Închide meniul

Basarab Panduru, atac cu talpa după Universitatea Craiova – Petrolul Ploiești 1-3: „La el totul e lent”

Alex Ioniță Publicat: 22 octombrie 2023, 21:41

Reclamă
Basarab Panduru, atac cu talpa după Universitatea Craiova – Petrolul Ploiești 1-3: La el totul e lent”

Basarab Panduru / Captură Orange Sport

Basarab Panduru a lansat un atac cu talpa după Universitatea Craiova – Petrolul Ploiești 1-3. Fostul internațional a criticat dur un jucător din lotul oltenilor, după înfrângerea surprinzătoare din partida cu „lupii galbeni”.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Universitatea Craiova a fost învinsă surprinzător de către „lupii galbeni”, care au dominat copios repriza secundă a duelului de pe stadionul Ion Oblemeco. Odată cu această înfrângere, oltenii au ratat ocazia de a urca pe locul 3 în Liga 1.

Basarab Panduru, atac cu talpa după Universitatea Craiova – Petrolul Ploiești 1-3. L-a făcut praf pe Jasmin Kurtic

Fostul internațional este de părere că Jasmin Kurtic, transferat de către olteni în perioada de mercato din această vară, a avut o prestație foarte slabă în partida din etapa a 13-a a Ligii 1.

Basarab Panduru crede că jucătorul cu aproape 300 de meciuri jucate în Serie A este foarte lent și nu poate ajuta echipa din Bănie în momentele cheie ale partidei. Totodată, acesta i-a criticat și pe oficialii grupării, pentru modul în care a fost alcătuit „primul 11”.

„În primul rând, nu mi-a plăcut primul 11. De când au intrat, mi s-a părut că este o echipă lentă din cale-afară! Tot încearcă ei cu Kurtic, dar nu poate! Nu poate în momentul ăsta. Nu știu dacă o să poată în 2026, cred că nici atunci nu va putea. Totul e lent, pe loc.

Reclamă
Reclamă

Joci cu 2 interi, Houri și Danciu, pe dreapta cu Borța și Roguljic, care joacă puțin de fel. Echipa nu a fost bine făcută.

A lipsit Crețu. Nu are cum să lipsească, ține mijlocul, aleargă cel mai mult acolo! Nu are cum să nu fie în primul 11”, a spus Basarab Panduru, potrivit orangesport.ro.

Alexandru Mitriță, resemnat după Universitatea Craiova – Petrolul Ploiești 1-3

Atacantul echipei patronate de Mihai Rotaru este de părere că echipa ar trebui să muncească mult mai mult în perioada următoare, având în vedere forma proastă în care se află, în momentul de față.

Reclamă

„Suntem foarte nervoși, trebuie să mergem acasă, să ne liniștim, să o luăm de la capăt. Trebuie să muncim mult în perioada asta. Îmi doresc să ajut echipa, ne dorim să câștigăm, nu se aștepta nimeni să pierdem cu 3-1, dar mergem mai departe.

Sunt momente în care e mai bine să mergi în vestiar și să stai calm, eram foarte nervos și m-am dus direct la vestiar.

Nu suntem într-o situație bună, trebuie să avem o altă atitudine, să muncim mai mult în fiecare zi. Suntem singuri, doar noi putem să ne ridicăm iarăși.

În primele 60 de minute suporterii au fost alături de noi, nu înțeleg ce se întâmplă, să vedem ce e de făcut.

Nu cred că e nevoie de o schimbare, am făcut un joc foarte bun, nu știu ce s-a întâmplat în această seară. Trebuie să vedem ce am greșit”, a spus Alexandru Mitriță, potrivit digisport.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Va ajunge Cristiano Ronaldo la borna 1.000 de goluri marcate în carieră?

Loading ... Loading ...
Citește și:
Reclamă
19:20

„Să fim realiști” Cristi Borcea a dat verdictul despre Dinamo! Ce a spus despre interesul FCSB-ului pentru Politic

19:18

Liverpool a învins-o pe West Ham şi e tot mai aproape să cucerească titlul în Premier League!

19:15

Universitatea Craiova – FCSB LIVE TEXT (21:00). Echipele de start. Revenire importantă la campioană

18:59

Panathinaikos – PAOK Salonic se joacă ACUM. Duel crucial pentru Răzvan Lucescu în Grecia

18:45

LIVE VIDEOCursa din Marele Premiu al Bahrainului e ACUM, în direct pe Antena 3 CNN şi live în AntenaPLAY. Norris, penalizat

18:34

„Nu cred!” Dan Petrescu a dat verdictul înainte de Universitatea Craiova – FCSB

1 „M-a deranjat!” Dorinel Munteanu a văzut gestul făcut de jucătorii lui Sepsi după 1-4 cu Farul și a reacționat 2 Răzvan Lucescu semnează cu noua echipă! Anunţul momentului despre antrenorul român 3 VIDEOOscar Piastri, pole-position în MP al Bahrainului. Tur perfect pentru pilotul McLaren. Verstappen, pe şapte 4 U Cluj – Dinamo 2-4! „Câinii”, la prima victorie din play-off după un meci „nebun”. Cum arată clasamentul 5 Motivul pentru care Mihaela Cambei ţine nemişcată în parcare maşina primită cadou de la Ion Ţiriac: „O văd în fiecare dimineaţă” 6 Ianis Stoica și Adrian Mititelu, schimb de mesaje pe rețelele de socializare: „Poate voi fi jucătorul dumneavoastră!”
Citește și