Închide meniul

Adrian Mutu, tiradă înainte de duelul cu CFR Cluj: „Merită să fie suspendaţi până la sfârşitul sezonului”

Bogdan Stănescu Publicat: 20 februarie 2025, 16:29

Reclamă
Adrian Mutu, tiradă înainte de duelul cu CFR Cluj: „Merită să fie suspendaţi până la sfârşitul sezonului

Adrian Mutu / AntenaSport

Adrian Mutu a lansat un nou atac extrem de vehement la adresa arbitrilor Sebastian Colţescu şi Andrei Antonie înainte de meciul pe care Petrolul îl va disputa, în deplasare, cu CFR Cluj.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

CFR Cluj – Petrolul se va disputa sâmbătă, de la ora 20:30, pe Cluj Arena. Meciul pierdut de „lupii galbeni” cu UTA, în urma unui duel foarte controversat din pricina arbitrajului, a tranşat, în mare parte, ratarea play-off-ului de către Petrolul. Echipa lui Mutu mai are doar şanse matematice la play-off.

Adrian Mutu a cerut suspendarea lui Sebastian Colţescu şi a lui Andrei Antonie până la încheierea sezonului!

La conferinţa de presă, Adrian Mutu a cerut o pedeapsă exemplară pentru Colţescu şi Antonie. El consideră că aceştia ar trebui să nu mai arbitreze în acest sezon.

Ne aşteaptă un meci extrem de dificil, împotriva uneia dintre cele mai puternice echipe din campionat, CFR-ul, aspirantă la titlu.

Încercăm să ne facem meciul nostru şi să ne întoarcem cu cele 3 puncte, conştienţi de faptul că e foarte dificil, un teren greu, o echipă puternică, dar asta este… Mergem înainte şi încercăm să fructificăm şansele noastre.

Reclamă
Reclamă

Pe foaie avem a doua şansă, sper ca meciul să se joace pe teren şi să nu se întâmple aşa cum s-a întâmplat la meciul cu Arad, meci de care aş vrea să spun ceva şi să mă opresc după aia, că nu are rost să vorbesc, ne aşteaptă un meci greu la Cluj. Repet, eu cred că atât Colţescu, cât şi Antonie merită să fie suspendaţi până la sfârşitul sezonului, pentru că şi-au pierdut credibilitatea în arbitraj, cel puţin până în momentul de faţă, printr-o viciere crasă de rezultat. Şi-au bătut joc de noi, ne-au furat play-off-ul, şi-au bătut joc de munca noastră şi e clar că ar trebui să plătească.

„Şi-au bătut joc nu numai de noi, ci şi de meseria lor”

Am înţeles că Vassaras ne dă dreptate, noi ce facem acum? A fost ceva incredibil, n-am văzut în viaţa mea aşa ceva în fotbal. Nici ca jucător şi nici ca antrenor. Sper să nu mai văd şi să nu mai aibă nicio echipă parte de astfel de lucruri. Atunci când îţi vezi munca călcată în picioare e lucrul cel mai rău.

E de neacceptat, de neiertat, trebuie să plătească cumva pentru această nedreptate mare. Şi-au bătut joc nu numai de noi, ci şi de meseria lor”, a declarat Adrian Mutu la conferinţa de presă de dinaintea meciului cu CFR Cluj.

Reclamă

Cu 3 etape înainte de finalul sezonului regular, Petrolul are 37 de puncte, cu 5 mai puţine faţă de Rapid, care ocupă ultimul loc ce duce în play-off. În afară de meciul cu CFR Cluj, care va fi în format LIVE TEXT sâmbătă, de la 20:30, pe AS.ro, Petrolul va mai juca în Liga 1 împotriva lui Poli Iaşi, în deplasare, şi a lui Sepsi, acasă.

În etapa a 26-a, Petrolul a fost învinsă cu 1-0, acasă, de UTA. Mutu a susţinut că ambele goluri care le-au fost anulate „lupilor galbeni” în disputa cu arădenii au fost valabile.

Înapoi la Homepage
Reclamă

Va reuşi Real Madrid încă o "remontada" în Liga Campionilor, după 0-3 cu Arsenal?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
0:34

VIDEOCasa Pia – Porto 0-1. Mora a făcut spectacol! Victorie importantă pentru „dragoni”, în lupta din Liga Portugal

23:52 12 apr.

Cursa din Marele Premiu al Bahrainului, în direct pe Antena 3 CNN şi live în AntenaPLAY (17:45). Piastri, în pole

23:37 12 apr.

Avertisment pentru Mirel Rădoi, înaintea derby-ului Universitatea Craiova – FCSB: „E o finală”

23:33 12 apr.

Florin Prunea, dat pe spate de un jucător de la Dinamo după 4-2 cu U Cluj: „E în spiritul acestui club!”

23:14 12 apr.

George Russell şi Kimi Antonelli, penalizaţi după calificările din Bahrain. Lovitură pentru Mercedes

22:39 12 apr.

„Mie mi-ar fi rușine!” Ioan Ovidiu Sabău și-a făcut praf jucătorii după U Cluj – Dinamo 2-4!

1 „M-a deranjat!” Dorinel Munteanu a văzut gestul făcut de jucătorii lui Sepsi după 1-4 cu Farul și a reacționat 2 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul român 3 VIDEOOscar Piastri, pole-position în MP al Bahrainului. Tur perfect pentru pilotul McLaren. Verstappen, pe şapte 4 Ianis Stoica și Adrian Mititelu, schimb de mesaje pe rețelele de socializare: „Poate voi fi jucătorul dumneavoastră!” 5 Cristi Chivu, omul momentului pentru Parma! Ce s-a întâmplat la echipă după venirea sa 6 „Cred că mă reprofilez” Denis Alibec a reacționat după ce a marcat și a oferit 2 assist-uri în Sepsi – Farul 1-4
Citește și