propunere în direct pentru Florinel Coman, după ce FCSB a devenit campioană: „Trebuie să discut cu el!”
27
22:51
Mihai Stoica, plin de sânge în peluză după ce FCSB a câștigat titlul! Imagine uluitoare cu oficialul roș-albaștrilor
27
22:43
Gigi Becali a anunţat primul jucător de pe lista de transferuri de la FCSB. Ce a spus despre Denis Alibec, Kiki şi Louis Munteanu
27
22:42
Gigi Becali nu le-a uitat pe rivalele Rapid şi Dinamo! Prima reacţie, după ce FCSB a devenit campioană: „Nu mă interesează!”
27
22:31
FotoNebunie pe Arena Națională după ce FCSB a câștigat titlul! Imagini de senzație cu noii campioni ai României
27
22:23
Ce adversare poate întâlni FCSB în preliminariile UEFA Champions League! Cum arată traseul campioanei din Liga 1
27
22:23
Umilinţa supremă pentru Dinamo chiar în ziua în care FCSB a luat titlul! Dezastru în alb și roșu pentru „câini”
27
22:23
Câți bani primește FCSB după ce a devenit campiona României! Suma uriașă pe care o poate încasa din competițiile europene
27
22:14
Hull City – Ipswich 3-3 şi Blackburn – Coventry 0-0 au fost live în AntenaPLAY. Spectacol în Championship