Levante – Barcelona 3-3 | Meciul nebun care îi poate costa titlul pe catalani. ”Am comis multe erori și nu doar acum!” Cum arată clasamentul din La Liga

De Antena Sport
Publicat: 11.05.2021, 22:44
Actualizat: 13.05.2021, 17:26

profimediaimages

Levante - Bareclona 3-3, în etapa a 36-a din La Liga. Lionel Messi a marcat unul dintre golurile oaspeților

Barcelona a condus de două ori pe terenul micuței echipe din Valencia: cu 2-0 și 3-2.

Lionel Messi (25) și Pedri (34) au marcat singurele goluri înainte de pauză. Argentinianul a ajuns la 29 de goluri în actuala ediție de campionat.

Repriza secundă a fost însă dramatică. Într-un interval de doar trei minute (57 și 59), gazdele au restabilit egalitatea prin Melero și Morales.

Levante – Barcelona 2-2. Atletico se poate distanța la 4 puncte

Dembele (64) a părut să aducă liniștea pentru Barca. Francezul, care a pasat și la reușita lui Pedri, a făcut 3-2, dar nu a fost de ajuns.

Sergio Leon (83) a stabilit scorul final: 3-3. Barcelona a irosit două puncte uriașe. În loc să fie lider și să mute presiunea pe Atletico și pe Real, aproape că a ieșit din lupta la titlu.

Unul dintre liderii echipei, Sergio Busquets, care a jucat cu o mască pe față în urma accidentării din meciul cu Atletico, a declarat că ”titlul este aproape jucat”. Acesta a adăugat, citat de sport.es, că ”sunt foarte puține opțiuni pentru că au rămas foarte puține puncte în joc. Am comis mult erori și nu doar în această partidă”.

Cum arată clasamentul și programul din La Liga

În acest moment, catalanii pe locul 2. Au jucat 36 de meciuri și au 76 de puncte. Liderul Atletico are 35 de meciuri și 77 de puncte, iar Real Madrid, 35 de meciuri și 75 de puncte.

21:29
Erling Haaland, cifre fabuloase la Manchester City! Starul norvegian a făcut show și a marcat patru goluri
4
21:00
VIDEOProgramul complet al F1 Academy™ de la Miami! Abby Pulling a câștigat prima cursă, live în AntenaPLAY
4
20:42
„S-au înțeles!” Mihai Stoica a anunțat transferul lui Florinel Coman! Ultimele detalii despre negocieri
4
20:35
U Cluj – Dinamo 3-3! „Câinii”, egalați în minutul 90+1! Au nevoie de un miracol pentru a nu retrograda
4
20:29
Motivul pentru care Ianis Hagi nu a revenit la Farul, înainte de EURO 2024: „Era huiduit de 200-300 de spectatori”
4
20:12
VIDEOImagini de colecție cu Zinedine Zidane, la cursa de sprint de la Miami! Ce gafă a fost aproape să comită, la decernarea premiilor
4
20:05
VIDEOSporting – Portimonense 3-0 a fost LIVE VIDEO în AntenaPLAY! „Leii”, tot mai aproape de titlu în Liga Portugal
4
19:53
VIDEOIpswich Town a promovat în Premier League, după 22 de ani! Nebunie pe străzi şi în vestiar
4
19:40
VIDEOBernadette Szocs a pierdut partida cu Natalia Bajor, la Saudi Smash 2024. Diaconu şi Dragoman, eliminate
4
19:07
Kyren Wilson, primul finalist al Campionatului Mondial de snooker 2024! A câştigat 8 dintre ultimele 10 frame-uri

Zodii care se pot muta din țară după Paște. Nativii care au luat o decizie importantă pentru viața lor

Zodii care vor avea parte de un Paște de vis. Nativii care își creează amintiri alături de cei dragi