Închide meniul

Albion Rrahmani, la un pas de super-transferul carierei. Atacantul Rapidului, dorit de o echipă din TOP 4 din Premier League

Valentin Pîrcălabu Publicat: 12 martie 2024, 11:48

Comentarii
Albion Rrahmani, la un pas de super-transferul carierei. Atacantul Rapidului, dorit de o echipă din TOP 4 din Premier League

Albion Rrahmani, în timpul unui meci / Hepta

Albion Rrahmani este la un pas de super – transferul carierei la finalul sezonului. O echipă de top din Premier League îl monitorizează pe atacantul kosovar.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fanatik.ro susţine că Aston Villa îl monitorizează pe atacantul Rapidului. Rrahmani poate pleca din Giuleşti după doar un sezon. Rapid a plătit în vară pentru Rrahmani suma de 700.000 de euro. Atcantul kosovar are contract până în 2026.

Albion Rrahmani, la un pas de super-transferul carierei

Albion Rrahmani are parte de un sezon de vis la Rapid. În actualul sezon al Ligii 1, Rrahmani a marcat 13 goluri în 15 meciuri. Aston Villa este una dintre echipele de top din acest sezon al Premier League. Se află pe locul 4 şi luptă pentru un loc de Champions League. Echipa lui Unai Emery se află pe locul 4 în clasament, cu două puncte peste Tottenham.

Albion Rrahmani, după ce Rapid şi-a umilit rivala FCSB, 4-0 pe Arena Naţională

Albion Rrahmani a oferit primele declaraţii după ce Rapid şi-a umilit rivala FCSB, 4-0 pe Arena Naţională. Kosovarul a reuşit o dublă de senzaţie, în repriza a doua şi anunţă că echipa sa va lupta la titlul din Liga 1.

„Am jucat cu cea mai bună echipă a Ligii. Au fost mulţi fani. Le mulţumesc tuturor fanilor noştri. A fost o sărbătoare pentru noi. Am jucat foarte bine, am dat 100% de fiecare dată. Am meritat această victorie şi acest scor.

Reclamă
Reclamă

Sunt bine acum. Sunt bine fizic, piciorul e ok acum. Norocul meu e familia mea. Tata a fost jucător în Kosovo şi am moştenit talentul lui, mă antrenez mult cu el. Am învăţat multe şi de la foştii mei antrenori.

Normal că luptăm la titlu, suntem într-o formă bună, suntem o echipă bună. Vom lupta pentru titlu”, a spus Albion Rrahmani, citat de digisport.ro.

Albion Rrahmani a ajuns la 13 goluri în cele 15 meciuri pe care le-a disputat în Liga 1 în acest sezon. Accidentarea gravă suferită în toamnă în preliminariile EURO 2024 nu l-a afectat deloc pe kosovar. El a revenit la începutul anului şi a marcat deja 7 goluri în 2024. Mai mult, el a marcat toate golurile din acest an în meciurile considerate pe teren propriu de Rapid. Partida cu FCSB a avut loc pe Arena Naţională.

Reclamă
Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine crezi că ar trebui să fie portarul României în meciul cu Austria?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:02
Mesajul transmis de Universitatea Craiova, după accidentarea cumplită a lui Mihnea Rădulescu: “Capul sus!”
11:57
Probleme pentru Emma Răducanu! S-a simţit rău şi a fost nevoită să abandoneze la Wuhan
11:47
Mihai Stoica a dezvăluit lucrul făcut meci de meci de Gigi Becali care îl scoate din minţi
11:34
8 ani de la un moment istoric pentru România: Simona Halep devenea în premieră numărul 1 mondial
11:22
VideoSuperFAZE: Ionel Dănciulescu, despre idolii copilăriei și emoțiile Mondialului: „Maradona a fost un geniu!”
11:10
Scenariile prin care România se mai poate califica direct la Cupa Mondială din 2026. FRF a făcut calculele
1 Gigi Becali, cucerit de un fotbalist de la FCSB: “Avem un jucător de pe altă planetă” 2 “Revine Florinel Coman la FCSB?” Anunţul lui Gigi Becali, după ce “Mbappe” a fost prezent la FCSB – Universitatea Craiova 1-0 3 Gică Hagi negociază revenirea pe bancă! Unde ar putea antrena “Regele” 4 “Suntem legaţi”. Sorin Cârţu, discurs furibund după ce Universitatea Craiova a pierdut cu FCSB: “E incredibil, nu mai înţeleg!” 5 Valeriu Iftime i-a atacat pe Gigi Becali şi Elias Charalambous: “Străinii se uită ca la nişte sălbatici” 6 Moartea care l-a marcat pe Daniel Pancu. A plâns în direct: ”Jucam un amical când a venit vestea”
Citește și