Închide meniul

Bogdan Vătăjelu, autogol cum rar se vede în U Cluj – Rapid. Fotbalistul și-a pus mâinile în cap

Alex Ioniță Publicat: 23 iulie 2023, 23:21

Comentarii
Bogdan Vătăjelu, autogol cum rar se vede în U Cluj – Rapid. Fotbalistul și-a pus mâinile în cap

Reacția lui Bogdan Vătăjelu, după autogolul din meciul cu Rapid / Captură Orange Sport

Bogdan Vătăjelu, autogol cum rar se vede în U Cluj – Rapid. Fotbalistul care a ajuns în această vară la echipa din Ardeal are un start de sezon dezastruos.

ARTICOLUL CONTINUĂ DUPĂ RECLAMĂ

Fotbalistul a fost protagonistul unui moment de coșmar în partida cu Rapid, de la Mediaș. Acesta și-a trimis mingea în propria poartă, așa cum rar se vede într-un meci de fotbal profesionist.

Bogdan Vătăjelu, autogol cum rar se vede în U Cluj – Rapid. Fundașul l-a lăsat fără replică pe Gorcea

Fundașul celor de la U Cluj a înscris în propria poartă cu o execuție care l-a lăsat fără replică pe portarul echipei, Gorcea. La scorul de 1-0 pentru Rapid, acesta a degajat balonul în propria poartă, după o centrare periculoasă a jucătorilor bucureșteni. Reacția fotbalistului a fost pe măsura ratării. Acesta și-a pus mâinile în cap și a căzut în genunchi, după ce a văzut că a fost decisiv în modificarea scorului, în favoarea celor de la Rapid.

După autogolul lui Vătăjelu, Rapidiștii lui Cristiano Bergodi au dominat copios partida și au mai reușit să marcheze încă un gol, prin Papeau, la puțin timp după „reușita” fundașului lui Toni Petrea.

Bogdan Vătăjelu a fost transferat în această vară de U Cluj, după despărțirea de Universitatea Craiova. Acesta a ajuns în lotul „șepcilor roșii” din postura de jucător liber de contract. În cariera sa, fotbalistul cotat la 550.000 de euro, potrivit Transfermarkt, a mai jucat pentru FCSB, Râmnicu Vâlcea, Metalul Reșița, Universitatea Craiova, Sparta Praga și Jablonec.

Reclamă
Reclamă

Motivul pentru care Bogdan Vătăjelu nu a semnat cu FCSB

S-a aflat motivul pentru care Bogdan Vătăjelu nu a semnat cu FCSB. Fundaşul a dezvăluit că a purtat negocieri atât cu Gigi Becali, cât şi cu Mihai Stoica, însă a mărturisit că nu a fost momentul oportun pentru a semna cu gruparea roş-albastră.

Bogdan Vătăjelu a dezvăluit că a avut ofertă de la FCSB, în această vară, fiind contactat chiar de Gigi Becali. Fundaşul a declarat că la momentul respectiv aştepta oferte şi din străinătate, însă acestea nu au mai apărut, astfel că a ales să semneze cu U Cluj, în cele din urmă.

„Am avut ofertă de la FCSB. Știu ce a zis nea Gigi Becali, am discutat personal și cu dânsul, și cu MM Stoica. Doar că la momentul respectiv nu eram tentat să iau o decizie, așteptând ceva și din afară. N-a fost momentul oportun, să zic. Am discutat și cu familia, am zis să mai așteptăm, apoi a apărut U Cluj.

Reclamă

N-a fost decizia familiei, ceea ce ține de fotbal eu hotărâsc. Dar mă sfătuiesc și cu familia, soția și fetițele fac parte din viața, din cariera mea. La acel «moment FCSB», am zis că vreau să aștept altceva, eu le mulțumesc oamenilor de acolo pentru ofertă, dar nu a fost să fie.

Nu e vorba că am refuzat FCSB, cât chestia că am vrut să aștept o perioadă, să găsesc altceva. Suntem definiți de deciziile pe care le luăm. Oferta Clujului a fost bună, mă bucur că am ajuns la U”, a declarat Bogdan Vătăjelu, pentru gsp.ro.

Înapoi la Homepage
Reclamă
Recomandări

Cine sunt vinovaţii pentru situaţia în care a ajuns FCSB?

Vezi rezultatele

Loading ... Loading ...
Citește și:
12:39
Luka Doncic, de neoprit! Slovenul a înscris 46 de puncte în victoria lui Lakers de pe terenul lui Chicago Bulls
12:19
Mihai Stoica nu a mai rezistat şi a răbufnit la adresa lui Cristi Balaj: “Am mai văzut șmecheriți din ăștia”
12:01
Florin Costea a anunţat ce proiect a demarat în România. Va fi ajutat şi de Mihai Costea
11:16
Surpriză uriaşă la Australian Open! Elina Svitolina a defilat în meciul cu Coco Gauff! Calificare în semifinale după 59 de minute
10:57
Nebunie totală în Qatar! Echipa lui Cosmin Contra s-a calificat dramatic, după 28 de penalty-uri executate
10:56
Transferul anunţat oficial de Steaua
1 Jucătorul de care se desparte Universitatea Craiova. “Sunt deciziile antrenorului” 2 Chivu și Inter, “ignorați” de Allegri după Roma – Milan 1-1. “Rossonerii” au pierdut teren în lupta la titlu 3 Primul 11 al celor mai valoroşi fotbalişti din Liga 1. Liderul Craiova nu are niciun jucător. Cum arată Dream Teamul 4 Decizia luată de Petrolul în privința demiterii lui Eugen Neagoe 5 Gigi Becali, după ședința cu jucătorii FCSB-ului: „I-am luat pe rând, asta le-am zis”. Ce măsură radicală a anunțat 6 Gigi Becali s-a ţinut de cuvânt! Şedinţă de urgenţă în cantonamentul FCSB-ului după umilinţa cu CFR Cluj
Citește și